Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brak dysku startowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Klamotsky

Klamotsky
  • 2 postów

Napisano 09 października 2015 - 11:09

Cześć
Mam problem z moim iMac . Chciałem zainstalować El Capitan i cos poszło nie tak . Wszedłem w narzędzia dyskowe i cos mocno namieszałem bo zniknął mój dysk startowy i pojawił sie jakiś nowy dysk o nazwie disk0s2 . Teraz nic nie mogę zrobić . Ani zainstalować na nowo OS X ani odtworzyć kopi z time machinę bo iMac nie rozpoznaje dysku startowego
Proszę bardzo o pomoc


Sebastianj

#2 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 października 2015 - 20:58

Witamy na forum.

Po pierwsze to: http://myapple.pl/fo...o-treści/

Jesteś tutaj nowy więc zapoznaj się z zasadami postowania, inaczej możesz swoje przyszłe wątki znajdować w koszu, co nie zaprowadzi Cię do rozwiązania problemów czy uzyskania odpowiedzi na pytania.

 

CMD + R nie działa? To pokopało Ci tablicę partycji.

Jeśli tak, to teraz bez pena/dysku zewnętrznego z instalatorem lub działającym systemem niczego nie zrobisz.

Miałeś może MacKeepera zainstalowanego?


mac-pro.pl

Serwis i (roz)budowa stacji roboczych Apple
Masz problem z Makiem Pro? Brakuje mu mocy?

Pisz lub dzwoń: 501211594


#3 Klamotsky

Klamotsky
  • 2 postów

Napisano 12 października 2015 - 17:26

Witamy na forum.
Po pierwsze to: http://myapple.pl/forums/forum-23/announcement-5-zatytułuj-wątek-tak-aby-jego-nazwa-mówiła-coś-o-treści/
Jesteś tutaj nowy więc zapoznaj się z zasadami postowania, inaczej możesz swoje przyszłe wątki znajdować w koszu, co nie zaprowadzi Cię do rozwiązania problemów czy uzyskania odpowiedzi na pytania.
 
CMD + R nie działa? To pokopało Ci tablicę partycji.
Jeśli tak, to teraz bez pena/dysku zewnętrznego z instalatorem lub działającym systemem niczego nie zrobisz.
Miałeś może MacKeepera zainstalowanego?

Cześć. Faktycznie jestem nowy i mogłem dokładniej sprecyzować moje kłopoty . Ale wiesz jak to jest jak Mac wysiądzie to tak jak by parkowało prawej ręki :;) . Mackeeper był zainstalowany ale nie wiem czy to dlatego nie mam teraz dysku startowego. Proszę napisz mi bardziej dokładniej co mam zrobić żeby znowu Mac śmigał . Dzięki Agory za pomoc

Sebastian

#4 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 października 2015 - 10:39

Napisałem Ci już przecież: pendrive instalacyjny, założenie partycji na nowo, reinstalacja i odzyskanie danych z TM.

Bez działającego Maka pendrive'a nie zrobisz, są co prawda jakieś możliwości zrobienia tego na pececie, ale ja się w to nie zagłębiałem bo pecety i Windows leżą poza kręgiem moich zainteresowań.

Mackeepera odinstaluj i nigdy więcej nie instaluj z powrotem. To malware i na 99% to on był przyczyną Twojego problemu.

OS X nie potrzebuje tego typu programów. Radzi sobie doskonale bez nich.


mac-pro.pl

Serwis i (roz)budowa stacji roboczych Apple
Masz problem z Makiem Pro? Brakuje mu mocy?

Pisz lub dzwoń: 501211594





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych