Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pytania na które nie znalazłem odpowiedzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 superlo

superlo
  • 140 postów

Napisano 26 października 2015 - 15:37

Witam,

 

przekopałem się przez forum i nie znalazłem odpowiedzi na nastepujące, nurtujące mnie pytania:

1. Czy po założeniu konta Developerskiego na moje imię i nazwisko (prowadzę DG) mogę nadać lub zmienić nazwę wyświetlaną jako twórca aplikacji na inna?. Nie chcę widnieć jako twórca aplikacji bo nie tylko ja nad nią pracowałem, więc wolałbym, żeby wyświetlała się nazwa 'zespołu' projektowego. A zakładanie w tym celu spółki itd to też zupełnie niepotrzebna ilość papierkologii.

 

2. Czy do testowania aplikacji na urządzeniu z iOS potrzebuję póki co tego konta? Czy wystarczy sam najnowszy Xcode?



#2 Gokoko

Gokoko
  • 17 postów
  • SkądAleksandria Pierwsza, Częstochowa, Poland, Poland

Napisano 27 października 2015 - 08:33

Od wersji 7 xcode nie trzeba mieć konta developera opłaconego aby móc testować aplikacje na ios.



#3 superlo

superlo
  • 140 postów

Napisano 27 października 2015 - 10:04

OK dzięki, jeszcze tylko jakby ktoś łaskawy odpowiedział na pyt nr 1 to już będę szczęśliwy :)



#4 MSJJ

MSJJ
  • 11 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 03 listopada 2015 - 22:55

Konto developerskie zakładane jest przez Apple na:

1) imię i nazwisko developera - program Individual

2) organizację, firmę - również DG - program Organization lub Enterprise (w zależności od potrzeb)

 

Ciebie interesuje opcja 2) w wersji Organization - chociażby dlatego, że możesz działać całym zespołem na jednym koncie.

I teraz wszystko zależy od tego jak masz zarejestrowaną DG. Jeśli w nazwie DG masz oprócz imienia i nazwiska jakiś dodatek w stylu nazwy to właśnie ta nazwa będzie wyświetlana jako oznaczenie twórcy. Pewne znaczenie może mieć też sposób wypełnienia formularza rejestracyjnego w programie - jak w nazwie wpiszesz z nazwiskiem to mogą tak puścić dalej. To oczywiście później i tak weryfikowane jest z dokumentami firmy. W moim przypadku przyjęta została sama nazwa.

 

 



#5 reex

reex
  • 61 postów

Napisano 09 listopada 2015 - 08:18

A jak cenowo wygladaja obydwa konta ??

#6 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 listopada 2015 - 19:21

MSJJ nie ma racji, Apple od dłuższego czasu nie rejestruje kont firmowych na DG, trzeba mieć firmę działająca jako spółka prawa handlowego.

W przypadku konta indywidualnego oznaczeniem sprzedawcy jest jego imię i nazwisko.

 

Konto zawsze kosztuje 99$ netto, różnica jest tylko w przypadku konta Enterprise umożliwiającego dystrybucję in-house.


Moje programy:
iOS => Project Planner | Project Planner HD | Sub Edit HD | Snooker Scoreboard Pro | Expedition Planner | Subtitles Player
OSX => Project Planner OSX | Project Planner Viewer | Sub Edit | Mapper | Site Monitor

tvOS => Subtitles Player

Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie..


#7 MSJJ

MSJJ
  • 11 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 09 listopada 2015 - 21:22

Rzeczywiście chyba nie zdawałem sobie sprawy, że konto mam już od dłuższego czasu :) - rejestrowałem na początku 2011 r. - wtedy wystarczyło tłumaczenie przysięgłe wpisu do EDG i numer DUNS nadany automatycznie (bo żadnych wniosków nie składałem a tylko znalazłem w jakiejś wyszukiwarce).

Zaktualizowałem trochę swoją wiedzę przeglądając wyrywkowo temat: myapple.pl/forums/topic/101316-konto-deweloperskie-zak%C5%82adanie-u%C5%BCywanie/. Nie wiem, jak rzeczywiście wygląda to obecnie, jednak czytając różne informacje odniosłem wrażenie, że czasem może się udać lub jakiś czas temu czasem mogło się udać. Co ciekawe w ogólnych wymaganiach na stronie developer.apple.com/programs/enroll/ nie ma jasno stwierdzonej przeszkody dla prowadzących DG… Chyba, że tych numerów DUNS nie nadają już dla DG lub minęło za mało czasu od rejestracji aby utworzyli go automatycznie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych