Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iLife '06


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Sallazar

Sallazar
  • 93 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 stycznia 2006 - 22:21

Dołączona grafika

Witam,
Dzisiaj odebrałem iLife 06. Oto pierwsze wrażenia.
Instalacja. Jak zwykle gładko, jednak na powerbooku 1.33 512 dosyć długa.

Programy: iPhoto- świetny. Warto kupić dla samego iPhoto. Co najważniejsze- szybszy w dzialaniu niż poprzednia wersja.
Edycja w trybie pełnoekranowym znakomita. Najlepszy program z pakietu.

GarageBand- teraz świetne narzędzie do tworzenia podcastów. Przedtem nie używane. teraz chyba się do tego przekonam. naprawde bogata biblioteka jingli i efektów. Ogólnie na plus

iWeb. Hmm mieszne uczucia. Przedtem pracowałem z Rapidweaverze i muszę przyznać, że iWeb daje więcej wolności. Nie jest się tak "uwięzionym" w ramach tematu, jak to w RW. Z drugiej strony RW ma wieksze inne możliwości. Pracuje się łatwo i przyjemnie. Tworzenie stron to przyjemność. Zdaje sie jednak, że kod tworzony przez RW jest mniej bałaganiarski i bardziej poukładany. Poza tym jak na razie sprawdzałem stronę jedynie na macu na safari. Zobaczymy jak bedzie na Windows z IE...
Kompletnym rozczarowaniem jest Slideshow w iWeb (w przypadku publikacji na innym niz .mac serwerze) Jest po prostu paskudny. Flashowy Slideshow z RW jest szybki i piekny. Tu jest paskudny i w ogóle nie SlideShow...
Na .mac slideshow wyglada ladnie (np. slynny juz efekt odbicia), ale co z tego jak za chwile konczy mi sie tam trial, a cena tego jest zaporowa...
Generalnie z iWeb mozna być barzdo zadowolonym, gdyby nie wielki minus za slideshow.

iMovie- bawilem sie tylko przez chwile. Dobre wrażenie. Wieksze możliwości
Generalnie polecam.

#2 denysek

denysek
  • 119 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 stycznia 2006 - 23:06

Niestety brak polskich fontów w nowych Themach. O ile w iDVD można sobie poradzić wybierając inny font z listy , o tyle w iMove brak takiej możliwości. Na plus można zaliczyć miejsce gdzie się znajdują - dawniej były w aplikacji teraz tak jak w profesjonalnych aplikacjach czyli: Dysk/Library/Application Support/iMovie lub iDVD. Swoją drogą czy to taki problem zrobić wszystkie "kropki i kreski" a nie tylko O - kreskowane. Jeśli trwa to tyle lat zaczyna być delikatnie mówiąc irytujące. Chyba że zostawiono sobie coś dla iLife 7 - jak problem fontów z Them iLife 6 zostanie rozwiązany to zapomną o kropkach i kreskach gdzie indziej - i tak w nieskończoność. Dobrze się stało, że w iMovie podgląd efektów jest w dużym oknie, a nie w okienku wielkości znaczka pocztowego tak jak było to dawniej.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych