Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sieć multimedialna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 hoof

hoof
  • 55 postów

Napisano 25 sierpnia 2015 - 13:56

Witam,

 

Posiadam Iphone 4s, Ipad Air, TV LG bez Smart TV. 

Planuję zakup Samsung TV Smart TV oraz NAS Synology

 

Co chcę osiągnąć:

Chciałbym oglądać na obu TV (Samsung i LG) różne filmy z netu poprzez np aplikacje Tvn player, onet VOD itp. Dodatkowo chcę mieć dostęp do zasobów NASa.

 

Nas będzie podpięty pod TV Samsunga więc aplikacje bez problemu będą odtwarzane na tym TV, sterowanie z Iphone 4s czy też Ipad bez problemu również się uda. Niestety nie umiem wyszukać informacji w jaki sposób odpalić zasoby internetu czy też NAS na TV LG. Pomyślałem, że może mógłbym kupić Apple TV i strumieniowo przesyłać zasoby z NAS i internetu. Chciałbym aby całe sterowanie przejął NAS. Tam są poinstalowane aplikacje jak TVN Player, Onet VOD itp. Na telefonie również można zainstalować aplikacje do zarządzania NASem ale najważniejsze to czy w dobrym kierunku idę. Czy ktoś ma coś podobnie skonfigurowane w domu. Czy w ogóle NAS obsłuży jednocześnie dwa filmy, jeden do Samsunga a drugi do LG. Router do strumieniowego przesyłania po WIFI bez problemu da radę. Mam Netgeara AC-1900 Model R7000.



#2 grzenio

grzenio
  • 42 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 22 września 2015 - 12:58

via appletv nie wystrumieniujesz nic na tv z serwera nas. brak aplikacji (chyba ze v4 przyniesie jakiś zmiany). z synology lub innego nasa via dlna polecisz z video i audio jak i z fotosami, bez problemu samsung z automatu w sources pokazuje mi nas-a


Użytkownik grzenio edytował ten post 22 września 2015 - 12:58

 rMBP 13" TB 2017 |  iPhone 11 Pro |  iPad Pro 11 |  Watch 5





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych