Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Internet Recovery nie chce działać


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 wilddogg

wilddogg
  • 3 postów

Napisano 03 sierpnia 2015 - 12:07

Witam,

 

Dzisiaj rano przy odpaleniu maca pasek i logo jablka zamienilo sie w przekreslone kółko. Spróbowałem odpalic windowsa, którego mam zainstalowanego poprzez bootcamp i wszystko smigalo. Pomyslalem, ze pewnie cos z trimem sie zrobilo bo mam dysk ssd od samsunga. odpalilem jeszcze raz kompa w trybie internet recovery, podalem nazwe sieci i haslo, niby wszystko ok, pasek sily sygnalu sie zapelnil ale nic dalej sie nie dzieje, nie ma żadnej informacji o ściaganiu sie obrazu czy o tez o bledzie. Czy ktoś z Was mial podobny problem i jest w stanie coś zaradzić ? Zaznaczam, iż nie mam opcji przetestowania internet recovery na innym necie.



#2 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 sierpnia 2015 - 12:32

Przy zainstalowanym systemie CMD+R powinno prowadzić od razu do trybu recovery, tj. narzędzia dyskowego, reinstalacji, safari itd. U Ciebie wygląda to tak jakby wszystko co związane z OS X poszło w kosmos. Chyba nie pozostaje nic innego jak instalacja OS X z USB - o ile masz drugiego Maca, żeby taki pendrive przygotować. 


MacBook Pro (13-calowy, 2017 r.)

iPhone 14 Pro


#3 wilddogg

wilddogg
  • 3 postów

Napisano 03 sierpnia 2015 - 14:55

Przy zainstalowanym systemie CMD+R powinno prowadzić od razu do trybu recovery, tj. narzędzia dyskowego, reinstalacji, safari itd. U Ciebie wygląda to tak jakby wszystko co związane z OS X poszło w kosmos. Chyba nie pozostaje nic innego jak instalacja OS X z USB - o ile masz drugiego Maca, żeby taki pendrive przygotować. 

Już wszystko działa dzięki. Próbowałem odpalić kombinacją ALT+CMD+R, a wystarczyło tak jak wspomniałeś CMD+R bo recovery na dysku juz mialem. 

Jeśli ktoś będzie miał podobny problem to należy pamiętać żeby kombinację CMD+R trzymać bardzo długo aż cały pasek postępu się zapełni. Ja za wcześnie puszczałem i dlatego nic nie chodziło. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych