Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Watch - mierzenie tętna podczas aktywności


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Patrick193

Patrick193
  • 2 postów

Napisano 23 czerwca 2015 - 16:56

Witam,
Czy Apple Watch współpracuje z opaskami do mierzenia tętna? Do iPhone używam opaski bluetooth Polar H7. Świetnie mierzy tętno podczas wysiłku. Chciałbym kupić Apple Watch i wykorzystywać go min jako pulsometr podczas wysiłku. 

Z góry dzięki za odp :)



#2 madizal

madizal
  • 248 postów
  • SkądKatowice

Napisano 23 czerwca 2015 - 20:14

Sam AW prowadzi pomiar tętna z ręki podczas programu treningowego (od spodu zegarka non stop świecą na zielono dwa z czterech czujników) A w opcjach Bluetooth samego zegarka jest poszukiwanie Devices oraz Health Devices - pytanie tylko czy jest kompatybilny z Twoją opaską Polar H7 ?



#3 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 02 lipca 2015 - 19:05

Ludzie potwierdzają, że Polar H7 działa z Apple Watchem.

https://discussions..../thread/7011952



#4 Garom

Garom
  • 212 postów
  • SkądWrocław, Polska

Napisano 07 sierpnia 2015 - 21:15

Sam AW prowadzi pomiar tętna z ręki podczas programu treningowego (od spodu zegarka non stop świecą na zielono dwa z czterech czujników) A w opcjach Bluetooth samego zegarka jest poszukiwanie Devices oraz Health Devices - pytanie tylko czy jest kompatybilny z Twoją opaską Polar H7 ?

Witam. Przetestowalem dzis AW z czujnikiem tętna zewnetrznym - "GEONAUTE". Okazuje sie ze jak wylaczymy polaczenie BT AW z iPhone to wowczas czujnik jest wykrywalny, a jak jest podlaczony iP to nie widzi czujnika tetna zewnetrznego. Idac dalej, w zwiazku z tym ze uzywam Endomondo, zalozylem moj czujnik i podlaczylem go do iP. Wowczas po wlaczeniu na AW Endomondo mialem odczyt tetna z zewnetrznego czujnika. Niestety bylo to proste przekazanie obrazu z iP. W momencie gdy oddalilem sie od iP (gralem w tenisa) Endomondo na AW przestalo pokazywac tetno. Wnioskuje z tego ze mozemy podlaczyc rozne czujniki tetna do AW (przy wylaczonym polaczeniu BT z iP) ale juz aplikacje zainstalowane na AW niekoniecznie beda pokazywaly jego uzycie. Tak wiec jak napisal ktorys z Kolegow ponizej uwazam ze dopiero od systemu AW 2.0 byc moze bedzie mozliwe korzystenie w takich aplikacjach jak Endommondo z zewnetrznego czujnika tetna i pewnie innych czujnikow tez. Przy okazji mam pytanie czy ktos z Was uzywa innej aplikacji  niz Endomondo na AW do monitorowania treningu i ma inne doswiadczenia z zewnetrznym czujnikiem tetna. p.s. Czujnik tetna w AW nie wskazuje danych w Endomondo podczas terningu - przynajmniej u mnie.



#5 kdworaczyk

kdworaczyk
  • 262 postów
  • SkądPsary

Napisano 01 października 2015 - 09:50

Ja mam następujący problem pomimo pomiaru ptetna podczas treningu po jego zakończeniu w podsumowaniu aktywności nie ma pokazanego średniego tętna z trening jak na screenie.

Załączone pliki

  • Załączony plik  image.png   87,02 KB   0 Ilość pobrań

Użytkownik kdworaczyk edytował ten post 01 października 2015 - 09:51


#6 woodcoat

woodcoat
  • 4 postów

Napisano 13 stycznia 2016 - 00:05

Witam, 

Drodzy fachowcy 

 

Zakup AW uzależniam od funkcji : Strefa tętna 

 

Strefa tętna to ustalenie zakresu własnego tętna względem tętna maksymalnego.

np : ustawiamy że przy 80% tętna maksymalnego AW nas informuje ( poprzez np wibracje ) że przekroczymy założony maksymalny zakres.

 

Nie wiem czy tak perfekcyjnie opisałem ale biegacze bedą wiedzieć o co chodzi.

 

Funkcja w prawdzie podstawowa dla zwykłych pulsometrów, a czy w AW jest ? 

 

Bardzo proszę o Wasze informacje 

 

Pozdrowienia

Paweł



#7 woodcoat

woodcoat
  • 4 postów

Napisano 13 stycznia 2016 - 16:14

Może jednak lepiej jak założę nowy temat.

 

Pozdrawiam






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych