Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Air 13'' - problem z hasłem przy instalacji programów, wybudzaniu i próbie zmiany


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 barnaba89

barnaba89
  • 4 postów

Napisano 29 sierpnia 2015 - 10:25

Cześć wszystkim! To mój pierwszy post tutaj. A właściwie drugi, bo pierwszy raz wklepałem ten temat w zły dział. Teraz mam nadzieję będzie ok. Mój system to Yosemite 10.10.4

 

Od paru dni jestem szczęśliwym, mam nadzieję, użytkownikiem MacBook Air 13’’, jednak juz na samym poczatku napotkałem na problem związany z haslem. Problem ten pojawił się juz na forum, o tutaj - http://myapple.pl/forums/topic/265474-problem-z-has%C5%82em/?hl=has%C5%82o

 

U mnie jest dokładnie to samo. Odpalam komputer, loguje się do systemy hasłem które pamiętam i znam, wszystko normalnie działa. Gdy jednak chcę zainstalować jakiś program, system prosi o potwierdzenie hasła. Nazwa użytkownika jest już wpisana, wpisuje hasło i… nie pasuje. I jeszcze raz, nic. To samo po dłuższej bezczynności, przy wybudzaniu - pojawia się okno logowania i hasło które przed chwilą działało nie wchodzi. Pomaga dopiero wyłączenie komputera „ręcznie” i ponownie zalogowanie się od początku (teraz już sobie ustawiłem żeby nie wołał o hasło po bezczynności ale to nie jest rozwiązanie). To samo jest przy probie zmiany hasła - stare jest rzekomo nieprawidłowe. Ale przecież jakoś muszę się logować do systemu no nie? Skoro jestem zalogowany to znaczy, że to hasło znam.

 

Stworzyłem sobie to Apple ID żeby wyzerować hasło z jego poziomu ale niestety to mój pierwszy kontakt z MacBookiem i chyba mnie to przerasta. W podanym wyżej temacie jest dokładnie to samo więc mój problem nie jest odosobniony. 

 

Ktoś pomoże? Jakie pozostały mi możliwości?

 

Pozdrawiam



#2 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 29 sierpnia 2015 - 12:23

Zechciałbyś się podzielić podobnym obrazkiem:

https://www.evernote...P9isvfsOBJWDpJk

Przepraszam, może jestem za bardzo asekuratywny, ale nie pomogę, jeżeli to nielegalne :) 
Wiem, że Google może pomóc za mnie, ale być może ktoś akurat nie ma czasu w nim poszukać…


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#3 barnaba89

barnaba89
  • 4 postów

Napisano 29 sierpnia 2015 - 13:05

Ok, zarzuce screenem jak tylko wrócę z pracy. Mac ma jakis wbudowany program typu Paint? Czy musze cos darmowego ściągnąć?



#4 CKYY

CKYY
  • 16 postów
  • SkądToronto, ON, Canada

Napisano 29 sierpnia 2015 - 13:28

Tego typu soft jest... zbędny. Screena możesz zrobić skrótem klawiszowym CMD+shift+3 (cały ekran), CMD+shift+4 (wycinek) lub CMD+shift+4 + następnie spacja i wybrać aktywne okno :)

Computer: rMBP15 (Mid 2015), rMBP13 (Early 2015) || Tablet: iPad Pro 12.9" (128 GB, Space Gray, WiFi+Cellular, iOS9), iPad Pro 9.7" (256 GB, Space Gray, WiFi+Cellular, iOS9) || Mobile Phone: iPhone 6s+ (128 GB, Space Gray, iOS9), iPhone 5S (64 GB, Space Gray, iOS9), Nexus 5X (32 GB, Black, Android N) || Player: iPod Touch 6G (128 GB, Space Gray, iOS9), iPod Touch 5G (64 GB, Space Gray, iOS9)


#5 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 29 sierpnia 2015 - 15:37

Zresetuj hasło użytkownika narzędziem z partycji odtwarzania.



#6 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 29 sierpnia 2015 - 15:49

Zresetuj hasło użytkownika narzędziem z partycji odtwarzania.

:D Widzę, że moja asekuratywność poszła w diabły.

@barnaba89 – zrób, co mówi przedmówca zatem, skoro i tak już zostało napisane.

Instrukcje znajdziesz wszędzie w liczbie „legion”, jak to mówią.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#7 barnaba89

barnaba89
  • 4 postów

Napisano 30 sierpnia 2015 - 13:22

cronopioverde, wyslalem Ci wiadomość na priva. 



#8 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 30 sierpnia 2015 - 13:33

cronopioverde, wyslalem Ci wiadomość na priva. 

A ja ze swojej strony mogę dodać tylko tyle, że w stopce wstawia się niejakie wiadomości po to, żeby je czytelnicy przeczytali. Przepraszam za offtop.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych