Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

DAC USB + MBPro Early 2015 - brak dźwięku


Najlepsza odpowiedź Spire , 20 lipca 2015 - 14:29

ok, problem sie rozwiązał. Powodem była... tymczasowa 2m przedłużka kabla usb - po podpieciu kabelkiem w jednym kawałku zestaw odżył. Pod pecetem działało wszystko ok, wiec założyłem ze z maciem bedzie podobnie, a jednak nie. DAC był wykrywany poprawnie. Pora zainwestowac w dłuższy kabel :D dzieki za odpowiedzi :)

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Spire

Spire
  • 2 postów

Napisano 20 lipca 2015 - 00:36

Witam

 

Ostatnio przesiadłem sie z Air'a na nowiutkiego MBPro 13" Retina Early 2015. Niestety radoche z nowego sprzetu nieco przyćmił problem z odtwarzaniem dźwięku przez Musical Fidelity V-DAC II. Po podłączeniu sprzęt jest wykrywany, niestety z głośników nie wydobywa sie żaden dźwięk. System to oczywscie 10.10.4. Próbowalem zmieniać ustawienia dźwięku gdzie tylko sie da, niestety bez rezultatu i skończyły mi sie pomysły co może być nie tak.

 

Gdzieś na necie trafilem na rozwiązanie w stylu ponownej instalacji OSX na czysto, choć wg mnie to bez sensu, bo przecież system jest fabryczny (z pudelka był 10.10.3, od razu zrobilem update do 10.10.4), na MBAirze śmigało wszystko bez problemów...

 

Miał ktoś podobne problemy z DACiem pod USB?



#2 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 20 lipca 2015 - 10:32

1. A jak podłączysz po optyku to jest ok?

2. Zobacz w Audio/MIDI Setup co masz ustawione. 

 

 

Pozzdro, aa



#3 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 lipca 2015 - 12:27

Jaki masz soft do odtwarzania- Audirwana czy coś innego? Masz ustawiony DAC jako główny?

I Jak kolego pisał zobacz w Midi Setup jak Ci się zgłasza DAC- jak się nie zgłasza może być problem z kablem- miałem już coś takiego


Komputer:  Mac Pro, macOS Monterey, Intel Xeon Quad Core 3,7 GHz, 64 GB DDR 3, Dual AMD Fire Pro D700, 1 TB SSD PCIe, 8 TB LaCie Thunderbolt 2 RAID 0

Telefon:  iPhone SE 32 GB, iOS 13, Watch 3, odtwarzacz: Fiio X5 III + Sennheiser HD 598


#4 Spire

Spire
  • 2 postów

Napisano 20 lipca 2015 - 14:29   Najlepsza odpowiedź

ok, problem sie rozwiązał. Powodem była... tymczasowa 2m przedłużka kabla usb - po podpieciu kabelkiem w jednym kawałku zestaw odżył. Pod pecetem działało wszystko ok, wiec założyłem ze z maciem bedzie podobnie, a jednak nie. DAC był wykrywany poprawnie. Pora zainwestowac w dłuższy kabel :D dzieki za odpowiedzi :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych