Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brak rezultatów po kliknięciu na plik RAR


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 mmateusz

mmateusz
  • 33 postów

Napisano 13 października 2015 - 19:02

Cześć, 

 

mam problem z rozpakowaniem pliku .rar, który przeniósł mi mój kolega ze swojego windowsa na pendriva. 

 

Po przeniesieniu na "biurko" i kliknięciu otwórz za pomocą ( i tutaj wybieram programy z app store takie jak: rar extractor free, unarchive expander, iZip) nie dzieje się nic w tym sensie, że ikonka pliku robi się "przeźroczysta" i nie mogę jej zaznaczyć. Załączony plik  zdj1.png   38,2 KB   0 Ilość pobrańZałączony plik  zdj2.png   37,69 KB   0 Ilość pobrańZ kolei po rozpakowaniu przez the unarchivera wszystkie pliki mają 0 mb (a cały plik rar ma ponad 13gb)Załączony plik  zdj3.png   218,74 KB   0 Ilość pobrań, więc quick time player nie może ich otworzyć poprawnie.

 

 

Proszę o pomoc :C



#2 zico_chaos

zico_chaos
  • 341 postów

Napisano 13 października 2015 - 20:33

Możesz zainstalować program unrar i zobaczyć czy pójdzie z konsoli.

 

Zainstaluj Homebrew ze strony http://brew.sh

 

lub w terminalu wklej poniższą komendę

ruby -e "$(curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/master/install)"

potwierdź pobranie pliku, wróć do okna terminala i naciśnij klawisz enter. Po skończonej instalacji wpisz w terminalu następującą komendę

brew install unrar

Masz już zainstalowany program unrar. Zabieram się do rozpakowania pliku (zakładam że masz skopiowany plik na pulpit. 

 

W terminalu wpisz następujące komendy 

cd ~/Desktop/
unrar e nazwa_pliku.rar 


This is a war, and we are soldiers Death can come for us at any time... In any place. Mac Mini Late 2012 i7  + eGPU AKiTiO GTX 980, tMBP 15" 2016 


#3 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 13 października 2015 - 20:42

Cześć, 

 

mam problem z rozpakowaniem pliku .rar, który przeniósł mi mój kolega ze swojego windowsa na pendriva. 

 

Po przeniesieniu na "biurko" i kliknięciu otwórz za pomocą ( i tutaj wybieram programy z app store takie jak: rar extractor free, unarchive expander, iZip) nie dzieje się nic w tym sensie, że ikonka pliku robi się "przeźroczysta" i nie mogę jej zaznaczyć. attachicon.gifzdj1.pngattachicon.gifzdj2.pngZ kolei po rozpakowaniu przez the unarchivera wszystkie pliki mają 0 mb (a cały plik rar ma ponad 13gb)attachicon.gifzdj3.png, więc quick time player nie może ich otworzyć poprawnie.

 

 

Proszę o pomoc :C

 

Czy ten plik rar nie jest czasem zapisany jako rar5 (wersja zapisywana przez winrara 5)? 


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#4 mmateusz

mmateusz
  • 33 postów

Napisano 13 października 2015 - 21:01

Czy ten plik rar nie jest czasem zapisany jako rar5 (wersja zapisywana przez winrara 5)? 

 

jeśli tak to ? jeśli nie to :P ?


Czy ten plik rar nie jest czasem zapisany jako rar5 (wersja zapisywana przez winrara 5)? 

 

Tak, dostałem info, że jest to wersja 5


dodam jeszcze, że jest malutka ikonka KŁÓDKI na spodzie tej większej ikony rara



#5 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 13 października 2015 - 21:07

jeśli tak to ? jeśli nie to :P ?


 

Tak, dostałem info, że jest to wersja 5


dodam jeszcze, że jest malutka ikonka KŁÓDKI na spodzie tej większej ikony rara

 

No to pozostaje Ci ten plik rozpakować pod windows lub niech kolega zrobi Ci nie *.rar tylko *.zip. Obsługa rar5 kuleje i chyba w ogóle na razie nie ma czym rozpakować.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#6 zico_chaos

zico_chaos
  • 341 postów

Napisano 14 października 2015 - 01:29

unrar jak najbardziej rozpakowuje pliki spakowane WInRarem 5 :)


  • mmateusz lubi to

This is a war, and we are soldiers Death can come for us at any time... In any place. Mac Mini Late 2012 i7  + eGPU AKiTiO GTX 980, tMBP 15" 2016 


#7 mmateusz

mmateusz
  • 33 postów

Napisano 14 października 2015 - 08:21

Jak włączyć terminal ?

unrar jak najbardziej rozpakowuje pliki spakowane WInRarem 5 :)



#8 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 14 października 2015 - 13:31

CMD+ Spacja i wpisujesz terminal i Enter


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#9 slythia

slythia
  • 84 postów

Napisano 14 października 2015 - 23:08

Spróbuj z Better Zip. U mnie poradził sobie z tym formatem. Wcześniej próbowałam jeszcze zainstalować WinRara przez Wineskin, niestety wraz z nowym systemem program przestał działać.


Użytkownik slythia edytował ten post 14 października 2015 - 23:09





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych