Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Podmiana ikony dla wszystkich plików o konkretnym typie rozszerzenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fasol_85

Fasol_85
  • 32 postów
  • SkądŚwinoujście

Napisano 11 czerwca 2015 - 19:44

Witam

Na wstępie powiem tyle, że szukałem odpowiedzi ale nic konkretnego nie znalazłem.

 

Korzystam z "Parallels Desktop 10" i pod kontrolą windowsa pliki typu: doc; docx; xls; xlsx; pdf; dwg; dxf; itp.. są kojarzone z konkretną aplikacją i każdy z nich ma ikonę danej aplikacji. Tymczasem pod OSX wszystkie te pliki są albo białą karteczką albo ikoną programu podgląd. Chciałbym podmienić domyślną grafikę danego rozszerzenia na własną. Aby każde rozszerzenie było łatwo rozpoznawalne.

 

Problem polega na tym. Że zmiana ikony jaką wykonuje tyczy się tylko jednego konkretnego pliku. A jakakolwiek zmiana wewnątrz pliku powoduje, że ikona ginie i zostaje zastąpiona ponownie domyślną grafiką. Tymczasem ja chcę aby ikona została na stałe przypisana nie tylko dla tego pojedynczego pliku ale dla całego konkretnego rozszerzenia. Czy jest to możliwe? Jeśli tak to jak to zrobić?


Macbook Pro 13,3 || Intel Core i5-4278U 2,6GHz || 8GB DDR3 || Intel Iris 5100 || 128GB SSD || OSX El Capitan 10.11 + Windows 8.1 (Parallels 11)
iPhone 6 plus || Apple A8 1,4GHz || 1GB DDR3 || PowerVR GX 6450 || 16GB Flash || iOS 8.3 (Jailbreak)

#2 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 11 czerwca 2015 - 21:07

Jak nie masz plików skojarzonych z żadną aplikacją to ikony będą białe. Jak masz skojarzone z Podglądem to będą miały ikonę podglądu. Doce masz domyślnie skojarzone z TextEdit jeśli nie masz zainstalowanego Office dla Maca. Tu raczej wiele nie zdziałasz i ikona będzie biała i tyle, bo TextEdit nie ma specjalnych ikon dla doców. 

 

Nie ma problemu natomiast ze zmianą różnych ikon dla plików otwieranych przez Podgląd. Prawym klawiszem na ikonie programu podgląd "Pokaż zawartość pakietu" Contents>Resources i tam masz pliki .icns odpowiadające danemu rozszerzeniu - możesz sobie podmienić ikonę na inną o tej samej nazwie. Potem trzeba tylko wyczyścić cache IconServices i zrestartować kompa. (można wyczyścić np. programem Onyx, zakładka Cleaning>User i ptaszek na samym dole przy Icon Services cache.

Oryginalne ikony najlepiej spakować zipem i zostawić sobie gdzieś.

 

Podobnie można na ogół zmienić ikony odpowiadające różnym typom plików w innych programach. Warunek to plik musi być skojarzony z tym programem (prawym na pliku>Informacje>Otwórz w programie>Zmień wszystko.



#3 Fasol_85

Fasol_85
  • 32 postów
  • SkądŚwinoujście

Napisano 12 czerwca 2015 - 06:33

Czyli jeśli dobrze rozumiem to najprostszym rozwiązaniem jest wszystkie interesujące mnie rozszerzenia plików skojarzyć z programem "Podgląd" a następnie wewnątrz tego programu podmienić ikony odpowiadające konkretnemu rozszerzeniu.. Po wykonaniu tych czynności wyczyścić "cache IconServices" w/w programem i uruchomić ponownie komputer czy tak?


Macbook Pro 13,3 || Intel Core i5-4278U 2,6GHz || 8GB DDR3 || Intel Iris 5100 || 128GB SSD || OSX El Capitan 10.11 + Windows 8.1 (Parallels 11)
iPhone 6 plus || Apple A8 1,4GHz || 1GB DDR3 || PowerVR GX 6450 || 16GB Flash || iOS 8.3 (Jailbreak)

#4 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 12 czerwca 2015 - 12:00

Czyli jeśli dobrze rozumiem to najprostszym rozwiązaniem jest wszystkie interesujące mnie rozszerzenia plików skojarzyć z programem "Podgląd" a następnie wewnątrz tego programu podmienić ikony odpowiadające konkretnemu rozszerzeniu.. Po wykonaniu tych czynności wyczyścić "cache IconServices" w/w programem i uruchomić ponownie komputer czy tak?

 

Tak, ale możesz tam zmienić tylko ikony tym rodzajom plików, które tam się znajdują, czyli:

psd.icns

RADIANCE.icns
eps.icns
ico.icns
jpeg.icns
icns.icns
png.icns
ps.icns
sgi.icns
Preview.icns
tga.icns
tiff.icns
ai.icns
fpx.icns
qtif.icns
RAW.icns
fax.icns
MPO.icns
pict.icns
bmp.icns
gif.icns
JP2.icns
pdf.icns
dae.icns
OPENEXR.icns
pntg.icns
XBM.icns
Z Wordem i np. Excelem, nie da rady, bo chociaż podgląd potrafi otworzyć pliki tego rodzaju to nie ma dla nich specjalnych ikon.


#5 Fasol_85

Fasol_85
  • 32 postów
  • SkądŚwinoujście

Napisano 12 czerwca 2015 - 13:19

A teraz trochę z innej beczki. Zerknij na screen i powiedz czemu jedna aplikacja ma ikonę a inna nie? Obie są skojarzone z aplikacjami w Parallels.

pytanie.jpg


Macbook Pro 13,3 || Intel Core i5-4278U 2,6GHz || 8GB DDR3 || Intel Iris 5100 || 128GB SSD || OSX El Capitan 10.11 + Windows 8.1 (Parallels 11)
iPhone 6 plus || Apple A8 1,4GHz || 1GB DDR3 || PowerVR GX 6450 || 16GB Flash || iOS 8.3 (Jailbreak)

#6 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 12 czerwca 2015 - 13:29

No ale są skojarzone z różnymi aplikacjami...


Nie ma czegoś takiego jak iPhone 2g

#7 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 12 czerwca 2015 - 13:47

A teraz trochę z innej beczki. Zerknij na screen i powiedz czemu jedna aplikacja ma ikonę a inna nie? Obie są skojarzone z aplikacjami w Parallels.

pytanie.jpg

 

Nie wiem. A normalne "współczesne" rozszerzenie plików Worda czyli .docx też nie ma ikon? Może spróbuj wyczyścić cache IconServices, mi tam czasem pomaga na uparte ikony (np. jak zmieniłem skojarzenie plików .mov tak aby otwierały się w VLC, to ikona QuickTima pozostała - pomogło dopiero usunięcie cache). Ale nie wiem czy to coś da. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych