Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Filmy z dysku zewnętrznego (NTFS) przestały działać ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 bartoszek1987

bartoszek1987
  • 10 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 14 września 2015 - 21:32

Witam,

na zewnętrznym dysku (NTFS) mam kopie filmów. Ostatnio chciałem coś obejrzeć, włączam MXPlayer'a, VLC i kicha :/ Nie działa :/ Brak obrazu, dźwięku (ew. jakieś trzeszczenie), co dziwne czas filmu wyświetla się w postaci, np. 20:15:34, gdzie film ma 1,5h. Po podłączeniu dysku do TV, okazało się, że większość filmów przestało działać, komunikat: "Format plików nieobsługiwany", gdzie wcześniej działały jak trzeba. Co najdziwniejsze - te same filmy na innym dysku sformatowanym na Mac OS Extended, działają bez zarzutu.

 

Ktoś rozumie co się mogło stać i o co tu chodzi?

 

 

Z góry dzięki ;)



#2 Śfierzyk

Śfierzyk
  • 358 postów

Napisano 15 września 2015 - 07:19

1. Czy na pewno ten dysk został sformatowany w NTFS z poziomu Windows?
NTFS z OS X jest nie w pełni kompatybilny z innymi systemami. Miałem podobny problem i po formacie z poziomu Windows 7 wszystko wróciło do normy.
 

2. Czy jesteś w 100% pewny aktualności wersji Paragon NTFS?
Starsze wersje mogą nie być w pełni kompatybilne z Yosemite.
 

3. Cy używasz jakiegoś narzędzia do usuwania śmieci dyskowych jaki zostawia OS X?
Po zapisie na dyskach FAT, NTFS i ExtFS z poziomu OS X oprócz potrzebnych plików pojawiają się tam nadmiarowe pliki i foldery z ustawieniami wyświetlania dla Findera.

Użyj darmowego programu:

https://itunes.apple...0159?l=pl&mt=12
by wyczyścić dysk ze śmieci. Po takiej operacji mój TV zaczął odtwarzać filmy z napisami (których wcześniej nie widział).
 


Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.


#3 bartoszek1987

bartoszek1987
  • 10 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 15 września 2015 - 09:06

1. Czy na pewno ten dysk został sformatowany w NTFS z poziomu Windows?
NTFS z OS X jest nie w pełni kompatybilny z innymi systemami. Miałem podobny problem i po formacie z poziomu Windows 7 wszystko wróciło do normy.
 
2. Czy jesteś w 100% pewny aktualności wersji Paragon NTFS?
Starsze wersje mogą nie być w pełni kompatybilne z Yosemite.
 
3. Cy używasz jakiegoś narzędzia do usuwania śmieci dyskowych jaki zostawia OS X?
Po zapisie na dyskach FAT, NTFS i ExtFS z poziomu OS X oprócz potrzebnych plików pojawiają się tam nadmiarowe pliki i foldery z ustawieniami wyświetlania dla Findera.
Użyj darmowego programu:
https://itunes.apple.com/pl/app/cleanmydrive-external-drives/id523620159?l=pl&mt=12
by wyczyścić dysk ze śmieci. Po takiej operacji mój TV zaczął odtwarzać filmy z napisami (których wcześniej nie widział).


No i wszystko jasne. Dysk był w międzyczasie formatowany jako NTFS na OS X z uwagi na "dziwne" błędy.
Całkiem o tym zapomniałem :/ W sumie to nawet się nie spodziewałem, że to może być powodem.

DZIĘKI wielkie za pomoc :)
Pozdrawiam

#4 bartoszek1987

bartoszek1987
  • 10 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 20 września 2015 - 19:01

1. Czy na pewno ten dysk został sformatowany w NTFS z poziomu Windows?
NTFS z OS X jest nie w pełni kompatybilny z innymi systemami. Miałem podobny problem i po formacie z poziomu Windows 7 wszystko wróciło do normy.
 

2. Czy jesteś w 100% pewny aktualności wersji Paragon NTFS?
Starsze wersje mogą nie być w pełni kompatybilne z Yosemite.
 

3. Cy używasz jakiegoś narzędzia do usuwania śmieci dyskowych jaki zostawia OS X?
Po zapisie na dyskach FAT, NTFS i ExtFS z poziomu OS X oprócz potrzebnych plików pojawiają się tam nadmiarowe pliki i foldery z ustawieniami wyświetlania dla Findera.

Użyj darmowego programu:

https://itunes.apple.com/pl/app/cleanmydrive-external-drives/id523620159?l=pl&mt=12
by wyczyścić dysk ze śmieci. Po takiej operacji mój TV zaczął odtwarzać filmy z napisami (których wcześniej nie widział).
 

Muszę niestety odświeżyć wątek. Okazało się, że nie działają mi filmiki nagrane telefonem, a które sa na dysku sformatowanym na NTFS z poziomu Mac'a   :(

Czy jest jakiś sposób, żeby je naprawić?

 

Proszę o pomoc, gdyż na wielu na prawdę mi zależy 


Użytkownik bartoszek1987 edytował ten post 20 września 2015 - 19:02





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych