Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac Mini 2011 - pasy na ekranie, system nie włącza się


Najlepsza odpowiedź tumpio , 02 grudnia 2015 - 22:00

u nas 850 zł brutto. Pocieszę Cię, że na kilkadziesiąt tych miniaków , żaden nie powrócił po naprawie ( a najstarszy ma już 3 lata) Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 pcstud

pcstud
  • 173 postów

Napisano 02 grudnia 2015 - 21:18

Miły pan wywalił mi poprzedni wątek do kosza... więc spróbuje raz jeszcze. Mam nadzieję, że teraz tytuł wątku przypadnie do gustu. :) Za to lubię to forum, dużo sympatyczniej tu niż na elektrodzie. ;)

 

Sprzęt: Mac Mini 5,2 na i7 2,7 (nie pamiętam z którego roku), grafika Radeon HD6630M; system Mac OS najnowszy, świeży, instalowany "na czysto" i bez żadnych dodatków

 

Mam problemy z moim Mac Mini- podejrzewam, że sprzętowe ale zanim udam się do serwisu chętnie posłuchałbym Waszej opinii.

Obawy są następujące:

- początkowo obraz się jakby podzielił na pół albo raczej przesunął o połowę- w tym czasie na zdalnym ekranie (systemowym) było wszystko ok; podejrzewałem szczerze mówiąc problem z kablem

- po restarcie, wymianie kabla pojawiły się pionowe niebieskie pasy na ekranie; widoczne są już w czasie startu komputera (jabłko)

- zrobiłem systemowy test hardware, który nic nie wykrył (podczas testu też pasy)

- od zrobienia tego testu system mi już nie startuje poprawnie (czarny ekran ale komputer widoczny w sieci)

- jedyne co mi jeszcze przyszło do głowy to wyzerowanie NVRAM... ale bez zmian, komputer "leży"

- cały czas możliwe wejście do menu testu sprzętowego, ale widoczne są nadal niebieskie pasy

 

Pytania:

- czy jest sens się bawić dalej w domu np. reinstalując system (pasy są już od pierwszej sekundy włączenia komputera) czy to "już koniec"

- czy hardware test powinien wykryć uszkodzenie karty graficznej?

- czy w tym komputerze w ogóle da się wymienić grafikę (model sprzed jakiś 5 lat)?

- inne sugestię?

 

Będę zobowiązany za wszelkie odpowiedzi. 



#2 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 grudnia 2015 - 21:42

1. Nie nie ma sensu masz uszkodzoną grafikę. Do wymiany

2. O ile wystartuje - powinien, choć nie musi.

3. Bez problemów naprawia się te miniaki


  • pcstud lubi to
Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#3 pcstud

pcstud
  • 173 postów

Napisano 02 grudnia 2015 - 21:49

1. Nie nie ma sensu masz uszkodzoną grafikę. Do wymiany

2. O ile wystartuje - powinien, choć nie musi.

3. Bez problemów naprawia się te miniaki

 

sprawa więc jasna - widzę, że sam masz serwis w stopce, mógłbyś podać orientacyjny koszt takiej naprawy?

dziękuje :)



#4 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 grudnia 2015 - 22:00   Najlepsza odpowiedź

u nas 850 zł brutto. Pocieszę Cię, że na kilkadziesiąt tych miniaków , żaden nie powrócił po naprawie ( a najstarszy ma już 3 lata)
  • pcstud lubi to
Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych