Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak postawić czysty system na Mac Mini


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kune

Kune
  • 47 postów
  • Płeć:
  • SkądPL

Napisano 13 listopada 2015 - 15:49

Witam,

chce postawić od nowa iOS na Mac Mini. Komputer nie chce się załączyć, jakieś cyrki stały się podczas aktualizacji (niestety przerwanej). Wymontowałem dysk, podepnę go po USB do mojego MacBook Pro i co dalej? Jak przygotować komputer do instalacji?

Czy może powinienem instalację skopiować na inny zewnętrzny dysk, a ten z Mac Mini poprostu sformatować?

Czy może ktoś mi doradzić?

 

 

Chciałbym chyba zainstalować Yosemite czy lepiej od razu najnowszy?

Dziekuje



#2 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 listopada 2015 - 16:02

Nie iOS tylko OS X ;)

 

Jeśli wymontowałeś dysk z tego Maca Mini, w sumie nie wiadomo po co, to podłącz go do MacBooka przez USB i sformatuj. Ściągnij sobie z AppStore instalator systemu El Capitan. Kiedy się ściągnie to kliknij dwa razy ikonę instalatora, a potem jako miejsce instalacji wybierz ten dysk na USB z Maca Mini. Kiedy instalacja się skończy zamontuj dysk w Macu Mini.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#3 Kune

Kune
  • 47 postów
  • Płeć:
  • SkądPL

Napisano 13 listopada 2015 - 16:12

Nie iOS tylko OS X ;)

 

Jeśli wymontowałeś dysk z tego Maca Mini, w sumie nie wiadomo po co, to podłącz go do MacBooka przez USB i sformatuj. Ściągnij sobie z AppStore instalator systemu El Capitan. Kiedy się ściągnie to kliknij dwa razy ikonę instalatora, a potem jako miejsce instalacji wybierz ten dysk na USB z Maca Mini. Kiedy instalacja się skończy zamontuj dysk w Macu Mini.

Tak przepraszam.

Chcialem zgrac z niego wszystkie dane, zeby postawić to na czysto.

 

Tak zeby wyeliminowac dysk, bo biorę pod uwagę także kwestie uszkodzenia sprzetowego.

 

Rozumiem ze wybieram normalnie pobierz? Nie chcialbym aktualizować mojego MacBooka do poziomu nowego systemu. Czy to jakiś problem? Nie ma możliwości pobrania Yosemite?


Użytkownik Kune edytował ten post 13 listopada 2015 - 16:20


#4 Minoritatoj

Minoritatoj
  • 71 postów
  • SkądErgoldsbach , D

Napisano 14 listopada 2015 - 22:01

Jeżeli miałeś konto ID Apple wcześniej i ściągałeś już Yosemite to masz go w historii zakupu. Jeżeli nie to ... pech. Pozostaje Ci pendrive zrobiony przez "kolegę"

Zamontuj dysk w komputerku, odpal terminal wpisz komendę zgodną z instrukcją : https://support.appl...n-us/HT201372 

Prościej już się nie da.


Z kobietą o rudych włosach jest jak z domem : im bardziej rdzawy dach, tym bardziej piwnica mokra. 

Jest to wyłącznie moja subiektywna ocena i w żadnym wypadku nie ma na celu urazić Panie.


#5 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 14 listopada 2015 - 22:31

W nowszych kompach, nie mam pojęcie jakiego masz tego maka zawsze możesz postawić system, który był na nim zainstalowany w momencie zakupu. Nie musisz mieć żadnego konta w App Store. Wystarczy podłączyć komputer do sieci, może być wi-fi.

Oczywiście w komputerze musi być zamontowany dysk twardy.

Podczas startu komputera przytrzymaj cmd+alt+r - wpisz hasło do wi-fi jeśli nie masz podpiętego kabla sieciowego i powinna się rozpocząć instalacja przez internet (ikona kuli ziemskiej). 


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 14 listopada 2015 - 22:32


#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 listopada 2015 - 11:36

Milion razy było, trochę samodzielności.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych