Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problemy z przenoszeniem i kopiowaniem plików. Stan oczekujący


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 maverick04

maverick04
  • 1 postów

Napisano 08 lipca 2015 - 11:11

Podczas przenoszenia plików z folderu do folderu, wybrane pliki pokazują stan "oczekujący". Temat i zrzut z ekranu zrobiony po godzinie od pojawienia się takiego stanu, więc chyba powinny już przestać oczekiwać. Pliki według okna stanu kopiowania, zostały przeniesione. Pomimo tego nie da się ich otworzyć, nadal oczekują. Załączam screena

 

 

Mam także problemy z otwieraniem plików na dwóch komputerach. Materiał zdjęciowy z jednej karty na iMacu był wyświetlany bez problemu, na Mac Booku cały materiał jest rzekomo "uszkodzony". Na komputerach Yosemite. I mac z 2015. Mac Book 2009.

 

 

Czy ktoś może mi wyjaśnić o co tu chodzi? 

Niezawodność Apple do, której byłem przyzwyczajony latami, zaczyna powoli się sypać.

 

 

 

Załączone pliki



#2 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 08 lipca 2015 - 15:50

Spróbuj od podstaw, bo to może być przyczyna:

Jeżeli używasz FileVault, wyłącz je najpierw.

Zbootuj w trybie Recovery (⌘R przytrzymane podczas dźwięku startowego) i z menu Narzędzia wybierz Terminal. Tam wpisz resetpassword i wciśnij return. Otworzy się narzędzie resetowania hasła. Nie zamierzamy go resetować, ale znajduje się tu także opcja resetu przywilejów i ACL katalogu domowego. Kliknij na swój dysk, z rozwijanej listy użytkowników wybierz tego, dla którego przywileje chcesz zresetować (jeśli jest ich więcej niż jeden), pomiń sekcję z ustalaniem nowego hasła i wciśnij Resetuj w prawym dolnym rogu. Po zakończeniu procesu zamknij narzędzie, Terminal i uruchom ponownie komputer. Zaloguj się i sprawdź, czy pomogło.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych