Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mało wytrzymałe szkło w AW Sport.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#26 neomarcel

neomarcel
  • 61 postów

Napisano 23 stycznia 2016 - 16:11

Szkło to nie plastik, ludzie.. To w iPhonie czy w wersji Sport to szkło mineralne


Ale wyglada jak plastik i rysuje sie jak plastik. Jak ktoś ma watpliwości niech idzie do sklepu i porówna z modelem SS. O moich doświadczeniach z wersja Sport pisałem juz kilka razy.

#27 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 23 stycznia 2016 - 21:15

Szkło mineralne ma tendencje do rysowania, dlatego używa się je w tańszych zegarkach. Szkło szafirowego nie da się praktycznie zarysować ale za to dużo łatwiej je rozbić niż szkło mineralne. Ile razy można o tym mowić. Jedno i drugie ma swoje zalety. Druga sprawa nie ma co przesadzać ze szkłem mineralnym, ja po pół roku sprzedałem sporta i nie miał żadnej rysy a mówiłem go dziennie od 6 do 22 i nie ważne czy siedziałem przy biurku jeździłem na rowerze czy bawiłem się z dziećmi w ogrodzie.

Warto przeczytać: http://blog.maxtime....moze-szafirowe/

Użytkownik EMU edytował ten post 23 stycznia 2016 - 21:18

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#28 Pokalian

Pokalian
  • 99 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 stycznia 2016 - 01:02

Ale wyglada jak plastik i rysuje sie jak plastik. Jak ktoś ma watpliwości niech idzie do sklepu i porówna z modelem SS. O moich doświadczeniach z wersja Sport pisałem juz kilka razy.

To proponuje weź coś ostrego i przejedź po szybie w samochodzie, zobaczymy czy masz plastikowe szyby ;) Rozumiem, że żarówki także są z plastiku? Bo tak to wygląda..

 

I przede wszystkim rzuć plastikową butelką i zobacz czy się stłucze 

 

Wszystko się rysuje, no może poza diamentem, bo ma 10/10 w skali Mohsa, szkło szafirowe 9..



#29 iDefender

iDefender
  • 53 postów

Napisano 07 lutego 2016 - 21:15

A link do folii na cały ekran dla obu wersji wielkościowych można prosić? Coś sprawdzonego. :)



#30 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 08 lutego 2016 - 18:57

Jeżeli boicie się o swoje ekrany w AW to polecam ciekłe szkło.
 
[EDIT]
 
Hola hola - jest wszak dział giełda. Następnym razem będzie "nagroda" ;)


Użytkownik tumpio edytował ten post 08 lutego 2016 - 22:58

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#31 iDefender

iDefender
  • 53 postów

Napisano 13 lutego 2016 - 18:15

Przyszła mi dzisiaj folia Spigen na cały ekran. :)

2016-02-13%2016.19.43.jpg



#32 Gio

Gio
  • 49 postów

Napisano 22 lutego 2016 - 22:54

I jak wygląda w realu to przyleganie folii do zaokrąglonych krawędzi?



#33 iDefender

iDefender
  • 53 postów

Napisano 22 lutego 2016 - 23:41

Tak samo jak Arc od 3mk na galaxy s6. ;)



#34 Gio

Gio
  • 49 postów

Napisano 23 lutego 2016 - 09:50

Byłbym bardzo wdzięczny gdybyś odpowiedział na moje pytanie, bo naprawdę mnie to interesuje (sam planuję zakup tej folii), a 3mk na S6 nie widziałem.



#35 iDefender

iDefender
  • 53 postów

Napisano 23 lutego 2016 - 15:28

Zachodzi praktycznie na całe szkło. Nie odkleja się i nie ma żadnych efektów tęczy czy czegoś podobnego.


No tak, zapomniałem że masz Edge, więc mogłeś nie widzieć jak to wygląda na S6. :P



#36 Gio

Gio
  • 49 postów

Napisano 23 lutego 2016 - 15:47

Już nie mam Edge:-)



#37 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 23 lutego 2016 - 16:58

Trzymajmy się tematu AW ;)


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#38 mgdgdr

mgdgdr
  • 56 postów
  • SkądKraków, Poland, Poland

Napisano 06 kwietnia 2016 - 11:03

Czy ma ktos założoną folię skinomi? podobno pokrywa cały obszar zegarka a nie tylko czesc. Czy ktos mogłby pokazać na zdjęciach jak to wyglada? Troche drogo jak na folie ale jesli ma wygladac dobrze..... Mam taka prace ze wole zabezpieczyc ekran. a jesli juz to musze zrobic to chce aby efekt koncowy był bez uszczerbku na wygladzie. Folii 3mk arc narazie nie ma i nie wiadomo kiedy bedzie.


Użytkownik mgdgdr edytował ten post 06 kwietnia 2016 - 11:03


#39 markdk-fe5228f169

markdk-fe5228f169
  • 154 postów
  • SkądKopenhaga DK

Napisano 06 kwietnia 2016 - 19:37

Zakladanie folii i gumowych kondomow na AW... :lol:



#40 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 06 kwietnia 2016 - 22:33

Jeżeli folii widać to nie ma problemu ;)  Tym bardziej jak ma się wersję sportową ;)


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#41 iDefender

iDefender
  • 53 postów

Napisano 07 kwietnia 2016 - 10:25

Zakladanie folii i gumowych kondomow na AW... :lol:

A co w tym dziwnego? Jedni szanują sprzęt na który wydali kupę kasy inni mają to gdzieś, bo tata kupi nowy jak zrobi się rysa. ;)


  • Shrek i Finkiel lubią to

#42 stifii

stifii
  • 29 postów

Napisano 07 kwietnia 2016 - 12:01

Zakladanie folii i gumowych kondomow na AW... :lol:

 

 

Gdyby nie szkło naklejone na ekranie już dawno miałbym po ekranie, przebywam często w  miejscu gdzie drzwi od windy trzeba pchnąć i zazywczaj mam ręce zajęte i pcham przedramieniem i już kilka szkiełek ukruszyłem. Nie trudno sobie wyobrazić co by bylo bez nich.. :)



#43 Moongroow

Moongroow
  • 334 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 kwietnia 2016 - 19:54

Na moim AW pojawiła się głęboka rysa przecinająca praktycznie całą przekątną ekranu...
Niech zgadnę, gwarancja tego nie obejmuje :(

#44 iDefender

iDefender
  • 53 postów

Napisano 10 kwietnia 2016 - 20:09

Oczywiście, że nie. Przecież rysy powstają na urządzeniu z winy użytkownika a nie są wadą fabryczną urządzenia.
Dlatego zerwałem folię z ekranu i założyłem cos takiego:

https://dl.dropboxus...09 12.46.11.jpg

https://dl.dropboxus...09 12.46.34.jpg

https://dl.dropboxus...09 12.46.53.jpg

Na zdjęciach nie prezentuje się to zbyt dobrze ale w rzeczywistości jest praktycznie niewidoczne.



#45 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 10 kwietnia 2016 - 20:45

Na moim AW pojawiła się głęboka rysa przecinająca praktycznie całą przekątną ekranu...
Niech zgadnę, gwarancja tego nie obejmuje :(

Może zależeć jakiego typu to jest rysa.
Będąc kiedyś w serwisie byłem świadkiem, gdy klientka przyniosła do tegoż serwisu iPhone 6 (jeszcze na gwarancji) ale z pękniętym ekranem upierając się, że pęknięcie powstało "samoistnie" i zwracając uwagę na niemal idealny stan telefonu i brak jakichkolwiek śladów uderzenia. Pęknięcie było w postaci cienkiej (jak pół włosa) linii od krawędzi do krawędzi i ... telefon został przyjęty do bezpłatnej naprawy.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#46 lizbona

lizbona
  • 124 postów

Napisano 11 kwietnia 2016 - 13:55

Niestety, ale coś jest nie tak z aktualnymi szkłami do Watch czy 6S/6S Plus

 

poprzednie 4S i 5S nosiłem po 2 lata bez JAKIEJKOLWIEK folii/zabezpieczenia i były praktycznie bez skazy. Mój 6S poza tym że spadł z wysokości metra i rozciął wyświetlacz ma masę małych rysek które przy korzystaniu na ostrym świetle dziennym mocno widać.

Co do Watch Sport, to proponuję przejść się do byle jakiego iSpot i zobaczyć jak wyglądają zegarki z ekspozycji. Obraz nędzy i rozpaczy...



#47 mikoko

mikoko
  • 494 postów

Napisano 19 grudnia 2016 - 20:08

Oczywiście, że nie. Przecież rysy powstają na urządzeniu z winy użytkownika a nie są wadą fabryczną urządzenia.
Dlatego zerwałem folię z ekranu i założyłem cos takiego:

https://dl.dropboxus...09 12.46.11.jpg

https://dl.dropboxus...09 12.46.34.jpg

https://dl.dropboxus...09 12.46.53.jpg

Na zdjęciach nie prezentuje się to zbyt dobrze ale w rzeczywistości jest praktycznie niewidoczne.

 

Czy to jest to etui JCPAL, bo właśnie zamówiłem w Cortlandzie. Możesz pare słów jak sie sprawuje?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych