Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

jak zapisac na dysku ntfs


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 lawslare

lawslare
  • 13 postów

Napisano 22 listopada 2015 - 21:42

Witam, mam problem z zewnętrznym dyskiem seagate. Kupiłem ten dysk aby ogladać filmy na telewizorze. Po podłaczeniu dysku do maca system powiedział że dysk jest sformatowany pod windows i czy ma go sformatowac pod mac czy chcęgo uzywac i tu i tu. Kliknałem tak ponieważ mój telewizor czyta tylko fat32 i ntfs. Skopiowałem na niego wszystkie filmy było ok aż do chwili gdy chciałem dopisać nowe, dostałem komunikat że mogę tylko odczytac dane z dysku. Trochę to dziwne gdyż kilka dni temu zapisałem na nim filmy. Czy ktoś wie o co chodzi i jak mogę dopisać do niego nowę filmy?

pozdrawiam 



#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 22 listopada 2015 - 21:52

W OS X jest tylko możliwość odczytu. Dodatki były opisywane na forum, na nowszych systemach niektóre wtyczki do obsługi NTFS (darmowe) podobno nie działają. Możesz też kupić wtyczkędo obsługi NTFS'a - wszystko było opisane na forum.


Fallout ...war, war never changes...

#3 lawslare

lawslare
  • 13 postów

Napisano 22 listopada 2015 - 22:03

No ale ja na niego zapisałem filmy więc dlaczego teraz nie mogę ?

#4 Najwyzszy

Najwyzszy
  • 665 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 23 listopada 2015 - 09:07

No ale ja na niego zapisałem filmy więc dlaczego teraz nie mogę ?

 

Moze instalowales kiedys jakas wtyczke/program, ktory umozliwia zapis ntfs?



#5 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 23 listopada 2015 - 10:11

Spróbuj sformatować dysk jako exFAT. Może telewizor to odczyta - a na pewno będzie działać pod mac os'em i windowsem. 

 

Pozzdro, aa



#6 lawslare

lawslare
  • 13 postów

Napisano 23 listopada 2015 - 11:37

Nie instalowałem żadnych wtyczek, jak napisałem wcześniej po podłączeniu pierwszy raz tego dysku do komputera system zapytał czy chce go używać na Macu i PC kliknąłem tak i po chwili zapisałem na niego około 300giga filmów. Dodam jeszcze że nie mam żadnego peceta w domu.
Czy exFat pozwala zapisywać duże pliki? Wszystkie filmy są w hd i maja od 8giga w górę.
Pozdrawiam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych