Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Gdzie kupić iPhone'a 6s i gdzie go ubezpieczyć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Neithan138

Neithan138
  • 32 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 listopada 2015 - 22:38

Witajcie!

 

Do końca listopada planuję kupić iPhone'a 6s 64GB na fakturę. Zastanawiam się pomiędzy zakupem na apple.pl a Cortlandem. Na korzyść sklepu Apple przemawia dla mnie możliwość bezproblemowej wymiany sprzętu w przypadku usterki fabrycznej, jednak obiło mi się o uszy, że taka możliwość jest zarezerwowana dla klientów detalicznych, a nie dla firm. Czy to prawda?

 

W Cortlandzie można jednak wykupić pakiet bezpieczeństwa. Tylko zastanawia mnie, jak to faktycznie wygląda w wypadku kradzieży, bądź przypadkowego uszkodzenia telefonu; faktycznie mogę liczyć na bezproblemową pomoc, czy trzeba będzie walczyć o swoje? A może bardziej opłaca się ubezpieczyć telefon bezpośrednio w firmie ubezpieczeniowej? Prosiłbym kogoś z doświadczeniem w tym temacie o opinię.

 

Pozdrawiam!



#2 johnnowak

johnnowak
  • 1 postów

Napisano 20 listopada 2015 - 23:04

Podobny temat mnie tu przywiał, podpowiedzi mile widziane:-). Sugestie czego unikać również



#3 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 20 listopada 2015 - 23:41

Najlepiej sięgnąć do źródeł:
http://www.apple.com...y#cancellations

http://www.apple.com...n/salespolicies
W AOS masz prawo dokonac zwrotu także kupując na firmę, ponieważ " ... Ta możliwość jest oferowana niezależnie od ustawowych uprawnień konsumentów do zwrotu wadliwych produktów ..."
 


  • Neithan138 lubi to

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#4 dawidowo

dawidowo
  • 25 postów

Napisano 30 listopada 2015 - 23:06

Jaki sklep polecacie by zakupić telefon ? Rozumiem, ze cena za telefon bedzie wszędzie ta sama ale moze gdzieś daja jeszcze jakieś gratisy ? Ktos sie spotkał z taka praktyka ? Dzieki za informacje i pozdrawiam, Dawid

#5 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 30 listopada 2015 - 23:33

... Rozumiem, ze cena za telefon bedzie wszędzie ta sama ale moze gdzieś daja jeszcze jakieś gratisy ? ...

Kazdy sprzedawca sam ustala swoją cenę sprzedaży (mamy wolny rynek) więc ceny mogą być różne. Faktem jest, że autoryzowane salony (w większości) mają ceny takie jak w AOS. Mozna przyjąć (w pewnym uogólnieniu), że cena spada tym bardziej im bardziej sprzedawcy "zalezy" na sprzedaży.
Pół biedy jeżeli wynika to tylko z tego że komus biznes nie idzie tak jakby chciał (nie wyrabia planów) bo wtedy jest okazja, ale gorzej jak obnizenie ceny ma na celu pozbycia się częsci towaru np. 'z historią' (wystawa, zwroty klientów, itp.) pośród normalnego towaru (najczęściej praktyki marketów: 'odbiór tylko osobisty', albo 'wysyłka z innego marketu'). Gratisy to już negocjacje ze sprzedawcą w sklepie. Ja większośc sprzetu Apple kupuję juz tylko w AOS więc co mozna obecnie wynegocjować - nie wiem, poza tym zalezy to być może nawet od konkretnego człowieka który będzie Cię obsługiwał. Kiedyś to były np. zniżki na akcesoria (case-y) które brałem przy zakupie iPhone czy iPada.


Użytkownik bee3 edytował ten post 30 listopada 2015 - 23:34

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#6 dawidowo

dawidowo
  • 25 postów

Napisano 01 grudnia 2015 - 09:46

kiedys :)

Czyli generalnie czy kupie telefon ze strony apple czy cortlandu czy innego rtv euro agd, to dostane ten sam produkt, raczej za taka sama cene, wiec roznica bedzie tylko na czasie oczekiwania. ?



#7 applescc

applescc

  • 540 postów

Napisano 01 grudnia 2015 - 15:25

Pójść do najbliższego Media-Markt/Saturna i zapytać o Gwarancję+ na rok albo dwa lata - to naprawdę działa i nie boli. Sprzedawca wytłumaczy, wręczy ulotkę ze wszystkimi "haczykami" ;), może nawet biorąc iPhone'a+G+ rabat dostaniecie - warto zapytać. Dostępność konkretnego modelu iPhone w okolicy sprawdzicie na stronach w/w marketów na stronie produktu pod linkiem "gdzie kupić".

 

Zakupiony iPhone zawsze można reklamować w każdym markecie danej sieci, w której się kupiło, można także serwisować w autoryzowanych serwisach, takich jak Cortland. A zresztą na G+ przyjeżdża po telefon kurier, także nigdzie nie musicie jeździć.


Użytkownik applescc edytował ten post 01 grudnia 2015 - 15:26

Informujemy o promocyjnych cenach sprzętu Apple na Górnym Śląsku:)





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych