Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

"Payloads" nowy folder na dysku w Mac Air


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Minoritatoj

Minoritatoj
  • 71 postów
  • SkądErgoldsbach , D

Napisano 28 października 2015 - 12:54

Jak w tytule. Pojawiło się mi to, ale nie wiem kiedy i co to takiego. Może ktoś to "naświetlić" ?
Folder na HDD: Payloads/External/System/Library/CoreServices/FirmwareUpdates/Packages/EFIJSONs i EFIPayloads tutaj są pliki z rozszerzeniem.scap

System 10.10.5 "świeży" , Air i5 (2013) , Ethernet USB i był wykonany Reset PRAM i oraz kontroler SMC - może wtedy się pojawił i czy jest on potrzebny w tej chwili czy mogę go ... deportować bez obawy o poprawność polityczna systemu ;)

Dodatkowa informacja: System zainstalowany dziś, pendrive z OSX utworzony 23.10 czyli równo tydzień temu, a pliki o których mowa utworzone 17.10.2015 czyli musi być to "prezent" od Apple" po instalacji aktualizacji zabezpieczeń z AppleStore" dobrze rozumuję koledzy i koleżanki?

Użytkownik Minoritatoj edytował ten post 28 października 2015 - 13:53

Z kobietą o rudych włosach jest jak z domem : im bardziej rdzawy dach, tym bardziej piwnica mokra. 

Jest to wyłącznie moja subiektywna ocena i w żadnym wypadku nie ma na celu urazić Panie.


#2 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 października 2015 - 20:37

To update firmware (jak ścieżka wskazuje) czyli EFI. W EFI Payloads masz pliki dla poszczególnych modeli. Twój to MBA 6,1. Jeśli nie ma tam update dla niego (a nie ma na 99%) to możesz spokojnie usunąć cały katalog.


mac-pro.pl

Serwis i (roz)budowa stacji roboczych Apple
Masz problem z Makiem Pro? Brakuje mu mocy?

Pisz lub dzwoń: 501211594





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych