Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przenoszenie poczty z maca na maca - skrzynka POP - Yosemite


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 rzeziol

rzeziol
  • 279 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 lipca 2015 - 01:22

Hej,

 

Przenosiłem pocztę pomiędzy komputerami i nie ma żadnego problemu z kontami IMAP. Natomiast mam jedną skrzynkę POP i niestety nie importują się maile do skrzynki pocztowej. Trafiają jak cała reszta to "Na moim Macu" do folderu "Zaimportowane". Tylko tak jak wspomniałem- IMAPy od razu wskakują do skrzynek pocztowych a w przypadku POP-a czego bym nie zrobił to nie mogę podłączyć do konta. Zależy mi na tym aby nie mieć archiwum poczty tylko wszystko tak jak IMPAy - wysłane i odebrane.

 

Jak ktoś ma jakiś pomysł to z góry dziękuje za pomoc.

 

Pocztę przenoszę przy pomocy "import" i "export" mailboxes z programu "mail" 


"No to idziemy?" pyta jeden, drugi odpowiada "Chodźmy". I nie ruszają się z miejsca.

#2 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 23 lipca 2015 - 10:48

Skrzynki IMAP synchronizują się z serwerem (więc jak jakiś mail mail masz w skrzynce IMAP w programie Mail to jednocześnie jest on kopiowany na serwer poczty - tak jak w wypadku np. plików synchronizowanych przez Dropboxa czy iCloud). Konta POP nie mogą się w ten sposób synchronizować - poczta jest tylko pobierana z serwera w jedną stronę.

 

Nie wiem więc czy jest możliwość aby w programie mail dodać coś do skrzynki POP poprzez import. Może i tak, tylko maile się nie zsynchronizują po prostu? Nie mam skrzynki POP to nie wiem. Nie da rady tych maili ręcznie przenieść do skrzynki POP? Poprzez zaznaczenie w Zaimportowanych i wybranie Wiadomości>Przenieś do...?



#3 rzeziol

rzeziol
  • 279 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 lipca 2015 - 11:29

Hahaha.... bardzo dziękuje. Oczywiście, że się dało :D Wcześniej próbowałem przenosić cale skrzynki a nie zaznaczając poszczególne wiadomości. Jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc! 


"No to idziemy?" pyta jeden, drugi odpowiada "Chodźmy". I nie ruszają się z miejsca.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych