Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Po uśpieniu osx zmienia wielkość okienek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 ZlyPL

ZlyPL
  • 229 postów

Napisano 19 września 2015 - 07:54

Witam mam problem z osx w mac mini po restarcie czy wybudzeniu  z czuwania lub nawet po wygaszaczu osx sam zmienia rozmiar okien np. ituns otywarty na cały ekran po wybudzeniu zmniejsza się nie wypełniając całego monitora, podobnie safari czy inne otwarte okna, programy same z siebie zmieniają rozmiar. Nie wiem w czym rzecz może ktoś coś. Drugi problem przy okazji po podpieciu iphona do maca otwiera sie finder który wrzuca sobie fotki do folderu wszystkie i wówczas finder wiesza się tzn nie można zamknąć findera, zrzucić do docka, pomaga jedynie uruchom ponownie finder.

 

 


Zly nie jest taki zly ale dobry też nie.


#2 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 19 września 2015 - 08:15

Pierwsze (okienka) to nie wiem.

Drugie: "Wszystkie pliki" to nie folder tylko pokazywana przez Findera zawartość wszystkich folderów, więc tak naprawdę zdjęcia zrzuca ci gdzie indziej, pewnie pod katalog Obrazki, albo i nigdzie nie zrzuca, tylko otwiera Findera, bo rozpoznał nowy nośnik, zależy jak masz ustawione. Można wyłączyć pokazywanie folderu Wszystkie pliki w preferencjach Findera, bo jest to dodatkowo funkcja strasznie muląca.

Ale jeśli chodzi o to co ma robić komputer po podłączeniu iPhona, to:

- podłącz telefon

- uruchom program Pobieranie obrazów

- zaznacz z boku nośnik i na dole w prawym rogu kliknij ten trójkącik,

 

tzYmKDb.jpg

 

- z roletki wybierz np. Pobieranie obrazów, wtedy nie powinien ci otwierać Findera. (tylko Pobieranie obrazów właśnie)


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 19 września 2015 - 08:18

  • ZlyPL lubi to

#3 ZlyPL

ZlyPL
  • 229 postów

Napisano 19 września 2015 - 08:34

Thx to otwieranie findera faktycznie irytuje dzięki za pomoc.

Nie mam pojecia co boli osx z tą zmiana wielkości okien zmienia je jak chce na rózne rozmiary powoli mnie już meczy ustawianie okien po wybudzeniu itp.


Zly nie jest taki zly ale dobry też nie.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych