Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Google ads. Komunikat na temat cookies oraz pytanie przy wysyłaniu aplikacji na AppStore


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 mk22

mk22
  • 15 postów

Napisano 26 sierpnia 2015 - 09:16

Jakiś czas temu Google rozsyłało takie maile:

 

 

 

Szanowni Państwo,

Informujemy o nowych zasadach z zakresu uzyskiwania zgody użytkowników z Unii Europejskiej, których celem jest najlepsze odzwierciedlenie przepisów i najlepszych praktyk. Nowe zasady objaśniają Państwa obowiązek uzyskiwania zgody użytkowników w przypadku korzystania z usług Google, takich jak Google AdSense, DoubleClick for Publishers i DoubleClick Ad Exchange.

Prosimy o jak najszybsze zapoznanie się z naszymi nowymi zasadami z zakresu uzyskiwania zgody użytkowników z UE.Wymagają one uzyskiwania zgody użytkowników z UE na gromadzenie i uzyskiwanie dostępu do plików cookie i innych informacji, jak również na gromadzenie danych oraz ich udostępnianie i wykorzystywanie za pośrednictwem usług Google. Niniejsze zasady nie mają wpływu na jakiekolwiek zapisane w umowie postanowienia z zakresu własności danych.

Prosimy niezwłocznie sprawdzić zgodność z niniejszymi zasadami – nie później niż do 30 września 2015 roku.

Jeśli Państwa witryna nie posiada odpowiedniego mechanizmu uzyskiwania zgody, należy taki mechanizm natychmiast uruchomić. W celu ułatwienia całego procesu na stronie cookiechoices.org zebraliśmy przydatne zasoby.

Niniejsza zmiana zasad wynika z uchwalonych przez organy europejskie najlepszych praktyk i wymogów prawnych z zakresu ochrony danych. Wymagania te znajdują odzwierciedlenie w zmianach wprowadzonych niedawno w witrynach Google.

Z góry dziękujemy za zrozumienie i współpracę.
Z poważaniem,
Zespół Google ds. zasad

 

W swojej apce dałem taki komunikat (, który wyświetla się tylko przy pierwszym uruchomieniu)

 

 

We use device identifiers to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share such identifiers and other information from your device with our social media, advertising and analytics partners.

 

Pod komunikatem dałem dwa przyciski. Ok - po kliknięciu przechodzi do właściwego menu aplikacji, oraz przycisk Learn More - po kliknięciu otwiera się strona

http://www.google.com/intl/eng/policies/privacy/partners/

 

Przy wysyłaniu aplikacji do sklepu w iTunes Connect w ostatnim pytaniu 

 

 

Does this app use the Advertising Identifier (IDFA)?

http://embed.gyazo.com/a7d36f95ac0cc066e5654517d4ec2f3f.png

 

Dałem 'yes' i zaznaczyłem 1. i 4. checkbox.

 

 

-------

1.Co sądzicie o tym komunikacie na temat cookies?  ( używam tylko AdMoba. zwykła reklama typu baner i Interstitial [ pełnoekranowa], z cookiesami tak naprawdę nie robię nic, ale Google chce aby były jakieś komunikaty)

2. Myślicie, że dobrze zaznaczyłem w tym pytaniu na AppStore? Googlowałem troche i widziałem, że dużo osób wybiera tylko 1. checkbox.

 

Dzięki

 



#2 mk22

mk22
  • 15 postów

Napisano 27 sierpnia 2015 - 08:28

hmmmm 75 wyświetleń tematu i 0 odpowiedzi. 

Nie korzystacie z AdMoba czy olewacie to i nie wprowadzacie żadnych komunikatów?

Fajnie jakby się ktoś z developerów wypowiedział. Nie chciałbym żeby się podczas 'review' na AppStorze do tego przyczepili i odrzucili. 



#3 iMB

iMB
  • 27 postów
  • Płeć:

Napisano 16 lutego 2016 - 11:34

A widziałeś ten wątek: http://stackoverflow...dfa-admob-6-8-0


Moje aplikacje iOS: Kalendarz PL | Modlitewnik+





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych