Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

LaTeX + cocoaspell - małe problemy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 liberateme

liberateme
  • 58 postów

Napisano 16 grudnia 2007 - 13:30

Do LaTeXa używam TeXShop w połączeniu z cocoaspell sprawdza mi błędy ale tylko gdy zapiszę wyrazy z polskimi literami w postaci śćń itp. ale po zapisaniu pliku i ponownym otwarciu otrzymuje zamiast polskich liter znaki zapytania natomiast gdy używam zapisu /s /c .. to już nie sprawdza mi błędów tzn nie potrafi skontrolować wyrazów zawierających / może ktoś wie jak sobie z tym poradzić ?

#2 przemek83

przemek83
  • 277 postów
  • SkądMilanówek

Napisano 16 grudnia 2007 - 14:42

moze zmienic edytor ? ;)

#3 liberateme

liberateme
  • 58 postów

Napisano 16 grudnia 2007 - 15:05

zmienić zawsze można na inny ale na jaki :) ?

#4 przemek83

przemek83
  • 277 postów
  • SkądMilanówek

Napisano 16 grudnia 2007 - 16:28

Polecam TextMate, wg. mnie jest niezastapiony, rozpoznanie skladnie wilu jezykow, w tym TeXa, zpoziomu edytora tez mozna kompilowac pliki od razu do PDFa. Fakt jest platny, ale spokojnie mozna pracowac na 'wiecznym' trialu :)

#5 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 16 grudnia 2007 - 18:34

Kupuj TextMate, nie zastanawiaj się :) Tym softem można zrobić wszystko. Poziom udogodnień jakie można sobie przygotować jest niesamowity. Na dzień dobry do TeX-a jest już przygotowany zestaw poleceń, kolorowanie składni i parę innych drobiazgów, jak domykanie nawiasów, czy zwijanie kodu, ale można to modyfikować i rozszerzać do woli, wprowadzać własne polecenia, skrypty, czy gotowe fragmenty kodu. Może się zdarzyć tak, że trial Cię nie przekona, bo żeby wykorzystać jego pełne możliwości to trzeba trochę program poznać, ale zapewniam Cię, że to doskonały wybór.

#6 aniki

aniki
  • 17 postów

Napisano 16 grudnia 2007 - 18:41

A może program Smultron. W przeciwieństwie do TextMate'a jest darmowy a też całkiem nieźle sobie radzi. Koloruje składnie itp. Jedyny ból z tym programem to że w przeciwieństwie do TextMate'a nie wspiera opcji pdfsync.

#7 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 stycznia 2008 - 13:22

Witam Znacie może jakieś dobre tutoriale do texshopa? Jak zrobić podgląd? jabłko + 1 mi nie działa. Na razie mam zainstalowany pakiet MacTex 2007.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych