Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Podgląd dla plików flac.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mycroft

Mycroft
  • 57 postów

Napisano 11 września 2015 - 23:49

Przy plikach "mp3" normalnie mam podgląd okładek, gdy patrzę w finder(ze). Czy da się zrobić tak bym miał taki podgląd dla plików "flac"? System: yosemite/el capitan. Próbowałem przy pomocy aplikacji yate, ale mimo, iż dodałem tam okładkę to nic się nie zmieniło.


Użytkownik Mycroft edytował ten post 11 września 2015 - 23:53


#2 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 12 września 2015 - 01:15

Przy plikach "mp3" normalnie mam podgląd okładek, gdy patrzę w finder(ze). Czy da się zrobić tak bym miał taki podgląd dla plików "flac"? System: yosemite/el capitan. Próbowałem przy pomocy aplikacji yate, ale mimo, iż dodałem tam okładkę to nic się nie zmieniło.

 

Jak dodałeś okładkę to będzie widoczna tylko w niektórych programach do odtwarzania plików flac, ale nie w Finderze (apple oficjalnie nie wspiera tego formatu)

Kiedyś była wtyczka do QuicLooka która potrafiła wyświetlać miniaturki do flaców (o ile miały okładkę zapisaną w pliku) ale nie działa w Yosemite.

 

Jeżeli odtwarzasz pliki FLAC tylko na Maku to dobrym sposobem jest konwersja do bezstratnego odpowiednika makowego czyli ALAC, który bez problemy odtwarza iTunes.

Są darmowe konwertery w necie. Pliki ALAC są zapisywane w kontenerze mp4 (rozszerzenie m4a) i bez problemu wyświetlają im się okładki.


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 12 września 2015 - 01:24


#3 Mycroft

Mycroft
  • 57 postów

Napisano 12 września 2015 - 03:14

Przekonwertowałem do formatu ALAC i wszystko działa. Dzięki za radę.



#4 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 września 2015 - 07:19

A czy jest jakaś wtyczka do samego podglądu FLAC? Spod spacji np. nie odtwarzacz, nie soft tylko zwykły podgląd flaka?


 Only Apple 




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych