Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Apple TV 4 - pytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
539 odpowiedzi w tym temacie

#426 sk4

sk4
  • 235 postów

Napisano 13 kwietnia 2017 - 17:54

OK. To się w końcu dogadaliśmy :D

Jeszcze jedno rozwiązanie to Airport + ATV4. Strumieniuje muzykę na Airport, a reszta leci po ac/eth do atv4 i mam spokoj na lata w kwestii aktualizacji i innych pierdół ;-)

 

Airport na 100% nie będę sprzedawał, bo czuję że jeszcze kiedyś się może przydać, a dostałbym za niego ze stówkę. ATV3 mimo, że tańsze to trzeba liczyć jeszcze stówkę na konwertery optyczny na analogowy (w amplitunerze tylko RCA) LUB pozostawienie Airport w sieci na potrzeby audio, zamiast konwertera.

 

Na Alle widzę tylko dwie sztuki ATV3 i to przed upgradem rewizji. Może się okazać, żę nie będzie wyjścia ;-)

 

EDIT: Właściwie nie wiem czy będzie problem z wydajnością. iPhone/iPad leci po WiFi w standardzie "ac", a ATV będzie podłączony do routera po kablu ethernetowym 100Mbps. Właściwie wifi z poziomu ATV będzie zupełnie wyłączone (tak jak to teraz jest w Airport).


Użytkownik sk4 edytował ten post 13 kwietnia 2017 - 18:30


#427 kamil.szymczak

kamil.szymczak
  • 101 postów

Napisano 22 kwietnia 2017 - 23:22

Mam pytanie dotyczące Kodi lub innej aplikacji do filmów...Chciałbym się dowiedzieć czy na Apple TV 4gen przez zewnętrzną aplikacje np. Kodi urządzenie wyślę przez HDMI DTS HD lub Dolby True HD?



#428 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 23 kwietnia 2017 - 20:12

OK. To się w końcu dogadaliśmy :D
Jeszcze jedno rozwiązanie to Airport + ATV4. Strumieniuje muzykę na Airport, a reszta leci po ac/eth do atv4 i mam spokoj na lata w kwestii aktualizacji i innych pierdół ;-)
 
Airport na 100% nie będę sprzedawał, bo czuję że jeszcze kiedyś się może przydać, a dostałbym za niego ze stówkę. ATV3 mimo, że tańsze to trzeba liczyć jeszcze stówkę na konwertery optyczny na analogowy (w amplitunerze tylko RCA) LUB pozostawienie Airport w sieci na potrzeby audio, zamiast konwertera.
 
Na Alle widzę tylko dwie sztuki ATV3 i to przed upgradem rewizji. Może się okazać, żę nie będzie wyjścia ;-)
 
EDIT: Właściwie nie wiem czy będzie problem z wydajnością. iPhone/iPad leci po WiFi w standardzie "ac", a ATV będzie podłączony do routera po kablu ethernetowym 100Mbps. Właściwie wifi z poziomu ATV będzie zupełnie wyłączone (tak jak to teraz jest w Airport).


Nie będzie problemu bo teoretycznie ac jest szybsze. Jednak praktycznie zależy to od wielu czynników. Na twoim miejscu zastanowiłbym się nad głośnikami aktywnymi z hdmi lub hdmi conventer - jeśli masz fajne audio.

#429 Sandomierz Sandomierz

Sandomierz Sandomierz
  • 3 postów

Napisano 24 kwietnia 2017 - 19:29

Witam koledzy i kolezanki mozecie mi pomóc przy ipwnstore nie mam zielonego pojecia jak tą opcję kupić ;./\\/



#430 Rijndael

Rijndael
  • 110 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 czerwca 2017 - 12:26

PS. Przy wersji ATV4 nie ma wyjścia na głosniki osobnego. Zatem ATV byłby podpięty po HDMI do telewizora, skąd dźwięk jest podpięty po wyjściu na słuchawki do amplitunera (to jedyne rozwiązanie gwarantujące dźwik z wszystkich źródeł obrazu (streaming do tv, ps4, appletv, laptop po hdmi - to by odpadło). Niestety, raczej wiązałoby się to z potrzebą posiadania uruchomionego telewizora na czas odtwarzania tylko muzyki :(

U siebie rozwiązałem ten problem prostym urządzeniem, które rozdziela sygnał HDMI na HDMI (do projektora) oraz analogowe audio (wyjścia RCA -- do wzmacniacza). Jakość, biorąc pod uwagę jakość samego źródła, bez większych zastrzeżeń. Kosztowało około 200 zł.


Xs gold + Pro 10,5 grey + TV4


#431 coda

coda
  • 1 postów

Napisano 01 lipca 2017 - 19:11

Ktoś pomoże? Podłączyłem nowy ATV do sieci i przy próbie skonfigurowania wyrzuca błąd o braku sieci. Bez względu na sposób konfiguracji ATV (czy to ręcznie czy też z pomocą iPada). Albo dostaję komunikat o błędzie aktywacji (serwer aktywacji Apple jest tymczasowo niedostępny).

#432 lukaszset

lukaszset
  • 16 postów

Napisano 21 lipca 2017 - 13:21

U siebie rozwiązałem ten problem prostym urządzeniem, które rozdziela sygnał HDMI na HDMI (do projektora) oraz analogowe audio (wyjścia RCA -- do wzmacniacza). Jakość, biorąc pod uwagę jakość samego źródła, bez większych zastrzeżeń. Kosztowało około 200 zł.

Ja korzystam z HDMI ARC. ATV mam podłączone do zestawu audio za pomocą hdmi arc, a z zestawu tylko obraz po hdmi idzie do TV. Czyli jak słucham muzyki po airplay to TV wyłączony dzwięk zostaje na zestawie audio, a jak oglądam TV to dzwięk wraca zwrotnym kanałem HDMI ARC do zestawu audio.



#433 Rijndael

Rijndael
  • 110 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 sierpnia 2017 - 12:18

Ja korzystam z HDMI ARC. ATV mam podłączone do zestawu audio za pomocą hdmi arc, a z zestawu tylko obraz po hdmi idzie do TV. Czyli jak słucham muzyki po airplay to TV wyłączony dzwięk zostaje na zestawie audio, a jak oglądam TV to dzwięk wraca zwrotnym kanałem HDMI ARC do zestawu audio.

U mnie nie ma tego problemu, bo nie mam telewizji, a TV4 jest jedynym źródłem dla projektora, za to jednym z wielu dla wzmacniacza. Jedyne, co bym chętnie lekko poprawił to jakość dźwięku. Do filmów jest ok, ale do słuchania muzyki niespecjalnie się nadaje (nie męczy, ale bardzo brakuje detali w porównaniu do przyzwoitego CD).


Xs gold + Pro 10,5 grey + TV4


#434 multisync

multisync
  • 105 postów
  • Skąd100-lica

Napisano 17 sierpnia 2017 - 09:06

Ja korzystam z HDMI ARC. ATV mam podłączone do zestawu audio za pomocą hdmi arc, a z zestawu tylko obraz po hdmi idzie do TV. Czyli jak słucham muzyki po airplay to TV wyłączony dzwięk zostaje na zestawie audio, a jak oglądam TV to dzwięk wraca zwrotnym kanałem HDMI ARC do zestawu audio.

To ile masz gniazd HDMI ARC?


Komputer: rMBP 13" / i7 2,8 GHz / 8 GB RAM / SSD 512MB 

Telefon: iPhone SE / 64GB / iOS 10.3


#435 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 21 sierpnia 2017 - 16:58

Czy Apple TV ma sens jesli nie chce korzystac z Applowskich filmow, a chce korzystac np. z Netflixa i z Plexa wewnatrz domowej sieci? Co jeszcze ma do zaoferowania to urzadzonko? Ogladam na YT testy ale zadne nie dotycza "sprawy polskiej" ;) 


instagram - czacha

#436 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 21 sierpnia 2017 - 17:17

Jeśli nie masz telewizora ze smart tv to jest taki sens że nie musisz podłączać komputera żeby obejrzeć cokolwiek. Wszystko załatwia AirPlay. Dla mnie to spora wygoda. Ja tylko raz oglądałem film z iTunes na Apple TV. A tak głównie muzyka jakieś filmiki z youtube bądź zdjęcia.

Jeśli chodzi o sprawę polską to wygląda ona średnio żeby nie powiedzieć słabo. Siri nie działa a poza tym wszystkie nowości które zapowiada Apple są u nas niedostępne. Choćby aplikacja typu TV. 

Prawda jest taka że większości starczy Apple TV 3. Zwłaszcza że posiada ono wyjście optyczne co jak wiadomo cenią ci którzy liczą na przesyłanie audio. Dlatego też po wycofaniu go ze sklepów nagle jego wartość wzrosła.


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#437 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 21 sierpnia 2017 - 22:06

Telewizor posiada funkcje smart, ale bardzo czesto ogladamy filmy i telewizje na projektorze, ktory tych funkcji jest pozbawiony. Swego czasu uzywalem RPi2 ale ciagle pady karty zniechecily mnie do dalszego uzywania tego urzadzenia. Teraz za centrum multimedialne sluzy PS4 Pro gdzie mam Netflixa oraz moge streamowac filmy i seriale przez Plexa. Nie jest to jednak idealne rozwiazanie zwlaszcza w kwestii obslugi napisow (brak polskich czcionek oraz brak opcji napisy 3D dla filmow 3D). Zastanawiam sie, czy ATV3 by cos zmienil i jakos usprawnil ogladanie Netflixa czy filmow z dysku. Rozumiem ze przy AirPlay odpale sobie VLC na komputerze a ten pusci sygnal do ATV? Duza jest strata jakosci? Router mam raczej z tych lepsiejszych Asusa + TimeCapsule starszej generacji, ale o przepustowosc sie nie obawiam - WiFi w domu wyciaga do 500megabitow, po kablu jest gigabit.


PS. Da sie zainstalowac cos na wzor Kodi?


instagram - czacha

#438 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 21 sierpnia 2017 - 23:31

Na Apple TV 4 da się zainstalować KODI choć jest z tym trochę zachodu. ATV 3 jest pod tym względem mocno ograniczone i tutaj niczego wielkiego nie osiągniesz. Ostatnim ATV które dało się jalbreakować było ATV2. 

Co do VLC i Plex to są one dostępne na Apple TV 4. 

Natomiast to czy Apple TV będzie ci potrzebne to chyba jedynie twoja decyzja. W porównaniu z PS4 zaletą jest AirPlay który według mnie większych strat nie powoduje. Ale czy będziesz z niego korzystał? 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#439 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 21 sierpnia 2017 - 23:33

Wlasnie widzialem jakies newsy o ATV5 .. chyba zaczekam i w miedzy czasie doczytam wiecej na temat uzytecznosci ATV. 


instagram - czacha

#440 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 21 sierpnia 2017 - 23:50

Sądzę że ATV5 różnić się będzie głównie wsparcie 4K. Akurat dla mnie jest to zbędne. Wiadomo dadzą nowsze podzespoły ale z drugiej strony ATV4 ma w końcu tvOS dający dostęp do App Store. Według mnie to czy Apple TV będzie lepsze ciekawsze nie jest zależne od podzespołów a od tego co będzie dostępne na naszym rynku. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#441 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 22 sierpnia 2017 - 12:37

Moim zdaniem lepiej kupić Chromecasta, który bardzo ładnie współpracuje z iPadem i aplikacjami typu Youtube, Showmax czy Netflix a w dodatku kosztuje ułamek tego co ATV4,



#442 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 22 sierpnia 2017 - 13:08

I jestem w stanie puscic stream z iMaca po AirPlay bez intalowania dodatkowych aplikacji?
instagram - czacha

#443 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 22 sierpnia 2017 - 13:53

Dobrze współpracuje bo te aplikacje wykorzystują Chromcast czyli coś na wzór AirPlay. Ale takie klasycznego AirPlay bez jakichś kombinacji nie uświadczysz. Przynajmniej tak mi się wydaje.


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#444 qb4hkm

qb4hkm
  • 529 postów

Napisano 22 sierpnia 2017 - 14:01

Ja nawet z windowsa na ATV filmy puszczam, świetna aplikacja: https://airflowapp.com/ (działa też z chromecast)

Z ATV działa nawet przewijanie, play/pause pilotem w trakcie odtwarzania.

Utraty jakości nie zauważyłem.


Użytkownik qb4hkm edytował ten post 22 sierpnia 2017 - 14:02


#445 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 22 sierpnia 2017 - 14:02

To nie jest AirPlay, to jest googlowy odpowiednik AirPlaya. Nie wiem jak z komputerem to działa, chyba Chrome to obsługuje.

Tu jest recenzja: http://www.spiderswe...romecast-2.html

Ja jestem z tego bardzo zadowolony.



#446 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 22 sierpnia 2017 - 14:46

Chyba wole natywne rozwiazanie, bez dodatkowych aplikacji na kompie. Wiec pozostaje ATV.


instagram - czacha

#447 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 22 sierpnia 2017 - 15:12

Ja też mogę filmy z YouTube przerzucić od razu na TV bo ma on AndroidTV. Ale jeśli jakaś aplikacja tego nie obsługuje to nic z tym nie zrobię. Oczywiście są te wszystkie aplikacje ale co kto lubi.


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#448 Trafimow

Trafimow
  • 123 postów

Napisano 18 września 2017 - 10:41

Plex Infuse czy Beamer? Która aplikacja i dlaczego jest najlepszym wyborem?
Mam filmy MKV na MacBooku i chciałbym je oglądać na tv. Dodam ze nie posiadam dysku sieciowego.

Macbook Pro 13.3 Retina - iPhone 4S - iPhone 5S -  iPhone 7 - iPhone X - iPhone 12 - Apple TV 4K 2021 - Time Capsule - Apple Watch Series 3 - Apple Watch series 7 - iPad 9.7 2018 6gen.


#449 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 września 2017 - 19:42

Mam bazę multimediów na Mac Mini i poprzez Air Video HD (na mini serwer) odtwarzam na filmy iPadzie i mogę je streamować poprzez ATV 3 na TV, projektor i inne urządzenia z HDMI. Jak jest dobra sieć to można nawet na urlopie swoje zasoby z domu oglądać.


Pozdrawiam z 3City


#450 Goldix

Goldix
  • 153 postów
  • SkądMarki, PL

Napisano 20 września 2017 - 16:12

Plex Infuse czy Beamer? Która aplikacja i dlaczego jest najlepszym wyborem?
Mam filmy MKV na MacBooku i chciałbym je oglądać na tv. Dodam ze nie posiadam dysku sieciowego.

 

Beamer. Działa bezproblemowo, można nadal korzystać z MacBooka robiąc co innego. Nie wykorzystuje nadmiernie pamięci ani procesora. Program rozwijany. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych