Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Poszukuje] Programu który obsłuży bazy danych z MS Accesa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 lantiz

lantiz
  • 1 118 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 09 grudnia 2007 - 14:04

witam! Moja prośba jak w temacie. musze znalezc cos co pozwoli mi otworzyc bazę danych. Z góry dziękuje za odpowiedzi ;). Pozdrawiam

#2 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 09 grudnia 2007 - 15:12

Nie ma takiej możliwości no chyba że sobie wyeksportujesz same tabele z bazy. Pod Macosem nie obsłużysz bazy z Accesa. Jedyne co możesz to zainstalować windows na swoim MBP a pod nim MSAccess. Jest kilka sposobów. A jak chcesz to robić pod PPC to jedyna metoda VirtualPC

#3 lantiz

lantiz
  • 1 118 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 09 grudnia 2007 - 16:14

to kiepsko :(. a czy np. w openofficie nie ma czegos na wzor accesa? czy wyeksportowane tabele mozna jakos ukladac (np. wartosci od najwiekszej do najmniejszej)

#4 majowy_dejf

majowy_dejf
  • 71 postów
  • Skądwro/zako

Napisano 09 grudnia 2007 - 16:49

Z braku laku mozesz pojsc do kolegi/punktu xero/gdziekolwiek i na pc zapisac do .xls. A z tym juz zrobisz wszystko. Lub jesli chcesz korzystac z tego czesciej, a masz na maku ofisa 2004 -> mozesz sobie kupic driver obslugujacy takie cuda :) Firma ActualTechnologies.

#5 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 09 grudnia 2007 - 23:19

lantiz jest świetna baza danych kompatybilna z OO nazywa się Kexi ale jeszcze nie ma wersji dla MacOSX portowanie nadal trwa. Ale wersja dla Linuxa mnie po prostu zatkała. Kapitalna sprawa. Można ją odpalić pod MacOS w środowisku Fink i z X11. Ja nie próbowałem.
  • lantiz lubi to

#6 lantiz

lantiz
  • 1 118 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 10 grudnia 2007 - 19:17

ok, jak bede mial chwile to poszperam i sie pobawie, bo jest to dla mnie b wazne. Dzieki bardzo za odpowiedzi :)

#7 TimmY

TimmY
  • 621 postów

Napisano 17 grudnia 2007 - 00:41

W Open Office jest cos na ksztalt Accessa, nazywa sie Base. Na stronach o OO jest obszernie opisane jakie kroki nalezy wykonac aby obsluzyc baze w formacie .mdb. Mi jednak to nie starcza, bo musze stworzyc baze danych w Office 2003 najlepiej, a nie wierze, ze wszystkie funkcje Accessa sa w tym OpenOfficowym Base. Zapewne przegladac sie da bezproblemowo, ale tworzyc.. Sam nie wiem. A przy okazji - moze ktos z Was jest zaznajomiony z technika tworzenia nietrudnych baz danych? Praca zaliczeniowa, swieta.. I pomoc merytoryczna by sie przydala :)

#8 Kubek

Kubek
  • 154 postów
  • SkądLitwinów

Napisano 19 grudnia 2007 - 05:04

Na Mac-u nie znajdziesz Accessa, firma apple poprosiła microsof by nie dołączał go do pakietu ms office bo od dawna miała program bazodanowy Filemaker - (który na marginesie jest świetny) nie wiem czy da się zaimportować bazy z A. Zobacz sobie W filemakerze są takie opcje importu do programu z pliku... folderu... cyfrowy aparat fotograficzny źródło danych xml... źródło danych odbc... W tym programie absolutnie kreujesz bazę do potrzeb z możliwością eksportu do pdf-a czy exela. Od tego roku jest polska wersja językowa tego programu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych