Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Klawiatura – jak włączyć powtarzanie znaku przy przytrzymaniu klawisza


Najlepsza odpowiedź Gregory , 30 października 2015 - 19:34

Dzieje się tak, bo na Macu przytrzymanie niektórych klawiszy wyświetla listę alternatywnych form danego znaku. Spróbuj np. przytrzymać a, to zobaczysz, o co chodzi.

 

Jak bardzo chcesz, to możesz wyłączyć tę funkcję i uzyskać powtarzanie klawiszy po przytrzymaniu. Otwórz Terminal i wpisz w nim:

defaults write -g ApplePressAndHoldEnabled -bool false

Naciśnij Enter, wyloguj się, zaloguj ponownie.

 

Aby przywrócić poprzednie zachowanie systemu, wpisz to samo, tylko końcowe false zamień na true.

 

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 RapeDolphin

RapeDolphin
  • 9 postów

Napisano 30 października 2015 - 19:14

Cześć. Ostatnio sobie kupiłem Macbooka Pro. Wiadomo, że każdy kto przechodzi z Windowsa na Maca ma trochę problemów z klawiaturą. I przyzwyczaiłem się do niej, nie mam problemów z altem, piszę na niej coraz szybciej, ogarnąłem skróty klawiszowe (np. delete czyli Fn + Backspace, to dla mnie był szok). Mam za to inny problem.

 

Nie potrafię wpisywać ciągłych znaków. Przyzwyczajony jestem do tego, że np. klikam literkę "d" tylko że dłużej, to robi mi się taki ciąg "dddddddddd...". Jednak nie umiem tego samego zrobić na Macu. Klikam dowolny przycisk i na jednym się zatrzymuje. Wiecie jak temu zaradzić?

 

Proszę o wyrozumiałość :)



#2 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 30 października 2015 - 19:34   Najlepsza odpowiedź

Dzieje się tak, bo na Macu przytrzymanie niektórych klawiszy wyświetla listę alternatywnych form danego znaku. Spróbuj np. przytrzymać a, to zobaczysz, o co chodzi.

 

Jak bardzo chcesz, to możesz wyłączyć tę funkcję i uzyskać powtarzanie klawiszy po przytrzymaniu. Otwórz Terminal i wpisz w nim:

defaults write -g ApplePressAndHoldEnabled -bool false

Naciśnij Enter, wyloguj się, zaloguj ponownie.

 

Aby przywrócić poprzednie zachowanie systemu, wpisz to samo, tylko końcowe false zamień na true.

 


  • cronopioverde lubi to

PYM Player 8.1.1 — działa od Cataliny po Sonomę

Klawiatura PYM też jest fajna – ma przecinek na klawiaturze numerycznej, twardy łącznik, jabłko  i symbol bitcoina ₿

VR, AR, XR – wszystko, co potrzebujecie wiedzieć, i czego nie potrzebujecie też.

> [ pym.uce.pl ]


#3 RapeDolphin

RapeDolphin
  • 9 postów

Napisano 30 października 2015 - 20:09

I po tym jak zmienię false na true muszę kolejny raz zrestartować czy już po tym nie będę musiał tego robić i wszystko będzie już w porządku?



#4 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 października 2015 - 20:10

RapeDolphin:

http://myapple.pl/fo...o-treści/

W ramach wyrozumiałości wyedytowałem Ci tytuł na taki, który w przyszłości coś komuś powie gdy ów ktoś będzie szukać rozwiązania takiego samego problemu.


mac-pro.pl

Serwis i (roz)budowa stacji roboczych Apple
Masz problem z Makiem Pro? Brakuje mu mocy?

Pisz lub dzwoń: 501211594


#5 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 31 października 2015 - 11:11

I po tym jak zmienię false na true muszę kolejny raz zrestartować czy już po tym nie będę musiał tego robić i wszystko będzie już w porządku?

 

Zmiana obowiązuje we wszystkich programach uruchomionych po wpisaniu tego polecenia, więc warto się wylogować i zalogować ponownie, żeby działało wszędzie tak samo. Inaczej np. litery będą powtarzane w jednych miejscach, a w innych nie.


PYM Player 8.1.1 — działa od Cataliny po Sonomę

Klawiatura PYM też jest fajna – ma przecinek na klawiaturze numerycznej, twardy łącznik, jabłko  i symbol bitcoina ₿

VR, AR, XR – wszystko, co potrzebujecie wiedzieć, i czego nie potrzebujecie też.

> [ pym.uce.pl ]





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych