Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

ovh hubiC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 05 sierpnia 2015 - 00:04

Witam serdecznie,

Czy używa ktoś z Was hubiC'a?:) Jakie macie opinie dotyczące tego serwisu? Mają dość fajne ceny, duże pakiety i znana firma....

Warto się w to pchać?:)



#2 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 05 sierpnia 2015 - 00:35

Ja używam, ale w wersji darmowej, z poleceniami mam 50 GB.

 

Plusy:

- Synchronizacja bez zastrzeżeń, nie sprawia kłopotów, w miarę szybkie wysyłanie i pobieranie.

- Ma możliwość wybiórczej synchronizacji katalogów.

- udostępnianie plków bezpośrednio z Findera

- Możliwość przekopiowania na serwer dowolnego katalogu (poza synchronizowanymi) jako backup (nie synchronizuje się wtedy)

- tani jak barszcz

- nie kłóci się z żadnymi nakładkami na Findera typu Total Finder, z niczym się nie kłóci.

- nie trzeba od nowa pobierać plików z serwera po przeinstalowaniu systemu jak w wypadku Google Drive, rozpoznaje stary katalog hubic z zawartością i tylko porównuje pliki.

 

Minusy:

- W wersji webowej praktycznie tylko minimum funkcjonalności. Podglądać i przeglądać na ekranie można tylko pliki graficzne (typu jpg, png) reszta wyłącznie do pobierania - nie podejrzysz np. plików txt. Można w przeglądarce zmieniać nazwy katalogów i przenosić pliki między katalogami, ale operacje trwają długo - ogólnie www biedne jak diabli, ale za to proste do bólu.

- Udostępnianie plików tylko na określony okres czasu

- Aplikacja zrobiona w mono (niektórym to przeszkadza) 

- synchronizacja w określonych odstępach czasu (można ustawić min. 1 minutę), żadne tam "push" jak chcesz, żeby się synchronizowało teraz to trzeba kliknąć "synchronizuj teraz"

- brak dwuetapowego logowania,

 

w zabezpieczenia nie wnikałem (nie trzymam tam nic o co bym trzasł gaciami) bo się na tym nie znam, ale ktoś tu kręcił nosem - czyli pewnie się zna :)


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 05 sierpnia 2015 - 00:44


#3 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 05 sierpnia 2015 - 00:42

Da się tą synchronizację ustawić tak, żeby pobierał z komputera więcej niż jeden katalog?

Mam np. 4 katalogi:

- zdjęcia,

- filmy,

- skrypty,

- programy.

 

Jak zrobić żeby to się wszystko synchronizowało?:)

Co jaki czas idzie synchronizacja?

 

Miałeś kiedyś jakieś problemy z tym?

Zastanawiam się nad Office 354 i właśnie tym do trzymania danych (jako kopia).

Cena podobna - ale w ohv 10 razy więcej miejsca :-)



#4 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 05 sierpnia 2015 - 00:49

Da się tą synchronizację ustawić tak, żeby pobierał z komputera więcej niż jeden katalog?

Mam np. 4 katalogi:

- zdjęcia,

- filmy,

- skrypty,

- programy.

 

Jak zrobić żeby to się wszystko synchronizowało? :)

Co jaki czas idzie synchronizacja?

 

Miałeś kiedyś jakieś problemy z tym?

Zastanawiam się nad Office 354 i właśnie tym do trzymania danych (jako kopia).

Cena podobna - ale w ohv 10 razy więcej miejsca :-)

 

No albo sobie pakujesz te katalogi pod katalog hubic i wtedy się synchronizują, albo można porobić Symlinki (dowiązania) jeśli nie możesz przenosić tych katalogów i też bez problemu działa (ja tak synchronizuję katalog z muzyką). Poza tym możesz zaznaczyć, które katalogi z serwera mają się synchronizować, a które będą tylko na serwerze (jak nie chcesz sobie zajmować miejsca na dysku).

Nie miałem problemów z tym. Weź sobie zainstaluj darmową wersję 25 GB i wypróbuj przez tydzień to będziesz wiedział czy ci wystarczy.

Minimalny odstęp automatycznej synchronizacji: 1 minuta.


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 05 sierpnia 2015 - 00:52


#5 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 05 sierpnia 2015 - 00:52

A mógłbyś mi napisać krok po kroki jak zrobić te dowiązania?:)

 

ja właśnie testuje.... i miałem taką dziwną sytuację po wgraniu filmu z wesela (6GB) - niby się grało, potem 1h nie mogłem się zalogować (wyskakiwał błąd) i teraz nie ma pliku.... :( 

Coś się chyba źle wgrało, albo "dłubali" :)



#6 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 05 sierpnia 2015 - 01:07

A mógłbyś mi napisać krok po kroki jak zrobić te dowiązania? :)

 

ja właśnie testuje.... i miałem taką dziwną sytuację po wgraniu filmu z wesela (6GB) - niby się grało, potem 1h nie mogłem się zalogować (wyskakiwał błąd) i teraz nie ma pliku.... :(

Coś się chyba źle wgrało, albo "dłubali" :)

 

Najprościej to tym programikiem. W programie nie zaznaczasz opcji hard link. W oknie Target wskazujesz ścieżkę gdzie chcesz mieś linka i podajesz nazwę (najlepiej taką samą jak oryginalnego katalogu bo się nie połapiesz). Symlinki można bezproblemowo przenosić i tak będą działać. Tylko pamiętaj, że jak coś wyrzucisz z wnętrza symlinka to tak jakbyś wyrzucał z katalogu. 

 

lub w terminalu wpisujesz komendę: ln -s[spacja]ścieżka_katalogu[spacja]ścieżka_linku (ścieżki można uzyskać przeciągając katalog na okno terminala)

 

spróbuj sobie na jakimś mniejszym katalogu i zobaczysz jak się synchronizuje. 


ja właśnie testuje.... i miałem taką dziwną sytuację po wgraniu filmu z wesela (6GB) - niby się grało, potem 1h nie mogłem się zalogować (wyskakiwał błąd) i teraz nie ma pliku.... :(

Coś się chyba źle wgrało, albo "dłubali" :)


A tu ci nie pomogę bo nie mam takich dużych plików. Kopię softu sobie wysyłałem, max 1,8 GB plik, to przechodził bez problemu.


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 05 sierpnia 2015 - 01:08


#7 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 05 sierpnia 2015 - 01:20

Najprościej to tym programikiem. W programie nie zaznaczasz opcji hard link. W oknie Target wskazujesz ścieżkę gdzie chcesz mieś linka i podajesz nazwę (najlepiej taką samą jak oryginalnego katalogu bo się nie połapiesz). Symlinki można bezproblemowo przenosić i tak będą działać. Tylko pamiętaj, że jak coś wyrzucisz z wnętrza symlinka to tak jakbyś wyrzucał z katalogu. 

 

lub w terminalu wpisujesz komendę: ln -s[spacja]ścieżka_katalogu[spacja]ścieżka_linku (ścieżki można uzyskać przeciągając katalog na okno terminala)

 

spróbuj sobie na jakimś mniejszym katalogu i zobaczysz jak się synchronizuje. 



A tu ci nie pomogę bo nie mam takich dużych plików. Kopię softu sobie wysyłałem, max 1,8 GB plik, to przechodził bez problemu.

 

 

czyli to jest to samo co skróty?:)

 

już testuje, dziękuje za pomoc :)


czy można komuś udostępnić folder do wrzucania plików (tak jak w dropboxie)?:)



#8 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 05 sierpnia 2015 - 01:23

czyli to jest to samo co skróty? :)

 

już testuje, dziękuje za pomoc :)

 

Nie! Skrót to tylko taka "jakby ikona z zapisaną ścieżką" otwierająca katalog lub plik lub program - generalnie jest to po prostu rodzaj pliku.

 

Symlink (dowiązanie symboliczne) system traktuje dosłownie jakby to był katalog, który jest fizycznie w innym miejscu, ale dla niego nie ma różnicy - ciężko to opisać, ale właśnie czasami jest potrzebne - dlatego działa np. synchronizacja w hubic, bo program widzi po prostu katalog z zawartością, który musi zsynchronizować. Skrót by widział jako plik, rodzaj odnośnika, tak jak bookmark w przeglądarce.

 

Rozpoznasz symlinka od skrótu najłatwiej poprzez kliknięcie prawym klawiszem i wybranie "informacje" - symlink jest malutki, kilka bajtów a skrót, nie wiadomo czemu ale w OS X ma aż około 5 MB. Durny OS X niestety oba nazywa skrótami :(


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 05 sierpnia 2015 - 01:44


#9 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 05 sierpnia 2015 - 21:24

Dziękuję bardzo za pomoc :))

 

Jaki masz download z hubica na hdd?

Miałeś kiedyś jakieś mega "wypchane" plikami katalogi? Dało się je ściągnąć z powortem na hdd?



#10 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 05 sierpnia 2015 - 22:59

Dziękuję bardzo za pomoc :))

 

Jaki masz download z hubica na hdd?

Miałeś kiedyś jakieś mega "wypchane" plikami katalogi? Dało się je ściągnąć z powortem na hdd?

 

Normalnie się ściąga, najszybciej przez synchronizację  - jak katalog nie jest synchronizowany tylko siedzi wyłącznie na serwerze, to wystarczy zaznaczyć go w opcjach programiku i pociągnie - na pewno szybciej niż przez przeglądarkę www. Potem można znów odznaczyć, jak go się chce zostawić tylko na serwerze.

 

Prędkość:

pobieranie przez www: katalog ~100 MB (różne pierdoły) 03:02 min.

pobieranie przez synchronizację: średnia prędkość od 4,5 do 5 MB/s (więc ten sam katalog co wyżej ściąga się w kilka sekund, no w dwadzieścia)

 

Przez www to tylko czasem pobieram jakieś pojedyncze pliki, jak korzystam z czyjegoś komputera. Nie próbowałem większej ilości plików, bo łatwiej przez synchro.


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 05 sierpnia 2015 - 23:07





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych