Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMac 20" 2008 Biały Ekran


Najlepsza odpowiedź arvika , 24 lipca 2015 - 18:48

Wygląda to na problem sprzętowy. W pierwszej kolejności do sprawdzenia dysk i grafika.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Morewood

Morewood
  • 32 postów

Napisano 24 lipca 2015 - 17:06

Witam, posiadam iMac'a 20" Early 2008, używam go jako drugiego komputera od początku tak jak go kupiłem od poprzedniego właściciela, nic nie było z nim robione poza zmianą oryginalnego dysku na 500GB. Ostatnio przez jakiś okres wszystko ladowalo się bardzo długo aż w końcu przy którymś odpaleniu pokazał się tylko biały ekran. Po prostu naciskam przycisk power, słychać dźwięk i od razu pokazuje się po prostu biały ekran bez niczego. Co to może być i jakie próby podjąć w celu postawienia komputera na nogi? Z gory bardzo dziękuję za pomoc.
A i nie mam do niego płyt bo gdzieś zaginęły.

#2 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 24 lipca 2015 - 18:48   Najlepsza odpowiedź

Wygląda to na problem sprzętowy. W pierwszej kolejności do sprawdzenia dysk i grafika.


  • Morewood lubi to

Pogwarancyjny serwis urządzeń Apple - naprawa Macbook, iMac, iPhone, iPad itp.
kom: 605-660-548, tel: (12) 444 14 99, ul. Wybickiego 17/3, 31-302 Kraków
www.serwisapple.pl


#3 Morewood

Morewood
  • 32 postów

Napisano 24 lipca 2015 - 21:45

Tez mi się tak wydaje, lepiej żeby to był dysk bo mam stary. A powiedz mi nie orientujesz się czy w przypadku jeżeli by to była karta graficzna to jest możliwość wymiany takiej? Jasne ze w normalnym kompie to nie problem, ale nie mam pojęcia jak to będzie z iMakiem..

Użytkownik Morewood edytował ten post 24 lipca 2015 - 21:45


#4 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 24 lipca 2015 - 22:13

Powiem szczerze że nie pamiętam czy w tym modelu grafika była na module czy na płycie. Tak czy inaczej chipset jest wymienialny.


Pogwarancyjny serwis urządzeń Apple - naprawa Macbook, iMac, iPhone, iPad itp.
kom: 605-660-548, tel: (12) 444 14 99, ul. Wybickiego 17/3, 31-302 Kraków
www.serwisapple.pl


#5 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 lipca 2015 - 07:30

Na dysk to nie wygląda raczej, choć powolne odpalanie mogłoby na to wskazywać. Możesz sam dysk możesz sprawdzić w Target Disk Mode jeśli masz drugiego Maka z firewire, uruchamiając z płyty/pendrive'a czy w single user mode używając fsck. Jak to zrobić znajdziesz na forum lub w google.

Bardziej to mi wygląda na grafikę, zwłaszcza, że to względnie częste w tym modelu. Spróbuj safe mode. Jak się uruchomi, to najpewniej to. Grafika jest na MXM czyli wymienialna bez lutowania.


mac-pro.pl

Serwis i (roz)budowa stacji roboczych Apple
Masz problem z Makiem Pro? Brakuje mu mocy?

Pisz lub dzwoń: 501211594


#6 Morewood

Morewood
  • 32 postów

Napisano 25 lipca 2015 - 10:43

Sytuacja ma się tak, drugiego Maca nie mam, posiadam drugi komputer ale na Windowsie. Tak jak pisałeś próbowałem uruchomić w safe mode ale zero reakcji, nadal biały ekran a robiłem kilka razy pod rząd. Ale co ciekawe wcisnąłem kombinacje klawiszy opcja + N (na stronie Apple napisane jest ze "Uruchamia komputer z serwera NetBoot przy użyciu domyślnego obrazu rozruchowego") i wtedy na ekranie pojawiła się mrugajaca kula ziemska. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.. Może to oznaczać ze karta jest sprawna skoro cos się wyświetla? Chyba nic nie będzie z tego gdybania, najlepiej zrobię jak rozbiore go po prostu i załozę stary dysk, jak dalej nie odpali to pewnie grafika. Ale mam nadzieje ze skoro cos się pokazało to ze będzie to jedynie dysk i obejdzie się bez dodatkowych kosztów.

Użytkownik Morewood edytował ten post 25 lipca 2015 - 10:44


#7 Morewood

Morewood
  • 32 postów

Napisano 25 lipca 2015 - 14:03

Z góry przepraszam, że tak nabijam posty ale teraz po uruchomieniu Maca najpierw jest biały ekran, a potem pojawia się szary folder z pytajnikiem. To jest chyba oznaka problemu z systemem albo dyskiem tak? 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych