Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

airport express - tylko do przesyłania muzyki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 bobi1326

bobi1326
  • 75 postów

Napisano 16 czerwca 2015 - 22:56

Witam,

 

Czy posiadając airport express mogę go podłączyć pod istniejącą w domu sieć WiFi (od netii, router od netii) i przesyłać muzykę poprzez AirPlay do amplitunera będąc podłączonym cały czas do istniejącej w domu sieci WiFi (tej z routera od netii). Muzykę chcę przesyłać z iPhone.

Dodatkowo chciałbym zapytać czy odtwarzając na iPhone teledysk mogę go przesłać poprzez airport express do amplitunera tak, aby usłyszeć w głośnikach muzykę z teledysku?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Pozdrawiam



#2 gpspl

gpspl
  • 177 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 czerwca 2015 - 08:04

Jeśli dobrze pamietam to nie. Bo musisz się łączyc z oryginalnym ruterem apple



#3 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 17 czerwca 2015 - 08:48

gpspl: Nie musisz. AirPlay będzie działać na każdym routerze. Gorzej z samym APE. Nie ze wszystkimi routerami innych firm współpracuje przy rozszerzaniu sieci.


mac-pro.pl

Serwis i (roz)budowa stacji roboczych Apple
Masz problem z Makiem Pro? Brakuje mu mocy?

Pisz lub dzwoń: 501211594


#4 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 17 czerwca 2015 - 08:50

Witam,
 
Czy posiadając airport express mogę go podłączyć pod istniejącą w domu sieć WiFi (od netii, router od netii) i przesyłać muzykę poprzez AirPlay do amplitunera będąc podłączonym cały czas do istniejącej w domu sieci WiFi (tej z routera od netii).


Możesz.
  • bobi1326 lubi to

PYM Player 8.1.1 — działa od Cataliny po Sonomę

Klawiatura PYM też jest fajna – ma przecinek na klawiaturze numerycznej, twardy łącznik, jabłko  i symbol bitcoina ₿

VR, AR, XR – wszystko, co potrzebujecie wiedzieć, i czego nie potrzebujecie też.

> [ pym.uce.pl ]


#5 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 17 czerwca 2015 - 10:07

Na netiaspocie airport express chodzi bez zarzutów. Testowane i sprawdzone. Puszczasz muzykę po airplay do ampli i już. Jeśli kupujesz używanego AE to poszukaj już z draftem N, a nie G. Instalacja prosta przez aplikację na maku.

 

Pozzdro, aa 


  • bobi1326 lubi to

#6 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 17 czerwca 2015 - 11:09

Jeśli dobrze pamietam to nie. Bo musisz się łączyc z oryginalnym ruterem apple

 

Źle pamiętasz. Jako client APExpress połączy się z każdym routerem.


Użytkownik kracek edytował ten post 17 czerwca 2015 - 11:09

  • bobi1326 lubi to

#7 bobi1326

bobi1326
  • 75 postów

Napisano 18 czerwca 2015 - 18:19

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi :)

 

A jeszcze tak z praktycznego punktu widzenia mam pytanie. Ogólnie to muzykę i filmy chcę trzymać w domu na NAS'ie synology, który ma aplikacje do obsługi przez iOS'a. Dźwięk będę odtwarzał na soundbar'e z dwoma wejściami optycznymi. Nie korzystałem jeszcze z AirPlay i chciałbym dowiedzieć się czy muzykę lub film mogę transmitować przez AirPlay z dowolnej aplikacji na iOS? Oczywiście podstawą będzie zakup AppleTV. Tutaj też pojawia się pytanie czy nie wystarczy samo AppleTV? Czy wtedy (oczywiście przy włączonym TV) będę mógł transmitować muzykę odtwarzaną przez obojętnie jaką aplikację w iOS?

W ogóle to nurtuje mnie pytanie czy w momencie transmisji do AppleTV obrazu z urządzenia iOS (to, że transmitować nawet pulpit można to prawda) i włączę obojętnie jaką aplikację, grę to dźwięk z tej aplikacji też poleci do AppleTV?

Wiem, że pytania dotyczące AppleTV nie w tym dziale ale jakoś mi się to zazębia, bo nie wiem czy jest sens kupować AirPorta Express. Oczywiście pewnie do niego muzykę mogę transmitować z pominięciem włączania telewizora. Ale czy z każdej aplikacji będę mógł dokonać transmisji?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)



#8 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 19 czerwca 2015 - 09:40

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi :)

 

A jeszcze tak z praktycznego punktu widzenia mam pytanie. Ogólnie to muzykę i filmy chcę trzymać w domu na NAS'ie synology, który ma aplikacje do obsługi przez iOS'a. Dźwięk będę odtwarzał na soundbar'e z dwoma wejściami optycznymi. Nie korzystałem jeszcze z AirPlay i chciałbym dowiedzieć się czy muzykę lub film mogę transmitować przez AirPlay z dowolnej aplikacji na iOS? Oczywiście podstawą będzie zakup AppleTV. Tutaj też pojawia się pytanie czy nie wystarczy samo AppleTV? Czy wtedy (oczywiście przy włączonym TV) będę mógł transmitować muzykę odtwarzaną przez obojętnie jaką aplikację w iOS?

W ogóle to nurtuje mnie pytanie czy w momencie transmisji do AppleTV obrazu z urządzenia iOS (to, że transmitować nawet pulpit można to prawda) i włączę obojętnie jaką aplikację, grę to dźwięk z tej aplikacji też poleci do AppleTV?

Wiem, że pytania dotyczące AppleTV nie w tym dziale ale jakoś mi się to zazębia, bo nie wiem czy jest sens kupować AirPorta Express. Oczywiście pewnie do niego muzykę mogę transmitować z pominięciem włączania telewizora. Ale czy z każdej aplikacji będę mógł dokonać transmisji?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

1. chciałbym dowiedzieć się czy muzykę lub film mogę transmitować przez AirPlay z dowolnej aplikacji na iOS? 

Tak. Jeśli sama apka nie obsługuje to możesz klonować obraz z iosa. Będą tylko czarne pasy po bokach. Jedyne ograniczenie to strony www używające flash'a do odtwarzania filmów. Ale od tego są aplikacje które potrafią sobie z tym poradzić.

2. Oczywiście podstawą będzie zakup AppleTV. Tutaj też pojawia się pytanie czy nie wystarczy samo AppleTV? 

Zależy co chcesz osiągnąć:

- sama muzyka - wystarczy AE

- muzyka+obraz - aTV

3.  Czy wtedy (oczywiście przy włączonym TV) będę mógł transmitować muzykę odtwarzaną przez obojętnie jaką aplikację w iOS?

Nie musisz mieć włączonego TV jeśli chesz sobie posłuchać muzyki. Wystarczy włączony aTV i soundbar. Co więcej w zdarzało mi się konfigurować, że  użytkownik wysyłał dźwięk do aTV po airplay, a aTV przysyłał dźwięk dalej po Airplay do AE a ten ma wejście do jacka 3,5 i z niego kablem do kolumn aktywnych. Robiłem tak jeśli kolumny nie miały optyka wbudowanego.   

Wystarczy samo aTV. 

4. włączę obojętnie jaką aplikację, grę to dźwięk z tej aplikacji też poleci do AppleTV?

Tak - takie czary. Jedyne ograniczenie to opóźnienie jakie jest po airplay i jeśli gierka nie obsługuje grania po airplay to obraz na telewizorze będzie opóźniony do pacnięcia na ekranie iphona/ipada. Stąd na razie nie jest ro rozwiązanie idealne. Tu są przykłady: http://www.gottabemo...ay-on-apple-tv/ i tu http://gnarld.com/10-awesome-airplay-games-for-the-apple-ios/ i pewnie wiele innych. Tu lag jest opisany: https://youtu.be/u5i4Izco_N4

5. bo nie wiem czy jest sens kupować AirPorta Express

W Twoim przypadku tylko wtedy gdy nie chcesz mieć włączonego telewizora by walił po oczach a chciał posłuchać muzyki (z tego co rozumiem możesz podpiąć aTV optykiem do soundbara więc w ogóle nie widzę sensu). Za 150 pln na portalach aukcyjnych dostaniesz używanego AE i możesz go wykorzystać np. w kuchni albo łazience. 

6. Ale czy z każdej aplikacji będę mógł dokonać transmisji?

Tak. Airplay to funkcjonalność systemu nie aplikacji. 

7. Na jesień oczekiwany jest nowy aTV z obsługą sklepu z grami i większym dyskiem. Może będzie wspierał 4K. Szacunkowa cena wyssana z palca 700-1000 pln. Czekam niecierpliwie. 

 

Pozzdro, aa

 

 


  • bobi1326 lubi to

#9 bobi1326

bobi1326
  • 75 postów

Napisano 01 lipca 2015 - 16:17

 

 

Co więcej w zdarzało mi się konfigurować, że  użytkownik wysyłał dźwięk do aTV po airplay, a aTV przysyłał dźwięk dalej po Airplay do AE a ten ma wejście do jacka 3,5 i z niego kablem do kolumn aktywnych. Robiłem tak jeśli kolumny nie miały optyka wbudowanego.   

A to przekazanie z aTV po AirPlay do AE odbywało się automatycznie? Czy coś trzeba było ustawiać? AE ma jacka ale wejście - można z tego wejścia podać dźwięk na głośniki? (to wejście działa jak wejście-wyjście?)

 

 

 

W Twoim przypadku tylko wtedy gdy nie chcesz mieć włączonego telewizora by walił po oczach a chciał posłuchać muzyki (z tego co rozumiem możesz podpiąć aTV optykiem do soundbara więc w ogóle nie widzę sensu). Za 150 pln na portalach aukcyjnych dostaniesz używanego AE i możesz go wykorzystać np. w kuchni albo łazience. 

Tak aTV mogę podłączyć optykiem do soundbar'a ;)

W rozwiązaniu, które opisujesz można np AE podłączyć do jakiegoś głośnika (np przenośnego) i postawić sobie przykładowo w kuchni. Czy wtedy transmitując po AirPlay z jednego urządzenia dźwięk do AE można (będąc w tej samej sieci WiFi) z drugiego urządzenia transmitować coś innego do aTV? Nie będzie się to gryzło?

 

BTW czy AE można podłączyć do istniejącej sieci WiFi bezprzewodowo?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

 

Pozdrawiam serdecznie



#10 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 02 lipca 2015 - 10:01

A to przekazanie z aTV po AirPlay do AE odbywało się automatycznie? Czy coś trzeba było ustawiać? AE ma jacka ale wejście - można z tego wejścia podać dźwięk na głośniki? (to wejście działa jak wejście-wyjście?)

 

Tak aTV mogę podłączyć optykiem do soundbar'a ;)

W rozwiązaniu, które opisujesz można np AE podłączyć do jakiegoś głośnika (np przenośnego) i postawić sobie przykładowo w kuchni. Czy wtedy transmitując po AirPlay z jednego urządzenia dźwięk do AE można (będąc w tej samej sieci WiFi) z drugiego urządzenia transmitować coś innego do aTV? Nie będzie się to gryzło?

 

BTW czy AE można podłączyć do istniejącej sieci WiFi bezprzewodowo?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

 

Pozdrawiam serdecznie

1. A to przekazanie z aTV po AirPlay do AE odbywało się automatycznie? Czy coś trzeba było ustawiać?

http://www.appletvha...rplay-speakers/

Bonus: można także w ten sposób sterować głośnością.

2.  AE ma jacka ale wejście - można z tego wejścia podać dźwięk na głośniki? (to wejście działa jak wejście-wyjście?) -  Tak.

3. Czy wtedy transmitując po AirPlay z jednego urządzenia dźwięk do AE można (będąc w tej samej sieci WiFi) z drugiego urządzenia transmitować coś innego do aTV? - Tak.

4.  Czy wtedy transmitując po AirPlay z jednego urządzenia dźwięk do AE można (będąc w tej samej sieci WiFi) z drugiego urządzenia transmitować coś innego do aTV? Nie będzie się to gryzło? - Nie.

5. BTW czy AE można podłączyć do istniejącej sieci WiFi bezprzewodowo? - Tak.

 

Pozzdro, aa


Użytkownik angelares edytował ten post 02 lipca 2015 - 10:02


#11 Levy

Levy
  • 658 postów
  • SkądPuławy

Napisano 01 sierpnia 2015 - 01:06

Ja również zastanawiam się nad kupnem Airport Express. Chciałbym całkowicie wyeliminować kabel audio pomiędzy komputerem a głośnikami. Mam w związku z tym kilka pytań:

 

Jak wygląda jakość dźwięku z wyjścia analogowego? Jest porównywalna z wyjściem audio MacBooka Pro (15" mid-2012 w moim przypadku) czy lepsza/gorsza?

Czy AirPlay w Airport Express nadaje się do transmitowania wszelkich dźwięków systemowych (muzyka, filmy, rozmowy Skype itd)?

Warto iść w taki setup? Macie jakieś dodatkowe porady?

 

Dzięki!


MacBook Pro 15"  Mid 2012 + 10GB RAM + SSD Samsung 840 EVO 500GB

iPhone 5S 64GB Play


#12 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 03 sierpnia 2015 - 12:12

1. Jak wygląda jakość dźwięku z wyjścia analogowego? Jest porównywalna z wyjściem audio MacBooka Pro (15" mid-2012 w moim przypadku) czy lepsza/gorsza?

Dźwięk jest obsługiwany przez przetwornik cyfrowo-analogowy firmy Texas Instruments, model Burr-Brown PCM2705 16-bit 48000 kHz - http://www.ti.com/product/pcm2705

2. Czy AirPlay w Airport Express nadaje się do transmitowania wszelkich dźwięków systemowych (muzyka, filmy, rozmowy Skype itd)?

Zależy z czego - z maca tak z ipada/iphona to co poszczególne programy  wysyłają  (np. skype to rozmowy i dźwięki) 

3. Warto iść w taki setup? Macie jakieś dodatkowe porady?

​Dla mnie warto, ale puryści audiofile za takie zdanie mogą żądać twoich uszu:)

 

Pozzdro, aa



#13 Ibanezq

Ibanezq
  • 23 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 21:37

Odświeżam temat.

Czy można podłączyć kablem sieciowym AirPort Express do domowego LANu i korzystać z AirPlay z istniejącej sieci Wi-Fi w domu?



#14 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 03 stycznia 2016 - 10:03

Odświeżam temat.

Czy można podłączyć kablem sieciowym AirPort Express do domowego LANu i korzystać z AirPlay z istniejącej sieci Wi-Fi w domu?

Tak.

 

Pozzdro, aa



#15 Ibanezq

Ibanezq
  • 23 postów

Napisano 03 stycznia 2016 - 20:33

Czy masz jakieś doświadczenie co to jakości wbudowanego DACa w to urządzenie?



#16 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 04 stycznia 2016 - 11:33

Czy masz jakieś doświadczenie co to jakości wbudowanego DACa w to urządzenie?

Co masz na myśli? 

 

Nie jest to lampizator ani audio note, ale działa dość dobrze. Przy airplay obcina dzwięk do PCM48k. 

 

Pozzdro, aa



#17 Ibanezq

Ibanezq
  • 23 postów

Napisano 04 stycznia 2016 - 13:56

Ciekawi mnie jakość wbudowanego DAC vs mój amplituner Marantz.

Chyba pozostaje mi tylko kupienie/pożyczenie go i odsłuchy. :)

 

Jest jeszcze opcja kupienia: http://www.arcam.pl/...er-z-bluetooth/



#18 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 04 stycznia 2016 - 14:32

Pytanie:  czy iPhone/Mac obsługuje aptX?



#19 Ibanezq

Ibanezq
  • 23 postów

Napisano 04 stycznia 2016 - 15:36

Odp: iOS nie :(

OS X - tak



#20 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 04 stycznia 2016 - 17:05

Ciekawi mnie jakość wbudowanego DAC vs mój amplituner Marantz.

Chyba pozostaje mi tylko kupienie/pożyczenie go i odsłuchy. :)

 

Jest jeszcze opcja kupienia: http://www.arcam.pl/...er-z-bluetooth/

Jeżeli już mamy iść w tę stronę to zacznijmy od początku - co będziesz odtwarzał, bo jeśli Spotify, Apple Music to nie wiem czy jest sens wydawać 8siem stówek na bajer który nie będzie wykorzystany (to samo dotyczy NAD czy innych tego pokroju). Należy pamiętać, że im lepszy sprzęt tym bardziej obnaża niedostatki materiału źródłowego. Jeśli chodzi o Tidal HiFi lub Flac zgrywany z cd (te w internetach też są różne) to bym się zastanowił ale chyba bym nie wydał tej kasy na takie zestawienie biorąc pod uwagę, że dźwięk będzie leciał po bluetooth (sam słucham na AKG 845 BT i słyszę różnicę na i bez kabla).  Oczywiście nawet McIntosh ma system na iphone'a ale go nie miałem okazji posłuchać (http://www.mcintoshl...CatId=lifestyle - ponoć gra fajnie). Są też takie rozwiązania: http://www.whathifi.com/news/crystal-acoustics-unveils-its-ps60-widac-wi-fi-audio-receiver

 

Jednakże zawsze lepiej polegać na swoim słuchu bo często sprzęt po kilku dniach odsłuchiwania gra "jakoś inaczej".

 

Pozzdro, aa



#21 Ibanezq

Ibanezq
  • 23 postów

Napisano 04 stycznia 2016 - 20:01

Głównie będzie to AAC i MP3 320 kbps.

Teraz mam http://www.logitech....h-audio-adapter i jest bida z brzmieniem.



#22 bobi1326

bobi1326
  • 75 postów

Napisano 04 stycznia 2016 - 20:05


Głównie będzie to AAC i MP3 320 kbps.

Teraz mam http://www.logitech....h-audio-adapter i jest bida z brzmieniem.

 

 

A to, to obsługuje AirPlay?



#23 Ibanezq

Ibanezq
  • 23 postów

Napisano 04 stycznia 2016 - 20:06

Nie, po bluetooth idzie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych