Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

imac 27 opadający ekran


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#26 nicomsw

nicomsw
  • 728 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, Polska

Napisano 12 czerwca 2017 - 21:13

A ja mam takie pytanie poboczne... skąd wiecie, że Jabłkowy nie zapytał Apple?



#27 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 13 czerwca 2017 - 09:05

Po co kombinować z "innymi patentami", jak Apple wymienia te mechanizmy za darmo w ramach programu naprawczego (komputer nie musi być na gwarancji).

 

Oczywiście, że lepiej jest wymienić, skoro Apple robi to za darmo. Ale kombinowanie z innymi patentami przyda się, gdy Apple w końcu przestanie wspierać dany sprzęt. Po za tym, rozwiązania Apple są takie, jak w pierwotnej wersji, czyli dalej wadliwe i problem będzie powracał. Tak było z pękającymi MacBookami, grafikami Nvidia 8600m i Radadeon 6xxx w MBP, kurzącymi się matrycami w iMakach, warstwą antiglare w Retinach itp.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#28 Polastar

Polastar
  • 3 postów

Napisano 16 sierpnia 2018 - 10:18

Piszę bo miałem ten sam problem w swoim iMac'u 27 late 2012. Głośny trzask, ekran poleciał bezwładnie w dół... Własnymi siłami udało mi się to naprawić za pomocą patentu z blaszką. Zainspirował mnie ten film

 

 

Owszem jest akcja pogwarancyjna ale:

 

- nie powiedzą nam o tym w iSpot tylko na głównej infolinii 

- obejmuje tylko sprzęt który nie przekroczył 5 lat od daty sprzedaży

- wymieniają cały zawias na fabryczny czyli z tą samą wadą (tak jak napisał Iro)

- cała operacja wymiany potrafi trwać dość długo, a przynajmniej mnie mówili, że do 2 tygodni

 

Wszelkie serwisy raczej robią to samo czyli wymieniają cały zawias na nowy fabryczny. W jednym tylko zgodzili się na naprawę za pomocą wspomnianej blaszki choć trzeba było ich wprowadzić w temat różnymi linkami - koszt około kilkuset zł i do 3 dni roboczych ale i tak brawa za chęci. Był akurat weekend więc stwierdziłem, że spróbuję samemu.

 

Blaszkę można zrobić z kawałka blachy którą kupimy np. w Castoramie - koszt 5 zł. W zasadzie jak mamy w domu imadło, brzeszczot i wiertarkę to docięcie jej do odpowiedniego rozmiaru nie powinno zająć więcej jak 30 min. Powinna być tylko dość gruba i sztywna bo sprężyny zawiasu są cholernie silne... No właśnie i tutaj dochodzimy do punktu w którym kończy się sielanka - ze względu na pioruńsko silne sprężyny bardzo ciężko jest ową blaszkę zamontować. Zalecam ochronne rękawiczki i okulary co by nie stracić oka/palca gdy sprężyna odbije blaszką z całą mocą w naszą twarz. Na filmiku do którego wkleiłem link wygląda to na dość łatwe ale w rzeczywistości jest na prawdę ciężko i sporo czasu mi zajęło zanim znalazłem sposób żeby docisnąć sprężyny i przykręcić śrubki. W 2 osoby zapewne poszło by dużo szybciej.

 

W zasadzie gdyby nie sama karkołomność montażu blaszki to cała akcja zamknęła by się w mniej niż godzinę, łącznie z demontażem i montażem całego kompa - aby dostać się do zawiasu trzeba wyjąc płytę główną, a więc i większość podzespołów. Nadmienię, że otwierałem go pierwszy raz w życiu wzorując się na tym filmiku od OWC

 

 

Pozdrawiam.



#29 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 17 sierpnia 2018 - 18:19

Gdybym nie wiedział, że te plastiki służą postarzaniu produktu, to pomyślał bym, że te sprzęty jakieś debile projektują.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#30 Polastar

Polastar
  • 3 postów

Napisano 18 sierpnia 2018 - 10:56

Gdybym nie wiedział, że te plastiki służą postarzaniu produktu, to pomyślał bym, że te sprzęty jakieś debile projektują.

 

 

Bez względu na ideę jaka temu przyświecała raczej porażka - tym bardziej, że szafują pompatycznymi hasłami typu "Niesamowity dizajn. Wybitna inżynieria".






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych