Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Watch - czy warto już teraz?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#1 KikU

KikU
  • 40 postów

Napisano 10 września 2015 - 01:12

Kochani, albo jestem ślepy, albo takiego tematu faktycznie nie ma.

 

Zastanawiam się od dłuższego czasu nad zakupem apple watch, interesuje mnie space grey, albo space black, ale to chyba nie ma większego znaczenia.

Prosiłbym o opinie osoby, które posiadają taki zegarek: czy pomimo tego, że nie ma jeszcze Siri to zegarek faktycznie wprowadza powiew świeżości w świecie gadżetów? Korzystacie z niego na co dzień, czy czasami leży w szafce?

 

Z góry dzięki za przemyślenia.


Użytkownik KikU edytował ten post 10 września 2015 - 01:13


#2 pablissimo

pablissimo
  • 77 postów
  • SkądTomaszów Lubelski, PL

Napisano 10 września 2015 - 14:57

Rozstaję się z nim tylko na ładowanie :) Zegarek klasyczny leży w pudełku i czeka na lepsze czasy...


  • KikU lubi to

#3 slythia

slythia
  • 84 postów

Napisano 11 września 2015 - 18:42

Do mojego jabłkowego zegarka przyzwyczaiłam się na tyle, że nie wyjdę bez niego z domu. Nawet jak się nigdzie nie ruszam to zakładam go na nadgarstek. 

 

Używam go głównie do sprawdzania powiadomień, workout, minutnika, muzyki. Brak Siri w języku polskim jakoś specjalnie mi nie przeszkadza, raczej i tak nie będę z niej korzystać. 


  • KikU lubi to

#4 Arti Gi

Arti Gi
  • 23 postów

Napisano 19 października 2015 - 08:37

Ja jestem posiadaczem od tygodnia (sport 42mm). Totalna żenada. Strata pieniędzy i nieporozumienie. To "urządzenie" powinno kosztować 1/3 tej kwoty którą musiałem zapłacić. 

Wiadomości nie wiedząc czemu przestają dochodzić na "łocza". Rozmowa przez zegarek jest nierealna - nie słychać rozmówcy. Na zegarku pojawia się błąd z połączeniem z iPhone. Wysłanie wiadomości i tekst "błąd dyktowania" to standard. Należy jeszcze wspomnieć o włączeniu aplikacji i czasie oczekiwania na jej uruchomienie.

Na prawdę tego nie polecam a za tą kwotę można kupić na prawdę dobry zegarek dlatego radzę przemyśleć ten zakup.

 

Ostatnia rzecz to Siri. Po co wprowadzać produkt w Polsce skoro nie można wywołać nazwiska z książki adresowej w języku polskim ? 



#5 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 października 2015 - 13:12

A ja kupiłem w piątek i jestem zadowolony. Fajny gadżet.

Ale ja to lubię wszystko co się świeci i ma logo apple :P


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#6 neomarcel

neomarcel
  • 61 postów

Napisano 19 października 2015 - 13:54

POLECAM !!! Gdy sprzedałem wersję SPORT i przez ponad tydzień zostałem bez zegarka to była niemal delirka ;-) Za każdym razem jak słyszałem dźwięk tel. spoglądałem na rękę na której tymczasowo był zwykły analog... dla mnie sytuacja dość zabawna ale najwyraźniej urządzenia Apple mają coś w sobie co uzależnia. Jak coś to tylko wersja Stainless Steel.



#7 oplaner

oplaner
  • 105 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 19 października 2015 - 15:58

Sam mam wersję Sport Space Gray i rozstaję się z nim tylko na noc. Wg mnie świetna jest funkcja mierzenia aktywności oraz sposób reprezentacji tych danych (w okręgach). Rzeczywiście niedomknięty okrąg irytuje. :) Oprócz tego lubię mieć na swojej tarczy komplikację aplikacji WaterMinder - wraz z powiadomieniami przypomina o nawadnianiu. Z Siri właściwie nie korzystam (angielski nie stanowi dla mnie problemu). Moim zdaniem nawet ta kolekcja sportowa prezentuje się bardzo dobrze i wciąż pamiętam to uczucie, gdy pierwszy raz wziąłem zegarek do ręki. Bije jakością, co dopiero wersja stalowa!

#8 pizmako

pizmako
  • 12 postów
  • SkądWRO

Napisano 29 października 2015 - 21:30

Zazwyczaj gadżety, które mnie interesują mam zaraz po premierze jednak przy jabłkowym zegarku stwierdziłem na starcie, że mnie nie interesuje (jakiś taki duży i dziwny się wydawał). Nie tak dawno samsung zaprezentował Gear S2 i bardzo mi się ten smartwach spodobał jednak po krótkiej przygodzie pomiędzy ip5 a ip6 z Z3 stwierdziłem, że to jeszcze nie czas aby wracać do androidowych modeli w którym każdy ma jak dla mnie jakiś defekt ...stwierdziłem (sporo po premierze), że czas jednak sprawdzić co ten jabłkowy zegarek jest warty.

 

Czytając wiele recenzji fanbojów trochę się zniechęciłem jednak stwierdziłem, że kupię i sam sprawdzę .. najwyżej odsprzedam. Podjechałem do salonu przymierzyć wersję 38mm (mam naprawdę niewielki nadgarstek) i wersję 42mm .. pomimo małego nadgarstka 38mm jest WYŁĄCZNIE dla kobiet o znacząco postępującej anoreksji. Kupiłem 42mm czarną wersję sport . nie miałem niestety okazji porównać ją z czarną SS ale ze względu na wagę jak i cenę określam to jako dobry wybór.

 

A teraz najlepsze - najczęściej używam AW do odbierania połączeń .. tak, tak dziwne ale mieszkam pod Wrocławiem i akurat u mnie w domu mam problem z zasięgiem w związku z czym są 2 miejsca w domu gdzie da się porozmawiać - tam właśnie odkładam telefon a z zegarka rozmawiam gdzie chcę. Pomyślicie, że można przecież podejść i rozmawiać w miejscu gdzie zasięg jest - można ale czuje się jak za starych lat na stacjonarnym :). Może to i głupie ale ta funkcja mi się bardzo przydaje .. również wtedy gdy na weekendowej wycieczce telefon jest głęboko w plecaku a AW na nadgarstku. Podobnie w firmie gdy zdarzy mi się zostawić tel na biurku - problemem jest jednak to gdy IP i AW są podłączone z różnymi Access Pointami choć w tej samej sieci .. podejrzewam, że rozpoznają MAC adres punktu dostępu i gdy jest różny to odbieranie połączeń nie jest przekazywane na AW.

Wszelkiego rodzaju powiadomienia na spotkaniach czy przy biurku to też fajna sprawa (PS. Jak ktoś pisze, że używa AW do powiadomienia o e-mailach to na pewno mało ich otrzymuje). Sprawdzam temperaturę i kalendarz, kontroluję WEMO switche.

 

Czy warto kupić? - AW jest TYLKO i AŻ dopełnieniem iphona - niczym mniej i niczym więcej.

Tak samo jak z AW mógłbym zrezygnować z pilota do telewizora i zmieniać kanały ręcznie .. tylko po co? Kiedyś na pewno wszyscy będą mieli smartwatche, smartpierścionki i inne gadżety które ułatwiają nam dane czynności (one nie leczą, tylko wspomagają bardzo podstawowe zadania)

 

PS. A na koniec - jak jabłoń wprowadzi do Polski Apple Pay to napiszę, że AW jest dla mnie niezbędny.



#9 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 30 października 2015 - 09:53

Em, polemizowałbym z tą wielkością. Ja akurat mam 42 mm, ale kolega korzysta z 38mm, bo ma tak chudy nadgarstek.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#10 winiuloko

winiuloko
  • 22 postów

Napisano 09 listopada 2015 - 11:33

Odświeżam trochę temat.

Napiszcie jak teraz wyglądają wasze spostrzeżenia na temat używania iWatcha?

Jestem posiadaczem wersji SS i mimo, że uwielbiam Appla zaczyna mnie już denerwować.
Pierwsza kwestia to fakt, że musiałem zaktualizować swojego 5s do 9.1 (wcześniej 8.4.1) by poprawnie działał z iWatchem no i niestety system teraz to tragedia (lagi i w ogóle jakbym znów korzystał z jakiegoś starszego androida, ileż można czekać na dobrze działającą 9?? masakra). 

Jeśli chodzi o zegarek to mnie urzekł. Bardzo mi sie podoba i muszę przyznać, że możliwości ma ogromne. Możliwości tak jednak funkcjonowanie troszkę mnie zawodzi.

Czy macie też problem z iMessage, gdy ktoś mi napiszę i biorę odpowiedz dyktuje wiadomość niestety widomość nie dochodzi do adresata, muszę włączać aplikacje tam wybrać osobę i odpowiedzieć (w ten sposób działa jednak to męczące). 

Zegarek czasem lapie zwiechy jednak można to zrozumieć w końcu to nowy sprzęt nie do końca jeszcze dopracowany.

Dyktowanie wiadomości działa mi bardzo dobrze jednak momentami też lapie spore zwiechy i czasem ma problemy z rozpoznaniem mowy.

Jednak głównie chodzi mi o sytuacje z iMessage.



#11 ZatoR-ek

ZatoR-ek
  • 183 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 listopada 2015 - 17:44

Korzystam z AW już od dłuższego czasu i prócz tego, że jestem przyzwyczajony do płynności działania systemu od Apple i temu, że na zegarku takowej nie ma to nie mam się do czego przyczepić. Wszystko w nim działa tak jakbym chciał, jest do tego ładny i dla mnie funkcjonalny.
Dla mnie aktualizacja nawet iP 5S do najnowszego iOS to nie problem, tak system i jego łączność stworzyli i to akceptuję.
Jedyne z czym mógłby bardziej zostać rozwinięty system watchOS to więcej aplikacji i bardziej samodzielna praca bez iPhone.

Tyle ode mnie, a i nie ma takiego czegoś jak "iWatch" :P


My kit: iMac 21,5 Mid 2011 & MBP 13,3 Touch Bar 2016 || iP 11 Pro Max 512 GB White & iP X 64GB Black || AW4 44mm GPS + Cellular

#12 kobus

kobus
  • 787 postów
  • SkądKoźmin Wlkp.

Napisano 12 listopada 2015 - 10:20

Odświeżam trochę temat.

Napiszcie jak teraz wyglądają wasze spostrzeżenia na temat używania iWatcha?

Jestem posiadaczem wersji SS i mimo, że uwielbiam Appla zaczyna mnie już denerwować.
Pierwsza kwestia to fakt, że musiałem zaktualizować swojego 5s do 9.1 (wcześniej 8.4.1) by poprawnie działał z iWatchem no i niestety system teraz to tragedia (lagi i w ogóle jakbym znów korzystał z jakiegoś starszego androida, ileż można czekać na dobrze działającą 9?? masakra). 

Jeśli chodzi o zegarek to mnie urzekł. Bardzo mi sie podoba i muszę przyznać, że możliwości ma ogromne. Możliwości tak jednak funkcjonowanie troszkę mnie zawodzi.

Czy macie też problem z iMessage, gdy ktoś mi napiszę i biorę odpowiedz dyktuje wiadomość niestety widomość nie dochodzi do adresata, muszę włączać aplikacje tam wybrać osobę i odpowiedzieć (w ten sposób działa jednak to męczące). 

Zegarek czasem lapie zwiechy jednak można to zrozumieć w końcu to nowy sprzęt nie do końca jeszcze dopracowany.

Dyktowanie wiadomości działa mi bardzo dobrze jednak momentami też lapie spore zwiechy i czasem ma problemy z rozpoznaniem mowy.

Jednak głównie chodzi mi o sytuacje z iMessage.

 

 

Próbowałeś wgrać czyste softy, nie robić tylko update?



#13 winiuloko

winiuloko
  • 22 postów

Napisano 12 listopada 2015 - 12:46

Próbowałeś wgrać czyste softy, nie robić tylko update?

Tak, ogólnie już się porawiło działanie Fb Messeger także już wszystko ok.
Zastanawiałem się nad zmiana ip na galaxy s6 oraz apple watcha na gear s2, Jednak pozostaję przy apple :) aczkolwiek ten gear s2 niczego sobie chociaż bardzo odstrasza brak możliwości prowadzenia rozmów przez zegarek



#14 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 12 listopada 2015 - 12:58

a ja trochę pomarudzę... 

 

Zegarek w tej generacji to jest mała tragikomedia. Opowiem to na przykładzie aktywności - bieganie.

 

Unosisz nadgarstek z zegarkiem. Wchodzisz w workout app i wybierasz bieg. Działa to na tyle wolno, że zanim załaduje się lista aktywności to czekasz 15-20 sekund czasem jak zegarek się przypcha. Potem wchodzisz w aplikację music (albo na odwrót), znowu czekasz kilkanaście sekund na załadowanie playlisty, klikasz play... zegarek łączy się z 10 sekund ze słuchawkami (ty już biegniesz). Muzyka nadal nie gra więc podnosisz nadgarstek a tam jeszcze kręcioł oczekiwania.

 

Zaczyna grać... biegniesz... przerwało połączenie ze słuchawkami (słuchawki bardzo dobre Sennheiser MM100), dobra dajesz reconnect, ale w tym czasie palce już się spociły i biegniesz patrząc na nadgarstek, próbując mokrym palcem na trafienie w połączenie - szlag Cię trafia. Jak opuścisz na chwilę rękę to zaczynasz zabawę od zera. Jednym słowem koszmar na miarę jakiegoś Galaxy Ace

 

Obecnie nie puszczam muzyki przez zegarek tylko przez iPhone'a. Ten nigdy nie gubi mi zasięgu ze słuchawkami a AW notorycznie to robi. Jeszcze gorzej jest jak używasz aplikacji biegowej /sportowej firmy trzecich, których notabene jest jak na lekarstwo a WatchOS2 został zaprezentowany we wrześniu ( !! ). W aplikacjach 3-cich zawsze występuje lag synchronizacyjny. Unosisz zegarek i czekasz jak pajac (biegnąc) na odczyt tętna i tempa 5-6 sekund a w tym czasie nadal biegniesz.

 

Zegarka używam od maja i przez ten czas zdążył się mocno znudzić i jednocześnie czas ten obnaża jego słabości - zachęcenie do aktywności? Cały czas to samo. "Time to stand up", "Almost..." etc. Zamiast dawać bardziej spersonalizowane komunikaty. Serio zmiana tego mogłaby znowu spowodować, że zachce Ci. Olewasz to po pewnym czasie bo widzisz głupotę algorytmu. Nawet jak chcesz zamykać zawsze wszystkie kręgi to jest to w pewnym momencie staje się to niemożliwe - zegarek co tydzień będzie podnosił poprzeczkę w nieskończoność. Próbował ktoś spalić 5000-6000 kcal dziennie? Niełatwo :)

 

Reasumując. Polecam poczekać na generację 2 i nie pakować się w to badziewie :)


Użytkownik l.gajewski edytował ten post 12 listopada 2015 - 13:01

  • RumburMK i markdk-fe5228f169 lubią to

#15 markdk-fe5228f169

markdk-fe5228f169
  • 154 postów
  • SkądKopenhaga DK

Napisano 12 listopada 2015 - 18:02

Apple Watch to zabawka przeciez :) dla dzieci.



#16 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 listopada 2015 - 19:56

zacznij biegać dla siebie a nie dla zegarka i pomiarów  :P


Użytkownik MaciejNowak edytował ten post 12 listopada 2015 - 19:56

Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#17 Paprochwbody

Paprochwbody
  • 461 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 listopada 2015 - 23:35

Najlepiej bez zegarka:)

#18 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 13 listopada 2015 - 13:25

Tak, tak :) Prędzej wywalę AW i zastąpię zegarkiem biegowym niż przestanę sobie to sprawdzać :)

Jedynie do czego przydaje mi się AW to do autoryzacji w banku transakcji.


Użytkownik l.gajewski edytował ten post 13 listopada 2015 - 13:26


#19 avalon18

avalon18
  • 249 postów

Napisano 13 listopada 2015 - 17:30

Tak, tak :) Prędzej wywalę AW i zastąpię zegarkiem biegowym niż przestanę sobie to sprawdzać :)

Jedynie do czego przydaje mi się AW to do autoryzacji w banku transakcji.

 

Chyba patrzysz na to tylko z poziomu aktywności a nie innych zastosowań to wtedy rzeczywiścię, zwykły tracker lub profesjonalny sprzęt jest lepszy tylko... AW nigdy do tego grona odbiorców zegarka nie promowało. Pomijasz powiadomienia i szybki podgląd na glances co jest mega przydatnym udogodnieniem  :)

Ja się z tobą nie zgodzę bo biegam z AW regularnie i tych problemów w większości nie mam. Aplikacja (podstawowa) do treningu działa szybko jak i zmienianie muzyki to jest błysk, przynajmniej w moich playlistach. Jedynie to się zgodzę z słuchawkami bo też takowe problemy miałem.

5-6K nikt nie spala bo najzwyczajniej nikt tego nie potrzebuję do poprawy sylwetki więc to zabawa dla zabawy, chyba że się biega profesjonalnie.


Użytkownik avalon18 edytował ten post 13 listopada 2015 - 17:33


#20 Murgal

Murgal
  • 911 postów

Napisano 01 grudnia 2015 - 12:28

Troszkę odkopie temat.


Kupiłem Apple Watch jakiś czas temu. Jestem mega zadowolony. Zostawiam telefon w biurze w pracy, chodzę po całym dużym budynku i wiem co się dzieje z telefonem (tj. powiadomienia), przed wyjadem do domu szybko sprawdza mi korki, mam cały czas na wierzchu temperaturę na zewnątrz, kontroluje nim czasami muzykę. Do tego odpisywanie na SMS podczas jazdy autem, mega praktyczne.

Ja - polecam. Do zastosowań "codziennych" super.


Kupiłem go z ciekawości, na jakiś czas, zostaje z nim :P

Użytkownik Murgal edytował ten post 01 grudnia 2015 - 12:29

  • kdworaczyk lubi to

Macbook Pro 15" 2018 i7 2.6/560X/32GB/512GB | iPhone 11 Pro MAX | AW V 44mm | iPad Pro 12.9 WiFi+Cell 3gen | HomePod | AirPods 


#21 avalon18

avalon18
  • 249 postów

Napisano 01 grudnia 2015 - 22:21

A ja po noszeniu od premiery postanowiłem się z nim rozstać.

Do treningów na siłowni nie sprawdza się (ciężary, nie bieganie) a wszystkie powiadomienia które dostaje wymagają mojej interakcji na telefonie więc tak czy siak podejmuje czynność natychmiastowo.

Nie znalazłem sensownych appek od producentów a bateria jednak nie pozwala z nim przeżyć ponad doby, co przy weekendowej imprezie stało się problemem. Fajna sprawa ale to jeszcze nie jest produkt ułatwiający życie na dzień dzisiejszy a niestety wizualna kwestia daję dużą przewagę tradycyjnym.



#22 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 01 grudnia 2015 - 23:28

... odpisywanie na SMS podczas jazdy autem, ...

A wiesz jakiej treści był ostatni wysłany SMS u wielu kierowców ?

"Już wracam" albo "Za pół godziny będę w domu" :(

Nie polecam.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#23 Murgal

Murgal
  • 911 postów

Napisano 02 grudnia 2015 - 08:27

Odpisywanie głosem to troszkę co innego ;) Po dostaniu smsa tylko raz dotykam AW, dyktuje i wysyłam :) Działa to świetnie.

Macbook Pro 15" 2018 i7 2.6/560X/32GB/512GB | iPhone 11 Pro MAX | AW V 44mm | iPad Pro 12.9 WiFi+Cell 3gen | HomePod | AirPods 


#24 kobus

kobus
  • 787 postów
  • SkądKoźmin Wlkp.

Napisano 04 grudnia 2015 - 14:42

zgadza się, dyktowanie działa świetnie, poza tym mi wytrzymuje 2 doby bateria :) ale odlożyć go przy okazji ładując kolo łozka to tez nie problem :)



#25 Murgal

Murgal
  • 911 postów

Napisano 05 grudnia 2015 - 19:56

Pytanie poza tematem, jak wydyktować przecinki itd?

Macbook Pro 15" 2018 i7 2.6/560X/32GB/512GB | iPhone 11 Pro MAX | AW V 44mm | iPad Pro 12.9 WiFi+Cell 3gen | HomePod | AirPods 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych