Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

10.7.5 i co dalej?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 jaga_PL

jaga_PL
  • 3 postów

Napisano 28 lipca 2015 - 18:03

Witam Wszystkich.

 

Jestem nieco niedoświadczonym użytkownikiem maca i nie bardzo jeszcze się orientuję co można a czego już nie. Wątek, który chcę poruszyć był już pewnie kilka razy wałkowany ale nie do końca widzę rozwiązania w innych wątkach. Sprawa jest w sumie banalnie prosta. Otóż posiadam Mac Pro 1.1. Niestety otrzymałem go bez dysku a co za tym idzie bez OS. Zamontowałem w nim dysk a OS 10.6.3 zakupiłem na portalu aukcyjnym. Udało mi się jako kosmicznemu laikowi zainstalować ten system. Po podłączeniu netu system pobrał kilka aktualizacji i po chwili przedstawił się jako 10.6.8.

Myślałem, że dla tak starej maszyny to już szczyt możliwości. Otóż nie. Udało mi się znaleźć w sieci uaktualnienie to wersji 10.7.2 i takie też się zainstalowało. Analogicznie pobrały się aktualizacje i system obecnie przedstawia się jako 10.7.5.

Następne próby aktualizacji niestety spełzły na niczym. Ani systemu 10.8 ani też 10.9 nie mogę już zainstalować. Przy 10.8 podaje, że nie może dokonać zakupu z app store a w przypadku 10.9 os nie może pobrać specyfikacji systemu.

 

I tu jest moje pytanie proste a zarazem takie, na które nikt nie może mi udzielić odpowiedzi. 

 

Czy mogę na ten komputerek zainstalować wyższy system niż posiadany 10.7.5? Jeśli tak to w jaki sposób tego dokonać? A jeśli nie to niech ktoś powie w prost. "Nie, to już maks dla tej maszyny" i sprawa czysta.

 

Podstawowe parametry.

2x intel xeon 2,66 GHz

12 GB ram

250 GB HDD

GF 7300

 

Proszę o rzeczową poradę.

Nie wiem czy mam dalej spędzać godziny na wyszukiwaniu czegoś w necie czy dać sobie spokój. Proszę o pomoc.

 

Andrzej 



#2 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 28 lipca 2015 - 22:12

Tutaj sprawdzasz dokładnie model wpisując numer seryjny:

http://www.appleseri...sktop/index.php

 

A tu masz specyfikację jak już znasz dokładny model:

http://www.everymac....2.66-specs.html

 

Pod koniec tabelki maksymalny system jest podany.

Jeśli dobrze wybrałem model to 10.7.5 to max.



#3 jaga_PL

jaga_PL
  • 3 postów

Napisano 29 lipca 2015 - 06:25

I o taką sensowną pomoc mi chodziło. Dziękuję. 

Rozumiem, że dla tej maszyny to co mi się udało zainstalować (czyli wspomniany 10.7.5) to już jest max.

 

Jeszcze raz dzięki.



#4 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 29 lipca 2015 - 11:45

I o taką sensowną pomoc mi chodziło. Dziękuję. 

Rozumiem, że dla tej maszyny to co mi się udało zainstalować (czyli wspomniany 10.7.5) to już jest max.

 

Jeszcze raz dzięki.

 

Można próbować nieoficjalnymi sposobami, podobno się da to obejść (przynajmniej przy procesorach core 2 duo) nie wiem jak z Xenonami. Poszukaj sobie w necie jak ci bardzo zależy na wyższym systemie. Ale czy to jest stabilne? Pewnie jak się trafi...


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 29 lipca 2015 - 11:46


#5 jaga_PL

jaga_PL
  • 3 postów

Napisano 30 lipca 2015 - 12:53

Ot i znów zbicie z tzw. tropu. Niby już wyżej nie można, niby koniec a tu proszę "Yellowfrog" podpowiada, że jednak można. Choć jak dobrze rozumiem oficjalne wsparcie dla tej maszyny zakończyło się na OS 10.7.5.

Jak już pisałem nie mam wiele do czynienia z mac-ami a co dopiero z poza oficjalnymi dystrybucjami os-a. Jeśli ktoś to już "przerabiał" i ma opanowane to bardzo proszę o rzetelne wskazówki co dalej.



#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 lipca 2015 - 13:55

Oficjalnie nie można i to zamyka temat. Chcesz szukać 'nieoficjalnie', to nie tutaj.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych