Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

problem z CUDA przy programie DaVinci Resolve 11 lite


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Patryk333

Patryk333
  • 6 postów

Napisano 01 grudnia 2015 - 13:24

Witajcie mam problem z kartą graficzną chyba w moim macbook-u pro , mianowicie mam karte graficzną GeForce Nvidia GT 330m i zainstalowalem sobie program do montazu filmów DaVinci resolve 11 lite i przy włączaniu wyświetla mi się komunikat : Please quit Resolve and install a CUDA accelerated GPU card or update your CUDA software driver to the latest version before continuing to use Resolve. CUDA driver updates can be done from the Mac System Preferences. no cuda acceleration Hardware detected  po chwili się wyłącza program i nic nie da się w nim robić  . Wie ktoś co z tym zrobić , żeby działało mi tak jak trzeba ?? liczę na waszą pomoc ! :) 



#2 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 grudnia 2015 - 13:31

DaVinci Resolve to przede wszystkim program do Color Grading z opcją montażu a po drugie ma bardzo duże wymagania i nie powinien dobrze chodzić na Twoim sprzęcie.

Jeśli chodzi o ten konkretny problem to zainstaluj sterownik CUDA ze strony nVidii- pojawi się w system preferences 


Użytkownik tomekkos edytował ten post 01 grudnia 2015 - 13:37

  • Patryk333 lubi to

Komputer:  Mac Pro, macOS Monterey, Intel Xeon Quad Core 3,7 GHz, 64 GB DDR 3, Dual AMD Fire Pro D700, 1 TB SSD PCIe, 8 TB LaCie Thunderbolt 2 RAID 0

Telefon:  iPhone SE 32 GB, iOS 13, Watch 3, odtwarzacz: Fiio X5 III + Sennheiser HD 598


#3 Patryk333

Patryk333
  • 6 postów

Napisano 01 grudnia 2015 - 13:47

no wlasnie na stronie nvidi nie ma aktualizacji sterowników dla mojej karty , po prostu chyba jest za stara ;/   Czyli na tym programie nie będę mógł montować , a polecisz coś do montażu ? na maca z dużymi możliwościami przeróbki wideo ? 

 

2,66 GHz Intel Core i7

8 GB 1067 MHz DDR3

NVIDIA GeForce GT 330M 512 MB 

 

a tutaj masz moje parametry  maca , może jednak da radę na nim pośmigać tym Davinci ? :) 

 

 

 

aaa i jeszcze coś ja mam wersje CUDA 7.5.21 czyli chyba najnowszą , mimo to wyskakuje mi ten komunikat że trzeba zainstalować nowszą 

 

ale pod tym w preferencjach systemowych napisane też jest o jakimś GPU Driver Version: 10.0.40  może ten trzeba zaktualizować , żeby wszystko działało ? 


Użytkownik Patryk333 edytował ten post 01 grudnia 2015 - 14:35


#4 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 grudnia 2015 - 15:44

Final Cut Pro X, Adobe Premiere- do montażu jednak nie wiem co rozumiesz przez duże możliwości przeróbki wideo.

Jeśli chcesz uprawiać Compositing to Black Magic Fusion 8 Beta 2- niedługo powinna być wersja finalna

Albo Adobe After Effects- łatwiejszy niż Fusion


Użytkownik tomekkos edytował ten post 01 grudnia 2015 - 15:48

Komputer:  Mac Pro, macOS Monterey, Intel Xeon Quad Core 3,7 GHz, 64 GB DDR 3, Dual AMD Fire Pro D700, 1 TB SSD PCIe, 8 TB LaCie Thunderbolt 2 RAID 0

Telefon:  iPhone SE 32 GB, iOS 13, Watch 3, odtwarzacz: Fiio X5 III + Sennheiser HD 598





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych