Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

skrót do spotlight'a nie działa na drugiej klawiaturze.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 rafakiki

rafakiki
  • 4 postów

Napisano 24 września 2015 - 23:44

Witam, mam macbooka pro z Yosemite i mam problem:
właśnie od kolegi dostałem jego mac'owską klawiaturę, która ze względów ergonomicznych bardzo mi się w przyszłości przyda. Jest to oryginalna klawiatura, aluminiowa, na kablu, z wbudowanym padem numerycznym.
Problem polega na tym, że jeden z moich ulubionych skrótów: cmd+spacja na niej nie działa. Klawiatura była kiedyś zalana winem, jednak nie sadzę, by to była tego przyczyna:
zarówno cmd jak i spacja działają w 100% sprawnie.
Sam komputer na biurku mam tak postawiony, że wielce nie wygodne i bez sensu jest sięganie laptopowej klawiatury za każdym razem kiedy potrzebuje użyć skrótu.
Pomoc bardzo pomogłaby mi w moim procesie pracy.
 



#2 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 25 września 2015 - 18:30

Zmień sobie skrót. Skoro nie działa, to znaczy, że coś jest z klawiaturą. Wystarczy kliknąć w stary skrót i wklepać nowy. Przyzwyczaisz się szybko.

 

hlUfuuL.jpg



#3 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 25 września 2015 - 20:18

Uprzedzając ewentualne pytanie: alu-keyboard to niestety nienaprawialna jednorazówka. Smutne ale niestety prawdziwe.



#4 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 25 września 2015 - 21:45

Uprzedzając ewentualne pytanie: alu-keyboard to niestety nienaprawialna jednorazówka. Smutne ale niestety prawdziwe.

 

Potwierdzam. Zalałem, wyrzuciłem. Dlatego wiem, że to że dwa klawisze działają osobno, nie znaczy, że będą działać razem.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych