Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wątpliwości dotyczące ipada air 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 19 czerwca 2015 - 15:34

Witam,

 

Zastanawiałem się nad kupnem nowej komórki, ale stwierdziłem płacąc te mniej więcej 2500 zł aktualnie nie otrzymam sprzętu adekwatnego do ceny. Nie będę tu wypisywał wszystkich minusów na które narzekają ludzie przy ip6 po prostu z komórką zaczekam jeszcze z rok dwa i może wreszcie cały model mnie zadowoli. Wzięło mnie w takim przypadku na ipada air 2. Mam od 2 lat macbooka air, od bardzo dawna posiadam ipoda i przyszedł czas na nowy sprzęt od apple. Z dwóch urządzeń które posiadam jestem zadowolony, szczególnie z ipoda (chyba poza stacjonarnym PC jest to najczęściej używany sprzęt już od jakiś 10 lat). Nastawiając się na kupno ipada przyjąłem za pewnik, że sprzęt będzie super. Tak z nudów zacząłem czytać wątek i powiem, że sporo się zniechęciłem do zakupu. Burczące głośniki pewnie jestem w stanie znieść. Ale problemy z kolorami i podświetlaniem ekranu? Falujący ekran przy nacisku od spodu?  I jeszcze kilka innych minusów. Na dodatek ludzie, wymieniający sprzęt po kilka razy. Co to w ogóle ma być? Za sprzęt za taką kasę?! Może to był problem ze wczesnymi wersjami? Czy tak aktualnie wygląda apple i robione przez nich produkty?

 

Wątek zakładałem, aby zadać konkretne pytanie odnośnie zakupu ale teraz stwierdzam że aktualnie to ja muszę się do tego zakupu najpierw przekonać. Naprawdę chciałbym więc mam nadzieję, że rozwiejecie moje wątpliwości i mnie jakoś przekonacie. Cały czas sądziłem, że kupując za taką kasę produkt od apple otrzymam rzecz perfekcyjną która da mi wiele zabawy i pożytku.

 

Pozdrawiam

 

 

PS. Przepraszam moderatorów jeżeli wątek w złym dziale, miałem dać w problemach ale na razie to tylko moje luźne rozważanie.

 

PS 2. Jak mogę zmienić nazwę użytkownika, cały czas pokazuje przyzmianie że wpisuję nieprawidłowe hasło. Obecna nazwa była tworzona na szybko 10 lat temu.

 



#2 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 19 czerwca 2015 - 17:06

PS 2. Jak mogę zmienić nazwę użytkownika, cały czas pokazuje przyzmianie że wpisuję nieprawidłowe hasło. Obecna nazwa była tworzona na szybko 10 lat temu.

http://myapple.pl/fo...rum/?p=1984200


Nie ma czegoś takiego jak iPhone 2g

#3 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 19 czerwca 2015 - 17:18

Taka już specyfika forum, że wypowiadają się tutaj osoby, które mają jakiś problem ze sprzętem, a te którym się nic nie dzieje po prostu nie wchodzą w te tematy. I stąd tworzy się Ci w głowie obraz jakoby co drugi iPad nadawał się do kosza. Jak dla mnie, super sprzęt. NAWET jeśli by się okazało, że jest coś nie tak z twoim egzemplarzem, Apple Store daje 14 dni na zwrot bez podania przyczyny.



#4 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 19 czerwca 2015 - 17:23

Taka już specyfika forum, że wypowiadają się tutaj osoby, które mają jakiś problem ze sprzętem, a te którym się nic nie dzieje po prostu nie wchodzą w te tematy. I stąd tworzy się Ci w głowie obraz jakoby co drugi iPad nadawał się do kosza. Jak dla mnie, super sprzęt. NAWET jeśli by się okazało, że jest coś nie tak z twoim egzemplarzem, Apple Store daje 14 dni na zwrot bez podania przyczyny.

 

A jaka polityka jest odnośnie sprzętu z usa. Czy gdyby przykładowo w prezencie wujek przywiózł mi nowego ipada z apple us store i coś by z nim było nie tak to jest szansa u nas wymienić? A druga kwestia jak to teraz jest z oddawanym sprzętem. Czy mam 100 % pewność, że kupująć w oficjalnym store dostaję nowy sprzęt, nigdy nie używany i nigdy nie zwracany już przez kogoś innego? Nie ukrywam że trochę niepokoi mnie ilość zwracanego sprzętu i ludzi korzystających z tych 14 dni.


Użytkownik grzesiolegolas edytował ten post 19 czerwca 2015 - 17:24


#5 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 19 czerwca 2015 - 17:34

Nie wiem jak jest ze zwrotami, jeśli kupisz w Apple Store w USA, natomiast kupując w polskim Apple Store Online po prostu jak ci coś nie pasuje, wybierasz opcję zwrotu, przyjeżdza kurier i zabiera (wszystko bez dodatkowych opłat), a ty zamawiasz sobie kolejnego. Ale naprawdę, szanse, że z pierwszym, który otrzymasz, będzie coś nie tak, są minimalne. Sprzęt jest zawsze nowy. Masz jakieś konkretne dane ile jest tych zwrotów w czasie 14 dni, czy twoje obawy są spowodowane tym, co czytasz na forum?;)



#6 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 19 czerwca 2015 - 17:38

Porównaj procentowo ilość sprzedanych i z wadą, często to użytkownik sam jest winny uszkodzenia

Wśród rodziny i znajomych ani jeden nie miał wady. są katowane i żaden się nie posypał.

 

 

 

 



#7 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 19 czerwca 2015 - 17:42

Masz jakieś konkretne dane ile jest tych zwrotów w czasie 14 dni, czy twoje obawy są spowodowane tym, co czytasz na forum? ;)

 

Samym czytaniem, tak samo jak w przypadku ipadów naczytałem się, że ludzie wymieniają po kilka razy iphony bo minimalnie im coś nie pasuje. Będę zatem musiał obadać jak to dokładnie jest ze zwrotami sprzętu z usa bo mimo, że kurs dolara wysoki to jednak 729 $ < 3000 zł za 64 gb + Cellular



#8 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 czerwca 2015 - 18:34

kurs dolara wysoki to jednak 729 $ < 3000 zł za 64 gb + Cellular


Zapomniałeś doliczyć podatek (w USA podaje się ceny netto) i jak na cle doliczą Ci VAT jeszcze to będzie mało opłacalne. Reszta jest tu: http://myapple.pl/fo...wane-pytania/
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#9 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 19 czerwca 2015 - 19:35

Zapomniałeś doliczyć podatek (w USA podaje się ceny netto) i jak na cle doliczą Ci VAT jeszcze to będzie mało opłacalne. Reszta jest tu: http://myapple.pl/fo...wane-pytania/

 

Cło chyba odpada jak się właduje ipada między ubrania bez pudełka. Z tym podatkiem muszę ogarnąć ile dokładnie i wtedy zobaczę czy wciąż opłaca się brać w usa. Najwyżej zdecyduje się na 16 gb wersję w Pl. Dzięki wszystkim za odpowiedzi, w razie jakiś wątpliwości w przyszłości jeszcze będę pytał.



#10 bombonierkaa

bombonierkaa
  • 41 postów

Napisano 25 czerwca 2015 - 19:14

Air 2 to świetny sprzęt. Jedna z bardziej udanych premier Apple w ostatnich latach, i najlepiej przyjętych. Ekran - najlepszy, jaki widziałem w tablecie. Bardzo mocny i lekki sprzęt, który działa na baterii nie mniej, niż konkurencja. Jak ktoś chce tablet, to bym się nie zniechęcał. Jak ktoś szuka negatywnych opinii, to są o każdym sprzęcie. Jeszcze nie widziałem tableta/telefonu, żeby 100% egzemplarzy działało wieczność. Ale to jest bliżej perfekcji niż inne tablety. Dodatkowo w dobrych sklepach można skorzystać z gwarancji i serwisu. W iSpocie jest teraz do tego modelu (chyba czasowa promocja) zniżka prawie 5 stów na słuchawki Beats, co może osłodzić cenę zakupu.

 

A co do brania wersji 16 GB, to bym pomyślał, na tablecie to się dość szybko kończy. Oczywiście każdy lepiej wie, do czego będzie go używał, ale warto pamiętać, że danych zazwyczaj schodzi więcej, niż na telefonie.



#11 prezioso

prezioso
  • 131 postów

Napisano 05 lipca 2015 - 20:40

Jako użytkownik iPada air 2 (64gb cell+wifi) wypowiem się (wcześniej dwa lata iPad 2 i pół roku iPad Air).
iPad w moich rękach od momentu rozpoczęcia sprzedazynna rynku pl.
- bateria maksymalnie wytrzymuje 9 godzin pracy co nie było problemem dla w/w urządzeń. W trybie lte działa jeszcze krócej. Liczyłem na progres.
- zostawiłem swój egzemplarz w naprawie ze względu na wadliwy przycisk Home który się rozdzielił (problem z Touch ID i grzechotanie lub jak zwał stukanie przycisku).
- w stosunku do poprzedników gorsza jakość dźwięku (rzadko słucham muzyki z iPada na głos - zazwyczaj słuchawki lub głośnik blue)
To tyle wad czy tez rozczarowań.

Całą resztę rekompensuje ekran, szybkość urządzenia, wygoda, mobilność, możliwość sprzętu.
Gdybym miał dzisiaj wybierać. Biorę w ciemno.
Miałem już inne firmy w domu ale iOS bije to wszystko na głowę i w zasadzie nie ma porównania. Podejście Apple do aktualizacji profesjonalne.
Ważne: jeśli będziesz kupował z pewnością nie decyduj się na najmniejsza pojemność.

#12 Kuba2000

Kuba2000
  • 2 043 postów
  • SkądKielce

Napisano 05 lipca 2015 - 20:55

Wypowiem się tak, od jakiegoś czasu widzę bardzo katowane iPady, u różnych osób często używane, intensywnie, nie odpowiednio zabezpieczone, myślę że część osób które narzekają na iPady same się przyczyniają do ich wad. W domu mamy iPada 2 oraz Ipada 4, 2 jest od początku 2012, natomiast jest od końca 2012, albo początku 2013 nie pamiętam, oba są dużo używane Ipad 4 ma dużo cykli baterii mimo to nic się nie dzieje bo są zadbane markowe etui, albo apple folia na ekranie i różne pierdoły, aby wszystko jest w idealnym stanie. Dbasz o sprzęt to nic się raczej nie stanie, jeśli coś się dzieje masz gwarancję.


iPhone 6S PLUS 128GB SILVER | Apple Watch Series 3 42mm Fog | Asus A501LX i7 5500U Nvidia GE FORCE 950M 8GB ram 1TB Dysk twardy


#13 sevecc

sevecc
  • 773 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 06 lipca 2015 - 11:27

Ja mam iPad Air 2 w sumie od jakiegoś miesiąca. Wcześniej godnie służył ma iPad 2, który wydawał mi się wystarczającym sprzętem.

Dla mnie zmiana z 2 na Air 2 to jak zmiana z malucha na ferrari. Nawet na iOS 9 beta 2 działa bardzo dobrze.

Nie uświadczyłem żadnych problemów, o których można przeczytać na forum.

 

Jak dla mnie sprzęt godny polecenia z czystym sumieniem.


iPhone 13 Pro Max /  Watch S4 / MacBook Pro 2020 / iPad Air 4th gen.


#14 Timac

Timac
  • 16 postów

Napisano 20 sierpnia 2015 - 10:44

Witam.

 

Tez nosze sie z zamiana 3generacji iPada na nowego Air2. Zastanawiam sie kiedy wyjdzie kolejny model w tym roku czy za rok?



#15 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 24 sierpnia 2015 - 11:42

Witam.
 
Tez nosze sie z zamiana 3generacji iPada na nowego Air2. Zastanawiam sie kiedy wyjdzie kolejny model w tym roku czy za rok?

Podobnież w tym roku możemy ujżeć jedynie iPada Pro oraz Mini 4.

MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#16 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 21 września 2015 - 06:52

Podobnież w tym roku możemy ujżeć jedynie iPada Pro oraz Mini 4.

 

Też obawiam się, że iPada Air 3 nie ujrzymy w tym roku. Apple przesunęło premierę iPada Pro na wrzesień (choć zwykle pokazywali tablety w październiku). Jednocześnie odświeżyli ofertę pozostałych iPadów. Byłoby dziwne, gdyby we wrześniu pokazali iPada Air 3...



#17 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 21 września 2015 - 14:30

Też obawiam się, że iPada Air 3 nie ujrzymy w tym roku. Apple przesunęło premierę iPada Pro na wrzesień (choć zwykle pokazywali tablety w październiku). Jednocześnie odświeżyli ofertę pozostałych iPadów. Byłoby dziwne, gdyby we wrześniu pokazali iPada Air 3...

Nie ujrzymy w tym roku już na pewno - musieli zrównać Air i Mini ze sobą, bo widziałeś, że nikt prawie nie kupował tych odświeżonych Mini 3, a Air 2 nie był aktualizowany by nie robić dla niektórych konkurencji między iPadem Pro (do zastosowań domowych, itp.).


Użytkownik Andaar edytował ten post 21 września 2015 - 14:31

MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych