Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Yosemite nie odpala po wyłączeniu laptopa


Najlepsza odpowiedź cronopioverde , 16 sierpnia 2015 - 17:43

Chce skasować wszystko z dysku zainstalować SL potem updatowac do nowej wersji SL, wyłączyć TRIM ściągnąć update do yosemite, sciągnąć nowy TRIM enabler, odzyskać zdjecia i inne pliki,

Co o tym myslisz?

 

Cokolwiek bym nie myślał, to nie możesz sformatować woluminu z poziomu systemu, który na nim właśnie pracuje, bo niby jak? To gorsze niż piłowanie gałęzi, na której się siedzi, od strony pnia, bo ta czynność jest przynajmniej wykonalna, choć głupia.

 

Włóż oryginalną płytę ze Snow Leopardem do napędu, zrestartuj z niej (w chwili usłyszenia gongu startowego przyciśnij klawisz C i trzymaj aż mac nie odpali się z płyty) i tam właśnie wybierz opcję wymazania dysku. Zainstaluj wersję, której numer masz nawet napisany na płycie, potem uaktualnij do 10.6.8, wówczas z AppStore pobierz Yosemite i przywróć dane. I po tym wszystkim postaraj się użyć takiego softu do uzdatniania TRIM, który bezboleśnie współpracuje z Yosemite, gdyż w przeciwnym wypadku będziesz miał po prostu powtórkę z rozrywki.

…prawie, jakbym podręcznik pisał… :)

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamil5000

kamil5000
  • 34 postów

Napisano 09 sierpnia 2015 - 20:51

Witam,

W poniedziałek zrobiłem update ze Snow Leoparda do Yosemite na moim MacBookPro 6,2 z SSD Samsunga, wszystko bylo ok do tej chwili kiedy bateria padła. Kiedy podłączyłem kabel zapalił sie czerwony a mie zielony kolor i system się nie bootuje. Wyświetla sie przekreślone kółeczko. Dodam ze po instalacji yosemite włączyłem TRIM, obawiam się że to spowodowało cała sytuacje. Zamierzam odzyskać stary system, wyłączyć TRIM i zainstalować Yosemite ponownie. Jak uważacie czy to rozwiąże problem?

#2 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 10 sierpnia 2015 - 03:14

Tak, ale to za wiele zachodu. Nie lepej rozwiązać sprawę kilkoma komendami w Terminalu z poziomu Recovery?


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#3 kamil5000

kamil5000
  • 34 postów

Napisano 10 sierpnia 2015 - 06:13

Niestety niedoczytalem tego i po restorze systemu nic sie nie włącza nawet recowery modę prosze o pomoc

#4 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 10 sierpnia 2015 - 07:24

Jak robiłeś ten restore Snow Leo? W sensie: masz płytę/pendrive’a instalacyjnego?


Użytkownik cronopioverde edytował ten post 10 sierpnia 2015 - 07:46

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#5 kamil5000

kamil5000
  • 34 postów

Napisano 10 sierpnia 2015 - 08:15

Restor robiłem z back up dysku ale sie nie udał dałem rade uruchomić Snow Leoparda z dysku startowego, teraz ładuje back up a potem zrobie update do yosemite. Czytałem ze nowy TRIM enabler juz współpracuje z dyskiem wiec jestem dobrej myśli

#6 kamil5000

kamil5000
  • 34 postów

Napisano 11 sierpnia 2015 - 17:14

Witam, problem sie niestety nie rozwiazal a mnianowice przekrztalcil w inny. Snow Leopard dzial ale za to nie moge wylaczyc Trima, nie mam Itunes oraz app stor bezposrednio na docku. Pozatym dysk nazywa sie teraz disk0s2, co mam zrobic by updateowac system do yosemite?

 

Niestety nie moge tez pisac po polsku przepraszam bardzo 



#7 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 11 sierpnia 2015 - 19:04

nie mam Itunes oraz app stor bezposrednio na docku. Niestety nie moge tez pisac po polsku przepraszam bardzo 

 

To, że nie potrafisz przeciągnąć sobie  iTunes i Appstore na Dock, świadczy tylko o tym, że nie przeczytałeś nawet najprostszej instrukcji obsługi systemu i totalnie zniechęca do jakiejkolwiek pomocy...



#8 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 11 sierpnia 2015 - 19:26

Jeszcze raz: masz płytę/pendrive’a instalacyjnego do Snow Leo? Rozumiem po tych zdawkowych informacjach, jakie przekazałeś, że używasz Trim Enablera, tak? Rozumiem też, że za jego pomocą nie możesz cofnąć zmian, czyli nie ma już kopii zapasowej rozszerzenia jądra /System/Library/Extensions/IOAHCIFamily.kext, zgadza się? Nie rozumiem natomiast, jaki problem jest z dodaniem AppStore czy jakiegokolwiek innego programu do Docka? Skrót klawiszowy command-control-shift-T nie działa? Przeciąganie też nie? Czy nie masz AppStore (pojawiło się w 10.6.8, o ile dobrze pamiętam). Jaką masz wersję Snow Leo?

Chcesz zmienić nazwę dysku nie formatując go? Wrzuć do Terminala komendę

/usr/sbin/diskutil list

I po wynikach odnajdź ten wolumin (nie dysk fizyczny, patrz pod NAME, nie pod IDENTIFIER), o który Ci chodzi. Wtedy komenda:

/usr/sbin/diskutil "stara nazwa" "nowa nazwa"

Wtedy będzie nazywał się, jak tylko chcesz, a danych na nim nie wymażesz. A co masz zrobić, żeby update’ować system do Yosemite? Pobierz go z AppStore i zainstaluj.


To, że nie potrafisz przeciągnąć sobie  iTunes i Appstore na Dock, świadczy tylko o tym, że nie przeczytałeś nawet najprostszej instrukcji obsługi systemu i totalnie zniechęca do jakiejkolwiek pomocy...

Już w którymś z wcześniejszych wpisów wspomniałeś o moim dobrym sercu, co doceniam. Ale powyższe stwierdzenie to też święta racja  :D


Niestety nie moge tez pisac po polsku przepraszam bardzo 

Właśnie. O tym zapomniałem. Ja, purysta nad purystami, który polonistów poprawiam :D
Dlaczego nie możesz? Snow Leo pl.lproj utracił 26 lutego 2014 razem ze wsparciem?


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#9 kamil5000

kamil5000
  • 34 postów

Napisano 11 sierpnia 2015 - 20:54

Witam,

 

Dziekuje za odpowiedz, pytasz o restore robilem go najpierw z dysku z backapem niestety nie udal sie mialem taki sam komunikat jak przy yosemite czyli przkreslone koleczko dlatego zrobilem 2 restore  z plyty od Maca, potem jak zapytal o dysk z back upem wybralem ten sam zewnetrzny dysk co na poczatku robilem restore i przywrocilem wszytskie dane. niestety nie mam itunesa, oraz aplikacji na docku do app stora dodam ze kiedy chcialem zrobic software update prosto z jabka zainstalowalem kilka updatow po to by sciagnac wlasnie app stora i itunes bo moj system jest za starty do nowych wersji programu. Jesli chodzi o Trim to jest wlaczony i nie moge go wylaczy a ikona Trim enablera jest przzekreslona. 

 

moja wersja systemu to Mac OS X 10.6.3 (10D2063a)

 

jeszce raz przepraszam za brak polskich znakow ale polska klawiatura tez mi nie dziala


Użytkownik kamil5000 edytował ten post 11 sierpnia 2015 - 20:57


#10 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 11 sierpnia 2015 - 21:51

 

moja wersja systemu to Mac OS X 10.6.3 (10D2063a)

 

 

 

Przede wszystkim: jeżeli nie czujesz się za pewnie z wykonaniem poniżej opisanych czynności, poproś o pomoc kogoś, kto się czuje. Wiem już, że masz kopie zapasowe i w najgorszym przypadku po prostu zainstalujesz wszystko na czysto i swoje dane odtworzysz, ale po co robić dwa dni coś, co można wykonać w ciągu dwóch godzin (w zależności od szybkości łącza internetowego).

Pomińmy już te nieszczęsne polskie znaki, choć to przecież diabelnie łatwe. A jeszcze łatwiejsze pobranie combo:
https://en.wikipedia..._X_Snow_Leopard
Na dole jest tablica z release history. Tam masz combo do 10.6.8.

Jeżeli masz płytę, to zanim zrobisz aktualizację, przywróć oryginalne /System/Library/Extensions/IOAHCIFamily.kext z tejże płyty właśnie (wersja 2.0.2, przynajmniej ja taką mam, bo też mam płytę z SL), przed zastąpieniem wpisując pierwszą komendę z tej strony (z prawej kolumny o tytule „Reversing all trim changes), a po zastąpieniu oryginałem, komendy 3 – 6 (cały czas z prawej kolumny!). Drugą pomiń, bo przecież nadpiszesz oryginalne rozszerzenie; zresztą bez recovery partition i tak nie miałaby sensu. Zrestartuj urządzenie.
Po upewnieniu się, że trim został zdezaktywowany (Trim enablera możesz usunąć, i tak do niczego się nie przyda w tej sytuacji), zainstaluj combo 10.6.8. Wtedy masz już AppStore i możesz pobrać Yosemite. Sprawdź także, czy narzędzie uaktywniające trim, którym się będziesz posługiwał, jest kompatybilne z obecną wersją Yosemite.


Użytkownik cronopioverde edytował ten post 11 sierpnia 2015 - 21:52

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#11 kamil5000

kamil5000
  • 34 postów

Napisano 11 sierpnia 2015 - 22:06

Dzięki postaram sie to jakoś zrobić, nie jestem do końca pewien czy mi sie uda to sprawnie wykonać ale się postaram. Czy mam to robic z recovery mode czy bezpośrednio z terminala?

Szczerze to tez niewiem jak przywróć to co wspomniałeś z płyty
Wiem, że pewnie macie niezły ubaw ze mnie ale informatyka nie jest moja mocną stroną, z góry przepraszam za zbyt banalne pytania.

Ps.
Polskie znaki mam dzięki Iphonowi :)

#12 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 11 sierpnia 2015 - 22:32

Czy mam to robic z recovery mode 
 

Skoro operujesz w tym momencie Snow Leopardem, nie masz recovery mode.
 

 

Szczerze to tez niewiem jak przywróć to co wspomniałeś z płyty

Najpierw komenda pierwsza  z w/w strony, czyli:

nvram -d boot-args

Potem włożenie płyty i wpisanie w Terminalu:

sudo cp -R /Volumes/Mac\ OS\ X\ Install\ DVD/System/Library/Extensions/IOAHCIFamily.kext /System/Library/Extensions/IOAHCIFamily.kext

I kolejne komendy z przytoczonej przeze mnie w poprzednim linku strony.
 

 

Wiem, że pewnie macie niezły ubaw ze mnie ale informatyka nie jest moja mocną stroną

Nie moim to celem, żeby się bawić czyimś kosztem, a banalne mogą być odpowiedzi (ta linijka tekstu, na przykład, jest).
Moja dewiza – mogę pomóc, to się staram, z gorszym lub lepszym skutkiem. Nie mogę – nie odzywam się. Inni mają inne dewizy, ale nie zrażaj się do forów. Więcej dobrego niż złego, moim zdaniem, czynią  :)


Użytkownik cronopioverde edytował ten post 11 sierpnia 2015 - 22:34

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#13 kamil5000

kamil5000
  • 34 postów

Napisano 12 sierpnia 2015 - 22:28

Jeszcze raz: masz płytę/pendrive’a instalacyjnego do Snow Leo? Rozumiem po tych zdawkowych informacjach, jakie przekazałeś, że używasz Trim Enablera, tak? Rozumiem też, że za jego pomocą nie możesz cofnąć zmian, czyli nie ma już kopii zapasowej rozszerzenia jądra /System/Library/Extensions/IOAHCIFamily.kext, zgadza się? Nie rozumiem natomiast, jaki problem jest z dodaniem AppStore czy jakiegokolwiek innego programu do Docka? Skrót klawiszowy command-control-shift-T nie działa? Przeciąganie też nie? Czy nie masz AppStore (pojawiło się w 10.6.8, o ile dobrze pamiętam). Jaką masz wersję Snow Leo?

Chcesz zmienić nazwę dysku nie formatując go? Wrzuć do Terminala komendę

/usr/sbin/diskutil list

I po wynikach odnajdź ten wolumin (nie dysk fizyczny, patrz pod NAME, nie pod IDENTIFIER), o który Ci chodzi. Wtedy komenda:

/usr/sbin/diskutil "stara nazwa" "nowa nazwa"

Wtedy będzie nazywał się, jak tylko chcesz, a danych na nim nie wymażesz. A co masz zrobić, żeby update’ować system do Yosemite? Pobierz go z AppStore i zainstaluj.


Już w którymś z wcześniejszych wpisów wspomniałeś o moim dobrym sercu, co doceniam. Ale powyższe stwierdzenie to też święta racja  :D


Właśnie. O tym zapomniałem. Ja, purysta nad purystami, który polonistów poprawiam :D
Dlaczego nie możesz? Snow Leo pl.lproj utracił 26 lutego 2014 razem ze wsparciem?

zrobilem tak jak mowisz i mam taki komunikat:

 

Last login: Wed Aug 12 22:14:47 on ttys000
Mac-Users-MacBook-Pro:~ macuser$ /usr/sbin/diskutil list
/dev/disk0
   #:                       TYPE NAME                    SIZE       IDENTIFIER
   0:      GUID_partition_scheme                        *500.1 GB   disk0
   1:                        EFI                         209.7 MB   disk0s1
   2:                  Apple_HFS disk0s2                 499.1 GB   disk0s2
   3:                 Apple_Boot Recovery HD             650.0 MB   disk0s3
/dev/disk1
   #:                       TYPE NAME                    SIZE       IDENTIFIER
   0:     Apple_partition_scheme                        *16.9 MB    disk1
   1:        Apple_partition_map                         32.3 KB    disk1s1
   2:                  Apple_HFS Flash Player            16.8 MB    disk1s2
Mac-Users-MacBook-Pro:~ macuser$ /usr/sbin/diskutil list "disk0s2" "mac ssd"
Usage:  diskutil list [MountPoint|DiskIdentifier|DeviceNode]
        diskutil list -plist
Display total or limited partition, disk, or RAID information.
Root access is not required.
Mac-Users-MacBook-Pro:~ macuser$ /usr/sbin/diskutil list "diskOs2" "SSD Mac"Usage:  diskutil list [MountPoint|DiskIdentifier|DeviceNode]
        diskutil list -plist
Display total or limited partition, disk, or RAID information.
Root access is not required.
Mac-Users-MacBook-Pro:~ macuser$ 

Skoro operujesz w tym momencie Snow Leopardem, nie masz recovery mode.
 

 

Najpierw komenda pierwsza  z w/w strony, czyli:

nvram -d boot-args

Potem włożenie płyty i wpisanie w Terminalu:

sudo cp -R /Volumes/Mac\ OS\ X\ Install\ DVD/System/Library/Extensions/IOAHCIFamily.kext /System/Library/Extensions/IOAHCIFamily.kext

I kolejne komendy z przytoczonej przeze mnie w poprzednim linku strony.
 

 

Nie moim to celem, żeby się bawić czyimś kosztem, a banalne mogą być odpowiedzi (ta linijka tekstu, na przykład, jest).
Moja dewiza – mogę pomóc, to się staram, z gorszym lub lepszym skutkiem. Nie mogę – nie odzywam się. Inni mają inne dewizy, ale nie zrażaj się do forów. Więcej dobrego niż złego, moim zdaniem, czynią  :)

 

niestety nic mi nie poszlo, pozatym Mac zupelnie zwariowal pozamienial mi sie layout klawiatury klawisze funkcyjnie nie dzialaja jak podswietlenie, etc, You Tube nie dziala, kurde zaczynam sie lamac chyba mi sie go nie sie uda przywrocic do zadanego stanu, nie chce Ci wrzucac calych linijek z Terminala ale genaralnie z tego co wyczytalem nie mam dostepu do zmiany niczego

 

sorry za skladnie i polski slaby ale pisze z lapka


Użytkownik kamil5000 edytował ten post 12 sierpnia 2015 - 22:29


#14 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 12 sierpnia 2015 - 23:19

Nie zmieniłeś nazwy dysku, bo żle wpisałeś komendę.Nie

/usr/sbin/diskutil list "disk0s2" "mac ssd"

tylko:

/usr/sbin/diskutil rename "disk0s2" "mac ssd"

(pominąłem "rename" - moja wina, przepraszam).

 

Layout zmienisz sobie szybko w Preferencjach, co do podświetlenia klawiatury - zrób reset PRAM i SMC. YouTube nie ma nic wspólnego z systemem, więc pominę. Co do reszty - ostrzegałem, że jeśli nie czujesz się pewnie z komendami terminalowymi, poproś kogoś o pomoc albo po prostu zrób kopię zapasową danych i zainstaluj SL na czysto. A co do wykonywania komend z "sudo" - musisz mieć ustalone hasło administratora. Bez tego ich nie ruszysz, bo przecież nim musisz je zatwierdzać (Terminal o to prosi, prawda?).

A w drugim poleceniu dopisz jeszcze flagę -f, czyli:
 

sudo cp -Rf /Volumes/Mac\ OS\ X\ Install\ DVD/System/Library/Extensions/IOAHCIFamily.kext /System/Library/Extensions/IOAHCIFamily.kext

Ale powtórzę - jeżeli nie jesteś przekonany, że poradzisz sobie z komendami w Terminalu, nie rób tego. Zainstaluj system na czysto (Snow), a potem sobie uaktualnisz do 10.6.8 i do Yosemite i zgrasz dane z kopii zapasowej.


Użytkownik cronopioverde edytował ten post 12 sierpnia 2015 - 23:32

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#15 kamil5000

kamil5000
  • 34 postów

Napisano 13 sierpnia 2015 - 06:19

Dzięki za opowiedz, jak uważasz czy sterownik do samsunga dysku ma tu jakies znaczenie?

Ja wpisałem wszystkie komendy i nic nie poszło, pozmieniałem nazwy dysku, chciałem tez zainstalować ten combo update do SL ale wiadomość ze konfiguracja dysku jest niewłaściwa blokuje proces

Sprawdzałem dysk w disk utillity i wychodzi , że coś nie do konca jest ok brakuje jednego pliku dlatego zasugerowałem sterownik

#16 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 13 sierpnia 2015 - 07:19

Zatem napraw dysk przez Disk utility z włożoną płytą instalacyjną. Albo zainstaluj jednak SL na czysto. Wygląda na to, że w Twoim przypadku tak jednak będzie szybciej.


  • kamil5000 lubi to

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#17 kamil5000

kamil5000
  • 34 postów

Napisano 13 sierpnia 2015 - 10:09

Czy będę mógł przywrócić dane mając Yosemite nawet wtedy kiedy backup był ze SL?

#18 kamil5000

kamil5000
  • 34 postów

Napisano 16 sierpnia 2015 - 15:02

Hej to znowu ja, nie działa mi cmd+r i niewiem jak teraz sformatować dysk? Czytałem troche w necie mam nadzieje ze Logic bord jest ok?

Jaki jest ewentualnie inny sposób by to zrobic?

#19 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 16 sierpnia 2015 - 15:06

Hej to znowu ja, nie działa mi cmd+r i niewiem jak teraz sformatować dysk? Czytałem troche w necie mam nadzieje ze Logic bord jest ok?

Jaki jest ewentualnie inny sposób by to zrobic?

A jaki masz teraz system - Yosemite czy Snow Leopard? Jak drugi, to niby jak ma zadziałać Recovery, skoro zostało wprowadzone z Lionem?


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#20 kamil5000

kamil5000
  • 34 postów

Napisano 16 sierpnia 2015 - 15:32

System to SL

System to SL


Próbowałem przez disk utillity i tez nie moge teraz czyszczę całe free space

Ale jestem tępy w Macach :( sorry

#21 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 16 sierpnia 2015 - 16:16

System to SL

Próbowałem przez disk utillity i tez nie moge…

Może najsamprzód takie pytanie: co w ogóle chcesz zrobić?


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#22 kamil5000

kamil5000
  • 34 postów

Napisano 16 sierpnia 2015 - 16:27

Chce skasować wszystko z dysku zainstalować SL potem updatowac do nowej wersji SL, wyłączyć TRIM ściągnąć update do yosemite, sciągnąć nowy TRIM enabler, odzyskać zdjecia i inne pliki,

Co o tym myslisz?

#23 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 16 sierpnia 2015 - 17:43   Najlepsza odpowiedź

Chce skasować wszystko z dysku zainstalować SL potem updatowac do nowej wersji SL, wyłączyć TRIM ściągnąć update do yosemite, sciągnąć nowy TRIM enabler, odzyskać zdjecia i inne pliki,

Co o tym myslisz?

 

Cokolwiek bym nie myślał, to nie możesz sformatować woluminu z poziomu systemu, który na nim właśnie pracuje, bo niby jak? To gorsze niż piłowanie gałęzi, na której się siedzi, od strony pnia, bo ta czynność jest przynajmniej wykonalna, choć głupia.

 

Włóż oryginalną płytę ze Snow Leopardem do napędu, zrestartuj z niej (w chwili usłyszenia gongu startowego przyciśnij klawisz C i trzymaj aż mac nie odpali się z płyty) i tam właśnie wybierz opcję wymazania dysku. Zainstaluj wersję, której numer masz nawet napisany na płycie, potem uaktualnij do 10.6.8, wówczas z AppStore pobierz Yosemite i przywróć dane. I po tym wszystkim postaraj się użyć takiego softu do uzdatniania TRIM, który bezboleśnie współpracuje z Yosemite, gdyż w przeciwnym wypadku będziesz miał po prostu powtórkę z rozrywki.

…prawie, jakbym podręcznik pisał… :)


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#24 kamil5000

kamil5000
  • 34 postów

Napisano 16 sierpnia 2015 - 18:45

No ale jestes level expert i za to szacunek działam i narazie jest ok przy okazji pozbyłem sie całego syfu z dysku napisze jak poszło i oby sie udało

#25 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 16 sierpnia 2015 - 18:51

No ale jestes level expert. 

Nie zgodzę się w tym miejscu. Jestem w najwyższym stopniu amator, choć w porywach bystry. I czytam instrukcje obsługi, nawet do żelazka :) 


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych