Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Xcode a programowanie aplikacji na androida


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fallauthy

Fallauthy
  • 20 postów

Napisano 26 lipca 2015 - 00:38

Witam,

Czy na OSX'ie żeby móc programować na Androida można jedynie robić to w Eclipse? Czy jest jakaś możliwość w Xcode? Przymierzam się do kupna macbooka i nie chce po prostu być niemile zaskoczony.



#2 Kuba2000

Kuba2000
  • 2 043 postów
  • SkądKielce

Napisano 26 lipca 2015 - 06:51

W xcode nie mozesz programowac aplikacji na androida.

iPhone 6S PLUS 128GB SILVER | Apple Watch Series 3 42mm Fog | Asus A501LX i7 5500U Nvidia GE FORCE 950M 8GB ram 1TB Dysk twardy


#3 Fallauthy

Fallauthy
  • 20 postów

Napisano 26 lipca 2015 - 16:46

Hm, co osoba, to inna odpowiedź. Bo kiedyś się dowiedziałem, że wystarczy zaimplementować kilka bibliotek i bez problemu można.



#4 zdzich

zdzich
  • 178 postów
  • Skądjuż nie Poznań

Napisano 26 lipca 2015 - 16:51

a po co chcesz to robić w xcode? 



#5 Fallauthy

Fallauthy
  • 20 postów

Napisano 26 lipca 2015 - 16:55

Z tego co czytam, to wszyscy zachwalają Xcode, że to jedno z najlepszych środowisk. Tak jak napisałem - przymierzam się do kupna macbooka i po prostu nie wiem czy ma sens instalowanie Eclipse, gdy to samo mogę zrobić na windowsie.

W sumie korzystając z okazji - dlaczego OSX jest lepszy od Windowsa według programistów?



#6 dj.cicho

dj.cicho
  • 574 postów

Napisano 26 lipca 2015 - 17:45

Bo można używać Xcode...


  • wojtkow lubi to
<p>13" rMBP i5/8/128 2015; iPhone 6s 128gb; iPhone 5; iPod Classic 120gb; IPad Air 128gb LTE; Galaxy Note Edge 32gb, Galaxy S7 Edge Gold.

#7 Kuba2000

Kuba2000
  • 2 043 postów
  • SkądKielce

Napisano 26 lipca 2015 - 18:55

Z tego co czytam, to wszyscy zachwalają Xcode, że to jedno z najlepszych środowisk. Tak jak napisałem - przymierzam się do kupna macbooka i po prostu nie wiem czy ma sens instalowanie Eclipse, gdy to samo mogę zrobić na windowsie.

W sumie korzystając z okazji - dlaczego OSX jest lepszy od Windowsa według programistów?

Jest lepsze, ale dla programistów ios-a.


iPhone 6S PLUS 128GB SILVER | Apple Watch Series 3 42mm Fog | Asus A501LX i7 5500U Nvidia GE FORCE 950M 8GB ram 1TB Dysk twardy


#8 enedil

enedil
  • 108 postów
  • SkądPorfia, Chile

Napisano 26 lipca 2015 - 21:53

@all

W czym jest XCode lepszy dla programisty?

Może się wypowiem.  W prawdzie nie jestem programistą iOS/OS X - bo ani z Swiftem, ani z Objective-C nigdy nie miałem do czynienia, a MacBooka mam od miesiąca, ale programowałem przez ostatnie 2 lata na Linuksie. Jakakolwiek biblioteka, język programowania, kompilator, innego typu narzędzie programistyczne było zawsze bezproblemowo dostępne na Linuksie. Na OS X jest tak samo, bo oba systemy są w gruncie rzeczy Uniksami. Z drugiej strony, OS X zapewnia łatwość użytkowania (porównując do Linuksa) - to go łączy z Windowsem. OS X jest chyba obecnie najlepszym środowiskiem dla programisty. Oczywiście, wyłączając tych, co się bawią Visual Studio, C#, .NETem, czy programowaniem kernelA Linux.

 

Nie da się programować w XCode dla Androida. Ale nie ma też sensu instalować Eclipse - masz do dyspozycji Android Studio - bardzo fajne narzędzie. Javą się nie zajmuję, ale ta sama firma (JetBrains) wydała idealne dla mnie RubyMine. Wiem, że działa cudownie. I wiem, że wiele osób chwali właśnie Android Studio.

 

Pozdrawiam.



#9 MJpanda

MJpanda
  • 44 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 lipca 2015 - 11:48

Programuje aplikacje na Androida, i przyznam że Android Studio spisuje się wyśmienicie. Sam w najbliższym czasie przesiadam się z Windowsa czy Linuxa na OS X.



#10 zdzich

zdzich
  • 178 postów
  • Skądjuż nie Poznań

Napisano 27 lipca 2015 - 16:04

XCode używają tylko Ci co muszą

a odpowiadając na pytanie w czym osx będzie lepszy - jeżeli programujesz tylko na androida to w niczym



#11 Fallauthy

Fallauthy
  • 20 postów

Napisano 27 lipca 2015 - 18:57

@all

W czym jest XCode lepszy dla programisty?

Może się wypowiem.  W prawdzie nie jestem programistą iOS/OS X - bo ani z Swiftem, ani z Objective-C nigdy nie miałem do czynienia, a MacBooka mam od miesiąca, ale programowałem przez ostatnie 2 lata na Linuksie. Jakakolwiek biblioteka, język programowania, kompilator, innego typu narzędzie programistyczne było zawsze bezproblemowo dostępne na Linuksie. Na OS X jest tak samo, bo oba systemy są w gruncie rzeczy Uniksami. Z drugiej strony, OS X zapewnia łatwość użytkowania (porównując do Linuksa) - to go łączy z Windowsem. OS X jest chyba obecnie najlepszym środowiskiem dla programisty. Oczywiście, wyłączając tych, co się bawią Visual Studio, C#, .NETem, czy programowaniem kernelA Linux.

 

Nie da się programować w XCode dla Androida. Ale nie ma też sensu instalować Eclipse - masz do dyspozycji Android Studio - bardzo fajne narzędzie. Javą się nie zajmuję, ale ta sama firma (JetBrains) wydała idealne dla mnie RubyMine. Wiem, że działa cudownie. I wiem, że wiele osób chwali właśnie Android Studio.

 

Pozdrawiam.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź! :)

Powiem szczerze, że jednym z argumentów mojego kumpla, który ostatnio kupił sobie MacBooka było to, że po prostu działa. Nie ma problemów ze środowiskami tak jak na Windowsie - że raz na jakis czas wywali Ci error, że czegoś brakuje. Czy tak jest w rzeczywistości?



#12 enedil

enedil
  • 108 postów
  • SkądPorfia, Chile

Napisano 27 lipca 2015 - 19:29

Tak - generalnie się nie spotykam z problemami.

Tylko używaj http://brew.sh -> rozwiązuje większość problemów z instalacją narzędzi programistycznych.



#13 Fallauthy

Fallauthy
  • 20 postów

Napisano 27 lipca 2015 - 21:36

Na razie daleko mi do kupna maca. Ale to pewnie na bieżąco będę pytał w razie problemów. :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych