Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brak litery Ż (małej) po reinstalacji systemu


Najlepsza odpowiedź sdoubleu , 29 czerwca 2015 - 07:06

Mieliście rację, 1Password miał zdefiniowany skrót taki jak polskie ż. Po zlikwidowaniu skrótu wszystko jest ok. Dzięki za pomoc.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 sdoubleu

sdoubleu
  • 20 postów

Napisano 28 czerwca 2015 - 09:33

Dzień dobry, w związku z awarią Safari przeinstalowałem system - nowe pobranie z zachowaniem danych i ustawień. Po tej operacji brak małej litery Ż - duŻa jak widzicie działa, przy próbie wpisania małego Ż nie dzieje się nic!

Czy spotkaliście się z czymś takim? Oraz czy jest sposób naprawienia???



#2 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 28 czerwca 2015 - 12:27

Brzmi jakby jakiś program ukradł ci skrót klawiszowy. Idź do skrótów w ustawieniach klawiatury i sprawdź czy alt+z nie jest do czegoś przypisane (jestem ciekawy do czego, pomoże w wyjaśnieniu zagadki na dłuższą metę). Ewentualnie, szybciej, przypisz alt+z do czegoś, żeby zerwać stare przypisanie, a później usuń.


Użytkownik Tojot edytował ten post 28 czerwca 2015 - 12:29

Autokorekta iPhona zmienia "zrobiłam" na "zrobiłem", za to "zepsułam" zostawia w spokoju.

#3 Kuba2000

Kuba2000
  • 2 043 postów
  • SkądKielce

Napisano 28 czerwca 2015 - 13:03

A ustawiłeś klawiaturę polski programisty?


iPhone 6S PLUS 128GB SILVER | Apple Watch Series 3 42mm Fog | Asus A501LX i7 5500U Nvidia GE FORCE 950M 8GB ram 1TB Dysk twardy


#4 sdoubleu

sdoubleu
  • 20 postów

Napisano 28 czerwca 2015 - 18:29

Dzięki za rady. Klawiatura to polski programisty. 

W skrótach nie ma takiego powiązania z Żadnym programem, a stworzenie nowego skrótu i późniejsze usunięcie nie pomogło...

 

Jakieś inne pomysły???



#5 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 28 czerwca 2015 - 18:45

Dzięki za rady. Klawiatura to polski programisty. 

W skrótach nie ma takiego powiązania z Żadnym programem, a stworzenie nowego skrótu i późniejsze usunięcie nie pomogło...

 

Jakieś inne pomysły???

 

Wszędzie nie ma czy w Safari? Jak wszędzie, to co masz uruchomione w tle? Muszisz coś mieć, bo to nie wina klawisza bo duże by nie działało też. Jakiś głupi programik podpiął swój skrót, tak jak ci pisali. Sprawdź co ci się ładuje z systemem.


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 28 czerwca 2015 - 18:46


#6 sdoubleu

sdoubleu
  • 20 postów

Napisano 29 czerwca 2015 - 07:06   Najlepsza odpowiedź

Mieliście rację, 1Password miał zdefiniowany skrót taki jak polskie ż. Po zlikwidowaniu skrótu wszystko jest ok. Dzięki za pomoc.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych