Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPad Air 2 16 GB vs iPad mini 4 64 GB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bartosz Mazur

Bartosz Mazur
  • 2 postów

Napisano 08 października 2015 - 21:44

Cześć,
Planuję zakup jakiegoś jabłkowego tabletu, ale mam ogromny problem. Jak wiadomo iPad Air 2 16GB kosztuje tyle samo, co iPad mini 4 64 GB. Obydwa podobnie szybkie, obydwa identyczne niemal pod każdym innym względem. Ale niestety inny rozmiar wyświetlacza.
Marzyłem o dużym iPadzie, jednak czytając różne fora, często słyszałem, że 16 GB to bardzo mało. Są też głosy, że to wystarcza dla niewymagającego użytkownika.
Co zrobić ? Nie stać mnie na Aira 2 z 64 GB, nawet po różnych promocjach. Będę posiadał koło 2100 i nic więcej.
Boję się, że kupując mini 4 będę żałował, bo będę miał malutki ekran. Boję się także, że mając Aira 2 z 16 GB, będę znowu narzekał, że mam tak mało w nim miejsca.
Mój kol​ega kupił ostatnio iPhone 5s 16 GB i twierdzi, że 16 GB to wszystko, czego potrzebuje. Ma jeszcze 7 GB wolnego miejsca. Pogubiłem się mocno w tym wszystkim. Ah, dlaczego Apple tak okrutnie z nami postąpił nie zamieniając 16 na 32... : /

 Nie jestem​ jakimś wymagającym użytkownikiem. Pragnę płynnego internetowania i dobrego oglądania jakichś PDF, prezentacji, YT, coś tego typu. Nie mam czasu nawet na granie w gry, więc na pewno nie ściągałbym takich tytułów jak NFS, tym bardziej, że mam bardzo dobrego laptopa, który niby miał być też do gier, ale nie mam na nie czasu :D.

Rozważam te dwie propozycje, ponieważ mają te 2 GB i wszystkie f-cje nowego iOS 9, starsze modele nie interesują mnie raczej.​

Chciałbym zobaczyć jakieś argumenty, które by do mnie trafiły, tak, żebym nie miał wątpliwości.
Liczę na pomoc !
Dzięki !​​​



#2 gentelman

gentelman
  • 452 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 09 października 2015 - 06:50

Ja osobiscie uwazam, ze wiekszy ekran jest lepszy, zastepuje mi teraz MacBook'a Aira czesciej niz sie moglem spodziewac. 16GB uwazam jak dla siebie za wystarczajace, przeciez tam sie nie gromadzi nie wiadomo jakich plikow. To raczej sluzy do szybkiego przegladania informacji + plus moze jakas gierka sporadycznie,


  • Bartosz Mazur lubi to
Macbook Air | iPhone 13pro | Watch 7 | AirPods Pro

#3 Bartosz Mazur

Bartosz Mazur
  • 2 postów

Napisano 11 października 2015 - 13:45

Dzięki za odpowiedź ;) Ucieszyła mnie :D

Ale może ktoś jeszcze się wypowie ?​



#4 BogoWroc

BogoWroc
  • 37 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 października 2015 - 16:25

Cześć,

 

trudna sprawa z tym który model wybrać. Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Ja miałem kiedyś iPada 1 i zmieniłem go na iPada mini 2 16GB LTE z premedytacją.

 

Dlaczego wybrałem mini? Ze względu na wymiary. Chodziło mi o tablet jak najbardziej mobilny i to daje mi mini.

Ja nie widzę problemu z czytaniem na nich książek, buszowaniu po necie. Idealny wymiar. Nie wyobrażam sobie wrzucać do torby "dużego" iPada. Więc jeżeli będziesz używać go mobilnie to polecam iPada mini LTE. Jeżeli tylko na kanapie to można pomyśleć nad "dużą" wersją. Choć i tak wygodniej jedną ręką trzyma się iPada mini.

 

Co do pamięci. Niby 16GB, a w rzeczywistości masz 11,5 GB i teoretycznie to wystarcza. Jeżeli nie będziesz na tym trzymał żadnych filmów, zdjęć, muzyki to 16GB jest ok. Natomiast jeżeli będziesz chciał mieć jakieś gierki, zdjęcia, filmy, muzykę. To nie bierz wersji 16GB. Ja cały czas walczę o przestrzeń do "życia". Raz w tygodniu robię porządki i pozbywam się zbędnych plików i tym samy mam 4,5 GB wolnej przestrzeni :) Słyszałem także, choć to nie potwierdzone, że pamięci SSD powinny nie być wykorzystywane w 100% bo spada wydajność urządzenia. Warto mieć tak z 25% wolnej przestrzeni.

 

Udanych zakupów.

 

P.S. iPad mini rządzi ;) 

 



#5 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 12 października 2015 - 19:57

Ja mam iPada Mini 2, ale tylko ze względu na ciężar iPada Air/Air 2, ponieważ bardzo często czytam na nim e-booki (książki) i Airy nie są zbyt poręczne do tego typu rzeczy według mnie + ciężar, którego na dłuższą metę nie utrzymasz by cię ręka nie bolała. W moim przypadku mam z 3-4 gry i programy typu Pages/Word i do programowania (Textastic - ale to akurat są groszowe rozmiary aplikacji), no i jakieś tam inne aplikacje, choć kiedyś trzymałem na nim także filmy i na spokojnie mi starcza te 16 GB, a obecnie mam około 0,5 GB wolnego miejsca (jedynie w iPhonie mi się pamięc przydaje, bo mam dużo muzyki na nim (20-30 GB), no i robię dość dużo zdjęć, więc w przypadku iPhona zbyt mała pamięć by mnie ograniczała, a w iPadzie mi na spokojnie starcza (HotSpot z telefonu też starcza zamiast LTE).


MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych