Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Skrodziony IPHONE 5S


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 kogi

kogi
  • 131 postów

Napisano 07 grudnia 2015 - 23:45

Urządzenie zostało wysłane do nowego użytkownika pocztą polską. Niestety doszła sama koperta. po drodze urządzenie zostało skradzione.

Niestety przed sprzedażą wyrejestrowałem je z icloud, ale póki co nie zostało jeszcze zarejestrowane. Gdzie mogę zgłosić kradzież i blokadę tego imei?

jedyne co posiadam to dokument potwierdzający wymianę w serwisie.  

 

IMEI 352047062976910



#2 aquatarion

aquatarion
  • 962 postów
  • SkądZabrze

Napisano 08 grudnia 2015 - 00:12

A jak wysłałeś jeżeli można wiedzieć , jaką usługą? 



#3 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 08 grudnia 2015 - 00:47

Kradzież zawartości przesyłki pocztowej zgłasza się ... na poczcie.
Wypełniasz protokół reklamacyjny, a PP po rozpatrzeniu reklamacji zwraca Ci w ciągu (zazwyczaj) 14-30 dni wartość ubezpieczenia przesyłki.
Chyba, że nie ubezpieczyłeś to wtedy możesz liczyć na (max) kilkadziesiąt złotych i zwrot opłaty za nadanie przesyłki.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#4 kogi

kogi
  • 131 postów

Napisano 08 grudnia 2015 - 10:38

"Przesyłki" nie otrzymałem jeszcze z powrotem - idzie do mnie sama koperta... Wysłana została Paczką24 i ubezpieczona była na 50 tys. 

Reklamacja oczywiście już złożona. 

Zależałoby mi jeszcze, żeby ten telefon zablokować, bo przecież jeśli złodziej go sprzeda i nowy kupujący zarejestruje w icloud to będzie bardzo łatwo do namierzenia. 



#5 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 grudnia 2015 - 10:44

A jak chcesz go wtedy namierzyć?


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#6 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 08 grudnia 2015 - 11:09

Jak ktoś się zaloguje do icloud to te dane są widoczne dla apple. Można wykupić odpowiednią usługę i otrzymamy wszelkie informacje o właścicielu konta icloud o ile wpisał prawdziwe dane.



#7 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 grudnia 2015 - 11:23

Można wykupić odpowiednią usługę i otrzymamy wszelkie informacje o właścicielu konta icloud.

 

Nie wiedziałem, że takie cuda są dostępne. Rozumiem, że to nieoficjalna usługa w serwisach internetowych?


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#8 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 08 grudnia 2015 - 11:34

Dokładnie tak - informacje są oficjalne od apple ale sposób ich zdobywania przez osoby które się tym zajmują są już mniej oficjalne :) 



#9 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 grudnia 2015 - 11:35

Swoją drogą gratuluję pomysłu wysłania telefonu w kopercie.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#10 kogi

kogi
  • 131 postów

Napisano 08 grudnia 2015 - 11:39

te dane beda widoczne dla apple, a apple poinformowane, ze ten ktoś wszedł nielegalnie w posiadanie tego telefonu powinno go chyba zablokowac... Tyle, że nie wiem czy nie powinienem zgłosić całej sprawy na policję... 


Swoją drogą gratuluję pomysłu wysłania telefonu w kopercie.

 

Co to za różnica w czym został wysłany? Telefon był bardzo dobrze zabezpieczony, Koperta dobrze zaklejona taśmą bezbarwną. Nie ma opcji, żeby sama się rozerwała. 

Na druczku pocztowym napisałem, że w paczce jest telefon i myślę, że to skusiło złodzieja. 



#11 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 grudnia 2015 - 11:49

To pomyśl logicznie - jaki problem jest w rozklejeniu koperty? Z paczki dużo trudniej jest wyjąc zawartość. Poza tym wysyłając w kopercie, łatwo jest wyczuć co się w niej znajduje, czego nie da się powiedzieć o paczce. Zdjąłeś iCloud - nowy "właściciel" ma czysty telefon. Pozostaje Ci ubezpieczenie + ewentualne zgłoszenie kradzieży na Policję. Mój wypłynął po 5-ciu latach - ale jednak :)


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#12 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 grudnia 2015 - 11:52

te dane beda widoczne dla apple, a apple poinformowane, ze ten ktoś wszedł nielegalnie w posiadanie tego telefonu powinno go chyba zablokowac... 

 

Myślisz, że oni się zajmują takimi przypadkami?

Możesz zgłosić na policję ale policja też pewnie nic z tym nie zrobi i nie zablokuje.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#13 kogi

kogi
  • 131 postów

Napisano 08 grudnia 2015 - 12:00

Ale tu nie trzeba było nic wyczuwać , bo obowiązkowe było pole z zawartością paczki, gdzie drukowanymi literami napisane było - TELEFON. Złodziej nie musiał się niczego domyślać. Poza tym znajdował się on w oryginalnym pudełku obklejonym folią bąbelkową i taśmą, a dopiero potem włożony został do koperty bąbelkowej, która tak samo została obklejona taśmą, zwłaszcza w miejscu zamykania, które było całkowicie zaklejone. Musiał zatem zadać sobie trochę trudu, żeby dostać się do środka i wyjąć zawartość, która sama w sobie była duża. Gdyby nie było wyraźnie zaznaczone co jest w środku to raczej trudno byłoby się komuś domyślić co jest w wewnątrz.

Iphone z orange przyszedł do mnie kurierem w cienkim pudełku, w środku nie było żadnego zabezpieczenia, żadnych foli itd, a mimo wszystko doszedł bez problemu, a ukraść go z tego pudełeczka można było znacznie łatwiej niż z tej mojej koperty...



#14 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 grudnia 2015 - 12:10

Sam kiedyś wysyłałem naszą "cudowną" poczta polską telefon i niestety również został skradziony, dlatego od tamtej pory wysyłam jedynie kurierem z ubezpieczeniem. 


iPhone 12 mini 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych