Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kupno pierwszego iphona. Prośba o radę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 ukaszz

ukaszz
  • 9 postów

Napisano 15 lipca 2015 - 23:04

Jak w temacie. Chcę kupić iphona. Niestety nie stać mnie na oryginał ze sklepu i upatrzyłem sobie tańszą opcję, niestety za wersję używaną choć w dobrym stanie. W opisie jest następująca informacja: 

 

"Telefon jest z listopada 2014 więc jest jeszcze na gwarancji. Nie ma żadnych blokad icloud itp. - wszystko działa. do telefonu jest pudełko, ładowarka, nie używane słuchawki, do otwierania karty sim i instrukcja z informacjami. Telefon został przywrócony do ustawień fabrycznych i czeka na nowego właściciela."

 

W związku z tym, że na rynku są tańsze podróbki z łatką na androida, zapytałem o dodatkowe zdjęcie z włączonym ekranem informacjami o systemie. Zakładka z IMEI, pamięcią etc i pytaniem o paragon jeśli gwarancja jest aktywna i otrzymałem taką odpowiedź:

 

"telefon został zresetowany do ustawień fabrycznych wiec zeby wejsc w ta zakladke co pan mowi to musialbym go aktywowac na siebie ponownie a nie chce bo jest przygotowany do sprzedazy. koncowka gwarancji, nie mam paragonu ale apple nigdy nie pyta o paragon tylko po imei sprawdzaja na 100%. "

 

 

Nigdy wcześniej nie miałem iphona i ciężko mi zweryfikować czy to prawda. Czy mógłby ktoś mi z tym pomóc lub też doradzić o co jeszcze mógłbym zapytać aby mieć pewność, że produkt jest oryginalny? 

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam  :)

Załączone pliki



#2 Danioo

Danioo
  • 1 057 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 15 lipca 2015 - 23:08

Nie wiem po co zakładasz nowy taki sam temat ? Co do telefonu to po samych zdjęciach trudno określić czy oryginał (istnieją bardzo dobre podróbki) tym bardziej, że nie widać systemu. Jeżeli nie chce dać nr. IMEI ani Seryjnego lub wyciągu z Apple Self Solve to ja bym go z góry skreślił. Co do stanu to super też on nie jest. Ogólnie 5c trudno jest zniszczyć, ale ten egzemplarz się udało


iMac 21,5 Mid 2014 (1,4GHz,8GB,500GB) + 128GB SSD USB | MacBook Air 11 Early 2014 (1,4Ghz,4GB,256GB)

Samsung Galaxy S8 Arctic Silver / iPhone 7 Matte Black 32GB 


#3 ukaszz

ukaszz
  • 9 postów

Napisano 15 lipca 2015 - 23:30

Nie wiem po co zakładasz nowy taki sam temat ?

 

Stary temat został usunięty ze względu na umieszczenie go w złym dziale (pisałem w małym pośpiechu). Absolutnie nie chcę zaśmiecać forum. 

 

Napisałem do faceta prośbę o IMEI lub inne dane i poczekam co odpisze. Stan nie jest ani rewelacyjny ani zły. I tak zamierzam używać nakładki a zakup jest kwestią oswojenia się z iosem przed ewentualnym zakupem lepszego modelu więc głównie zależy mi na sprawnym działaniu samego systemu



#4 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 16 lipca 2015 - 05:28

Z tym aktywowaniem to nie tak jak gość pisze, aby uruchomić nie potrzeba logować się do Apple czy też iCloud. Najlepiej jakbyś znalazł coś z odbiorem osobistym

#5 ukaszz

ukaszz
  • 9 postów

Napisano 16 lipca 2015 - 07:18

Gdybym uzyskał IMEI oraz ICCID to mógłbym w jakiś sposób potwierdzić oryginalność?



#6 Kuba2000

Kuba2000
  • 2 043 postów
  • SkądKielce

Napisano 16 lipca 2015 - 08:42

Tak, ale stan samego 5c jest straszny, jak widze, nawet w szkole bardzo katowane 5c są w dobrym stanie, patrząc na tego.


iPhone 6S PLUS 128GB SILVER | Apple Watch Series 3 42mm Fog | Asus A501LX i7 5500U Nvidia GE FORCE 950M 8GB ram 1TB Dysk twardy


#7 ukaszz

ukaszz
  • 9 postów

Napisano 16 lipca 2015 - 10:46

Zdaję sobie sprawę Kuba, ale gdyby zależało mi na efekcie wizualnym to nie kupowałbym 5C tylko S :) zależy mi na tą chwilę tylko na oryginalnym, sprawnie działającym systemie za jak najmniejsze pieniądze



#8 Danioo

Danioo
  • 1 057 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 16 lipca 2015 - 11:06

Po nr. IMEI i Seryjnym sprawdzisz autentyczność telefony, a odnośnie stanu wizualnego to ktoś naprawdę nieźle musiał się napracować. Z wyglądu to mi się akurat podoba 5c tak samo jak 5s jak nie bardzie. Mimo "plastikowej" obudowy jest bardziej wytrzymały na rożnego rodzaju uszkodzenia niż 5s.


iMac 21,5 Mid 2014 (1,4GHz,8GB,500GB) + 128GB SSD USB | MacBook Air 11 Early 2014 (1,4Ghz,4GB,256GB)

Samsung Galaxy S8 Arctic Silver / iPhone 7 Matte Black 32GB 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych