Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kupno MacBook Air 13" Negocjacja ceny.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 yelram

yelram
  • 108 postów

Napisano 21 października 2015 - 13:33

Witam. Na początku nosiłem się z zamiarem zakupu MacBook Pro Retina, jednak gdy pobawiłem się dłużej zeszłorocznym Air, doszedłem do wniosku, że mi w zupełności wystarczy. Dodałem ogłoszenie na forum z zamiarem kupna używanego modelu, niestety oferty po 3500 zł za rocznego lub dwuletniego MB Air nie wydają mi się adekwatne do ceny nowego. Postanowiłem zadzwonić na infolinię do x-kom ponieważ na stronie internetowej mieli ten sam model wystawiony w dwóch cenach 4449 i 4599 oraz na allegro w cenie 3999 zł. Pani na infolinii nie była w stanie wytłumaczyć mi czym się różnią te aukcje. Potwierdziła, że są to te same modele z 2015 roku i w ramach rekompensaty wprowadzenia w błąd zaproponowała mi cenę 3970 zł. Szczerze mnie tym zaintrygowała i poprosiłem ją by zadzwoniła jutro. Zamierzam zadzwonić do kilku innych dużych sklepów pytając ich czy są w stanie zaproponować mi podobną ofertę bądź lepszą... Może dla niektórych wyda się to dziwne lub stwierdzą, że nie wypada, żeby negocjować cenę laptopa, ale od kiedy pamiętam w vobis gdy usłyszeli, że ktoś ma lepszą ofertę od nich proponowali jeszcze lepszą. Możliwe, że mam też lekkie zboczenie ponieważ codziennie prowadzę negocjacje zawodowo.

Patrząc teraz na proponowane mi ceny za rocznego lub dwuletniego, gdzie różnica wynosi niecałe 500zł w stosunku do nowego wydaje się być śmieszne :)

 

Jaką zniżkę udało wam się uzyskać? :)



#2 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 21 października 2015 - 16:51

Na Allegro jest za 3999zł, bo jest ze zniżką studencką (której najwyraźniej nie weryfikują). Obniżyła ci o 30zł, bo prawdopodobnie chce sprzedać poza Allegro, X-Kom kilka razy mi to samo oferował. W Saturnie ten model jest bodajże za 3950zł.



#3 yelram

yelram
  • 108 postów

Napisano 21 października 2015 - 19:39

Wiem i rozumiem, nie wymagają ode mnie weryfikacji czy jestem studentem czy nie... Po prostu za tyle mi sprzedadzą, to chyba dobra oferta? Nigdzie indziej w tej cenie mi raczej nie sprzedadzą...



#4 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 21 października 2015 - 20:38

Dobra;) X-kom to sprawdzony sklep, polska dystrybucja. Moim zdaniem warto.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych