Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Konfiguruję Maca trwa kilka godzin...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 fuzze17

fuzze17
  • 6 postów
  • SkądWaprszawa

Napisano 27 września 2015 - 22:04

Witam serdecznie. 
Dzisiaj zgrałem wszystkie pliki na dysk archiwalny i postanowiłem postawić system na nowo. Wszystko poszło gładko do momentu gdy Mac przeszedł do konfiguracji. Na obrazku wyświetliły się dwa "ptaszki" na trzeci czekam jednak już dwie godziny (piszę o 23:00). Pod obrazkiem kręci się kółeczko i napis "Konfiguruję…". 
Czy to normalne ? Pamiętam że trwało to dużo krócej jak wcześniej wykonywałem tę operację. 
Czy bezpieczne w takim przypadku (zawieszenie się Konfiguracji) jest uruchomienie ponownie Maca przez "Power Button" ? 
Pozdrawiam. 



#2 Śfierzyk

Śfierzyk
  • 358 postów

Napisano 28 września 2015 - 00:21

Czy przed instalacją systemu odłączyłeś wszystkie urządzenia nie konieczne na tym etapie?

Czasem podłączony skaner lub dysk czy drukarka zatrzymuje instalację z niewiadomych powodów.

Z uwagi na godzinę dałbym Maczkowi czas do rana. Ja sobie rady nie da, to power button...


Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.


#3 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 06 października 2015 - 18:01

Formatowales dysk przed,czy tylko instalujesz na tym co bylo?


Mac Mini i7(Late2012)-2.3GHz/16GB/128GB SSD+1TB/HD4000/10.12+DELL U2412M,iMac24"C2D(Late2006)2.16GHz/4GB/320GB/7300GT/10.6.8,PM G5 Quad Core(Late2005)-2.5GHz/8GB/2.5TB/7800GT/10.5.8,iPhone 6+ 16GB


#4 Kasiaaa

Kasiaaa
  • 54 postów
  • SkądKraków/Mysłowice

Napisano 15 października 2015 - 09:57

Formatowales dysk przed,czy tylko instalujesz na tym co bylo?

U mnie tak samo to wygląda... Na ekranie "konfiguruję" jest już ok. godziny. Formatowałam dysk wcześniej. 


Witam serdecznie. 
Dzisiaj zgrałem wszystkie pliki na dysk archiwalny i postanowiłem postawić system na nowo. Wszystko poszło gładko do momentu gdy Mac przeszedł do konfiguracji. Na obrazku wyświetliły się dwa "ptaszki" na trzeci czekam jednak już dwie godziny (piszę o 23:00). Pod obrazkiem kręci się kółeczko i napis "Konfiguruję…". 
Czy to normalne ? Pamiętam że trwało to dużo krócej jak wcześniej wykonywałem tę operację. 
Czy bezpieczne w takim przypadku (zawieszenie się Konfiguracji) jest uruchomienie ponownie Maca przez "Power Button" ? 
Pozdrawiam. 

 

 

Czy udała Ci się konfiguracja? Poszło dalej, czy wyłączałeś komputer? Mam taką samą sytuację i zastanawiam się, czy czekać, czy coś zrobić...


Witam serdecznie. 
Dzisiaj zgrałem wszystkie pliki na dysk archiwalny i postanowiłem postawić system na nowo. Wszystko poszło gładko do momentu gdy Mac przeszedł do konfiguracji. Na obrazku wyświetliły się dwa "ptaszki" na trzeci czekam jednak już dwie godziny (piszę o 23:00). Pod obrazkiem kręci się kółeczko i napis "Konfiguruję…". 
Czy to normalne ? Pamiętam że trwało to dużo krócej jak wcześniej wykonywałem tę operację. 
Czy bezpieczne w takim przypadku (zawieszenie się Konfiguracji) jest uruchomienie ponownie Maca przez "Power Button" ? 
Pozdrawiam. 

 

Znalazłam rozwiązanie i działa :) 

 

 

This happened to me yesterday.  I have a MacBook Air and after downloading and installing Yosemite, it was stuck on "Setting up your Mac" all day.

 

I eventually got in touch with Apple Support and resolved my issue in about ONE MINUTE.  Here's how:

 

1.  Power down the computer.

2.  Plug the computer into a power source.

3.  Press and hold the following three keys simultaneously: Shift + Control + Option.

4.  While still holding Shift + Control + Option,  press and release the power button.

5.  Release Shift + Control + Option.

6.  Power on the computer.

 

My computer booted to Yosemite and I've not had a problem since.


Kasia




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych