Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Test Surfce 3 kontra iPad Air 2, okiem applemaniaka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 29 listopada 2015 - 11:44

Test Surfce 3 kontra iPad Air 2, okiem applemaniaka

 

Galeria zdjęć 

 

20151129_092241731_iOS%20%28Kopiowanie%2

 

Coś we mnie drgnęło, coś co uświadomiło mnie, że mój iPad AIR 2 jest niczym innym jak większym iPhone 6s i niczym więcej. Rzeczy które robię na iPhone robię również na iPad i na odwrót. Nie mogę zrobić na iPadzie nic więcej niż mógł bym zrobić na iPhone. Więc po co mi iPad?

Po co mi iPad? Choć by po to by wygodnie czytać w szczególności książki. Ten argument jest niepodważalny tu iPad przebija zdecydowanie iPhone-a.

 

20151129_092314307_iOS%20%28Kopiowanie%2

 

Ale wróćmy do tematu z tytułu, po co mi ograniczony możliwościami iPad skoro jest Surface 3?

Po to, że na Surface 3 mogę dużo więcej, mam pełny system do dyspozycji, może to nie jest OS X ale jestem bardzo mile zaskoczony szybkością działania, nic się nie wiesza, wszystko chodzi płynnie. Oczywiście Surface wykorzystuje dalej jak iPada, czyli urządzenie do treści multimedialnych oraz czytania książek, stron www, maila. Ktoś powie po co więc większy cięższy Surface? Właśnie po to bo mogę zawszę trochę więcej. Mogę podłączyć telefon do portu USB, dysk zewnętrzny. Mogę pracować na pełnej wersji Office. Od kąt używam Surface ograniczyłem używanie w warunkach domowych MacBook-a Pro Retina 13.3. Oczywiście Surface go nie zastąpi nigdy, a przynajmniej nie Surface 3. Być może Surface 4 PRO?

 

20151129_092336873_iOS%20%28Kopiowanie%2

 

Wykonanie. Można by na ten temat napisać wiele strony które można by później streścić do jednego zdania: Najwyższa półka wykonania, nie można się do niczego przyczepić.  Porównując go z iPad AIR 2 moim zdaniem lepiej jest wykonany. Stop magnezu jest lepszy w dotyku niż aluminium. Jest bardzo elegancki, bardzo dobrze leży w dłoni… ale waga i wielkość iPada robi różnicę na korzyść produktu Apple. Jest mniejsze i zdecydowanie lżejsze. 620g do 444g. Czyli sporo, różnica jest również w ekranie 10,8” ma urządzenie Microsoftu a iPad 9,7. W jakimś stopniu tłumaczy to dlaczego Apple jest mniejsze a z drugiej strony pokazuje chyba największą słabość Surface. Czyli jego wielkość w stosunku do konkurencji. Oczywiście nie jest on przesadnie duży ale faktycznie mógł być mniejszy. Szkoda bo na tym tle przegrywa z iPadem.

Ekran. Mimo wielkiej różnicy rozdzielczości nie widać jej na ekranie. Microsoft włożył kapitalny ekran do swojego urządzenia. Nie można mu nic zarzucić. Niewątpliwą zaletą Surfaca jest tylna stopka, dzięki której zdecydowanie łatwiej przegląda się treści. W moim odczuciu to ta sama liga co Apple. 

 

20151129_092418868_iOS%20%28Kopiowanie%2

 

Bateria, kolejną bolączką Surface. Ładuję go dla bezpieczeństwa co noc a w iPad nie zdarzało mi się tak. Niestety Surface pobiera dość sporo energii gdy jest uśpiony czego nie można powiedzieć o iPadzie. Oczywiście starcza mi energii na cały dzień nawet zostaje jej ok 30-40 % ale asekuracyjnie podłączam do ładowarki.

System. Nie ma porównania. Surface jest lepszy od iPad-a. Nie chodzi o to, że iOS jest zły i słaby! iOS jest świetny, ale ma zbyt wiele ograniczeń systemowych.  iPad jest świetnym czytnikiem ebook, www. Kapitalną konsolą do gier. Surface natomiast jest świetnym uzupełnieniem komputera, a za to fatalną konsolą do gier. Oczywiście dla mnie Surface wygrywa a dla kogoś innego wygrywa iPad i to jest zrozumiałe i logiczne. Nie będę się rozpisywał na temat systemu bo każdy wie co to Windows 10 i iOS.

 

20151129_092618652_iOS%20%28Kopiowanie%2

 

Akcesoria. Póki co to mogę powiedzieć w tej kwestii bardzo mało bo w iPad korzystałem tylko z okładki apple a w Surface z okładki Microsoftu wyposażoną w klawiaturę i gładzik. System działania  obu okładek bardzo podobny, działają na zasadzie magnesu, co jest w obu przypadkach świetny rozwiązaniem. Ale okładka Surface ma świetną klawiaturę z dość słabym gładzikiem. Klawiatura nie dość, że fajnie się na niej pisze jest również podświetlana co przydaje się wieczorem. Klawiaturę zdecydowanie lepiej używa się na biurku niż na kolanach, ale da się jej używać na kolanach choć zdecydowanie mniej wygodnie niż laptopa.

 

 

Podsumowując. Ja zostaje z Surface. Urządzenie spełnia moje wymagania, może nie jest idealne ale dla mnie lepsze niż iPad AIR 2. Ceny urządzeń są dość porównywalne ze sobą. Myślę więc, że cena nie będzie odgrywać głównej roli w wyborze. Polecam osobiście przyjrzeć się produktowi Microsoftu.

Wszelką krytykę za tekst proszę składać bezpośrednio do mnieJ Służę pomocą w razie potrzeby, również odpowiem na pytania odnośnie Surface. Tekst ten napisałem ponieważ szukałem jakiś czas temu takie porównania i nie znalazłem, więc może się komuś przydać.


Użytkownik EMU edytował ten post 29 listopada 2015 - 12:15

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#2 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 29 listopada 2015 - 14:07

Link do zdjęć, bo coś nie działa: https://onedrive.liv...hint=folder,jpg

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#3 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 30 listopada 2015 - 09:34

Głupie to że nie można edytować posta. Jeszcze raz dodaję galerie zdjęć.


MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#4 Murgal

Murgal
  • 911 postów

Napisano 30 listopada 2015 - 10:01

Nie rozumiem troszkę porównania Air 2 vs surface. To dwa kompletnie inne urządzenia. Porównaj surface z Macbookiem 12' 


Użytkownik Murgal edytował ten post 30 listopada 2015 - 10:02

Macbook Pro 15" 2018 i7 2.6/560X/32GB/512GB | iPhone 11 Pro MAX | AW V 44mm | iPad Pro 12.9 WiFi+Cell 3gen | HomePod | AirPods 


#5 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 30 listopada 2015 - 10:43

To i to jest tabletem. Ja zrezygnowałem z iPad na rzecz surface 3. Surface to nie laptop więc bez sensu porównywać go z laptopem.


MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#6 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 grudnia 2015 - 14:13

To hybryda. Surface 3 kosztuje 2500 zł natomiast MB ponad 6000 zł. Odkąd wyszły hybrydy kupowanie "czystego" tabletu za więcej niż 2000 zł mija się z celem moim zdaniem.

Macbook to taki nijaki sprzęt tak jak iPad Pro.



#7 prezioso

prezioso
  • 131 postów

Napisano 16 stycznia 2016 - 10:59

Ciekawy opis i porównanie produktów. Zgadzam się, że one są tożsame ze sobą. I chyba poprę stwierdżenie ze
Porównywanie surface do macbook jest na miejscu.
Miałem okazje pobawić sie lub posiadać dłuższa chwile rożnymi produktami i spostrzeżenia są takie.
iPad Air/air2 idealne narzędzie do SZYBKIEJ konsumpcji treści, drobnych gier i zadań podstawowych.
iPad Pro - póki co nie znalazłem uzasadnienia dla zakupu tego urządzenia. Problemem jest ograniczony system iOS - gdyby był OS X zmieńia postać rzeczy. Urządzenie nie jest już tak mobilne jak iPad (wsadzasz do małej teczki czy damskiej torebki).
Macbook 12 - mam z nim problem z jednej strony jest pełnoprawnym komputerem ale o wydajności i wymiarach zbliżonych do napompowanego tabletu. Jest mały i poręczny - robi wrażenie ale wg mnie nadaje się wyłącznie do zastosowań kanapowych w domu :) ewentualnie dla kogoś kto naprąwde sporo podróżuje i potrzebuje mieć dostęp do podstawowych rzeczy W hotelu czy w samolocie a jednocześnie móc zrobić zdecydowanie więcej niż na tablecie. Duży minus w tym urządzeniu za konieczność taszczenia ze sobą końcówek, przejściówek i innych dupereli.Co prawda Macbooka nie wyciągniesz na ulicy i nie włączysz np gps i na szybko nie sprawdzisz maila czy jakiejs informacji - gdyby na telefonie nie było to w pełni czytelne lub możliwe, tak jak zrobisz to w tablecie.
Surface - jest to hybryda i można sie spierać o to czy jest to bardziej tablet czy komputer, niemniej jednak ma większe możliwości niż klasyczny tablet. Możemy dyskutować o designie czy wadze. W mojej ocenie jest to urządzenie bardziej biznesowe i do zastosowań profesjonalnych aniżeli iPad. iPad raczej jest dla konsumenta prywatnego lub biznesowego z podstawowymi oczekiwaniami. Dlatego tez z powodzeniem może rywalizować z macbook 12, a zwłaszcza model surface pro 4(najnowsze wcielenie). Cena jest bardziej zbliżona do MacBooka - podobnie z gabarytami i opcjami (jak klawiatura rozkładana).
Dlatego moja ocena jest taka:
Klient prywatny: komputer + uzupełnieniem jest tablet
Klient biznesowy wymagający więcej: surface jako hybryda lub macbook :)
Oczywiście nie mówimy o zaawansowanych potrzebach w styku CAD czy jakieś inne zaawansowane narzędzia niezbędne do pracy - wtedy żaden z nich sie nie przyda.

#8 serafin21

serafin21
  • 22 postów

Napisano 22 grudnia 2016 - 12:20

Wielkie dzięki za ten wpis, też tak uważam i rozwiałeś moje wszelkie wątpliwości. Teraz pozostaje czekać do wiosny na najnowszą wersję Surface :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych