Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

InDesign CS6 - Opcje wyświetlania czcionek w liście - czy da się zmienić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 listopada 2015 - 09:36

Witam. W InDesign CS6 np w górnym panelu jest lista czcionek, na samym początku jest lista ostatnio używanych, potem w kolejności alfabetycznej. No i tu mam problem bo chciał bym jak mam np. Arial i otwieram listę chciał bym widzieć rodzinę Ariala a nie ostatnio używane. Teraz muszę wklepywać i dokopywać się do czcionki która może się znajdować gdzieś daleko, kiedyś chyba tak było że jak miałem w tekście dana czcionkę to jak otwierałem listę pokazywało tę czcionkę ale w kolejności obok miałem inne z tej rodziny alfabetycznie. W tej wersji widzę ostatnio używane co mi nie jest potrzebne. Czy da się to zmienić przestawić nie znajduje w opcjach?

 



#2 Jotek

Jotek
  • 557 postów

Napisano 09 stycznia 2016 - 23:42

InDesign CS6 nie obsługuje czcionek. Zresztą żadna wersje tego nie robi. Taka wada.



#3 lipet

lipet
  • 18 postów

Napisano 21 stycznia 2016 - 15:06

Nie pamiętam jak było w CS ale w CC można oznaczać czcionki jako ulubione i wyświetlać tylko ulubione lub podłączone czcionki online czyli te z Typekit. Ulubione czcionki dodają się wraz z całą grupą, którą można wyświetlić z listy rozwijanej. Ale nadal brakuje przypisania ulubionych czcionek do dokumentu. :(






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych