Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Eclipse C / C++ i problem z GDB po aktualizacji systemu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 macsurf

macsurf
  • 104 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 28 lipca 2015 - 18:46

Mam problem z debugowaniem w Eclipse za pomocą GDB. Na Lionie wszystko działało bez problemów, zaktualizowałem system do Mavericka i już jest problem. Oczywiście GDB ma odpowiedni certyfikat ale i tak dostaję info:

 

Error in final launch sequence
Failed to execute MI command:
-exec-run
Error message from debugger back end:
Unable to find Mach task port for process-id 3316: (os/kern) failure (0x5).\n (please check gdb is codesigned - see taskgated(8))
Unable to find Mach task port for process-id 3316: (os/kern) failure (0x5).\n (please check gdb is codesigned - see taskgated(8))

Dobra udało mi się już to zrobić, po utworzeniu certyfikatu zamiast zresetować kompa lub ubić odpowiedni proces od razu w konsoli podpisywałem gdb nowo utworzonym certyfikatem i stąd był cały problem.

 

Nie mniej jednak pojawia się okienko z hasłem. Jest możliwość aby gdb nie pytał się za każdym razem podczas debugowania o hasło ?



#2 enedil

enedil
  • 108 postów
  • SkądPorfia, Chile

Napisano 28 lipca 2015 - 21:52

Coś takiego pomoże? Wpisz w Terminal.app:

sudo dscl . append /Groups/_developer GroupMembership $USER

Poza tematem - jest coś, co powoduje, że nie używasz lldb?


Użytkownik enedil edytował ten post 28 lipca 2015 - 21:53


#3 macsurf

macsurf
  • 104 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 30 lipca 2015 - 20:44

Uparłem się na GCC z GDB w Eclipse. LLVM jest zapewne domyślnym kompilatorem w nowym XCode ale tam już dawno żadnych projektów nie robiłem i od tego czasu zapewne dużo się zmieniło wtedy jeszcze nikt o SWIFT nie słyszał :)

Co do podpisywania GDB napisałem krótki tutoriał, więc pewnie komuś się przyda: http://apple.mor.pl/...-certyfikatami/

 

Ale po tym co mi serwuje GDB to chyba muszę pomyśleć nad przejściem na LLVM/LLGB, niestety nie wchodzi mi do żadnej pętli, permanentnie je omija ehh nie mam już do tego nerwów :(



#4 macsurf

macsurf
  • 104 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 31 lipca 2015 - 11:01

Zmieniłem debugger na LLDB ale niestety teraz w ogóle się nie odpala:

 

Could not determine GDB version using command: /usr/bin/lldb --version
Unexpected output format: 
 
lldb-320.4.156


#5 enedil

enedil
  • 108 postów
  • SkądPorfia, Chile

Napisano 31 lipca 2015 - 18:50

No cóż:
https://bugs.eclipse...g.cgi?id=405670
Na Twoim miejscu pozbyłbym się jak najszybciej Eclipse. Ale do niczego nie przekonuję.

Użytkownik enedil edytował ten post 31 lipca 2015 - 18:51


#6 macsurf

macsurf
  • 104 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 31 lipca 2015 - 21:40

W zasadzie największym problemem jaki mam teraz to to, że nie wchodzi mi do pętli ( omija wszystkie pętle ).

Odpaliłem w konsoli debugger GDB ( program skompilowany GCC GNU ) i mam takie info:

 

Starting program: /Users/Macsurf/Documents/Sources/Exer_C/a.out 

warning: Could not open OSO archive file "/BinaryCache/Libsyscall/Libsyscall-2422.115.4~1/Symbols/BuiltProducts/libsystem_kernel.a"

warning: `/private/var/tmp/Libsyscall/Libsyscall-2422.115.4~1/Libsyscall.build/Libsyscall_dynamic.build/Objects-normal/x86_64/_libc_funcptr.o': can't open to read symbols: No such file or directory.

warning: `/private/var/tmp/Libsyscall/Libsyscall-2422.115.4~1/Libsyscall.build/Libsyscall_dynamic.build/Objects-normal/x86_64/kernel_vers.o': can't open to read symbols: No such file or directory.

warning: `/private/var/tmp/Libsyscall/Libsyscall-2422.115.4~1/Libsyscall.build/Libsyscall_dynamic.build/Objects-normal/x86_64/memcpy.o': can't open to read symbols: No such file or directory.

warning: `/private/var/tmp/Libsyscall/Libsyscall-2422.115.4~1/Libsyscall.build/Libsyscall_dynamic.build/Objects-normal/x86_64/strcmp.o': can't open to read symbols: No such file or directory.

warning: `/private/var/tmp/Libsyscall/Libsyscall-2422.115.4~1/Libsyscall.build/Libsyscall_dynamic.build/Objects-normal/x86_64/strlcpy.o': can't open to read symbols: No such file or directory.

warning: `/private/var/tmp/Libsyscall/Libsyscall-2422.115.4~1/Libsyscall.build/Libsyscall_dynamic.build/Objects-normal/x86_64/strlen.o': can't open to read symbols: No such file or directory.

warning: Could not open OSO archive file "/BinaryCache/libplatform/libplatform-24.90.1~2/Symbols/libatomics_normal.a"

warning: Could not open OSO archive file "/BinaryCache/libplatform/libplatform-24.90.1~2/Symbols/libcachecontrol_normal.a"

warning: Could not open OSO archive file "/BinaryCache/libplatform/libplatform-24.90.1~2/Symbols/libos_normal.a"

warning: Could not open OSO archive file "/BinaryCache/libplatform/libplatform-24.90.1~2/Symbols/libsetjmp_normal.a"

warning: Could not open OSO archive file "/BinaryCache/libplatform/libplatform-24.90.1~2/Symbols/libsimple_normal.a"

warning: Could not open OSO archive file "/BinaryCache/libplatform/libplatform-24.90.1~2/Symbols/libstring_normal.a"

warning: Could not open OSO archive file "/BinaryCache/libplatform/libplatform-24.90.1~2/Symbols/libucontext_normal.a"

warning: `/private/var/tmp/libplatform/libplatform-24.90.1~2/libplatform.build/libsystem_platform.build/Objects-normal/x86_64/init.o': can't open to read symbols: No such file or directory.

4249

4278

[Inferior 1 (process 20721) exited normally]






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych