Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Google Photos - zapełnianie pamięci iPhona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 coldcat

coldcat
  • 24 postów

Napisano 10 czerwca 2015 - 07:11

Cześć!

 

Może ktoś z was spotkał się z takim problemem, a najlepiej jeszcze z jego rozwiązaniem :) Otóż pełen radości i nadzieji związanej z tym,  że Google udostępnił nielimitowane miejsce w swojej aplikacji Google Photos, zainstalowałem ją na iPhonie 5c mojej żony. Po krótkim jednak czasie okazało sie, że aplikacja zabiera całą dostępną przestrzeń dyskowową (a telefon ma niestety tylko 16GB). Czyli wygląda to tak, jakby zamiast podglądów zdjęc, które są na serwerze ściągał je w oryginalnych rozmiarach. Co dziwne ta sama aplikacja na iPadzie, gdzie podłączone są aż 3 różne konta google (m.in.to samo konto żony, które ma na iPhonie) zajmuje raptem 1GB.

Próbowałem już odistalowywać i zainstalowywać apkę z powrotem, jednak bez rezultatów. Liczę więc na jakieś wasze pomysły :)

 

Jarek



#2 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 10 czerwca 2015 - 08:43

aplikacja zabiera całą dostępną przestrzeń dyskowową 

Czyli ile.

Ile miejsca jest wolnego bez samej aplikacji?


Nie ma czegoś takiego jak iPhone 2g

#3 coldcat

coldcat
  • 24 postów

Napisano 10 czerwca 2015 - 09:22

Czyli ile.

Ile miejsca jest wolnego bez samej aplikacji?

 

Jest tak, że przed instalacją GP jest ok. 4 GB wolnego miejsca. Po instalacji - GP wysysa je całe i pewnie wzięło by więcej, gdyby było wolne.



#4 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 10 czerwca 2016 - 22:33

Nie zaśmiecając kolejnym tematem chciałbym prosić o radę, ponieważ mam podobny problem. Robię porządki ze zdjęciami i chciałem zsynchronizować 2gb filmików do google photos , ale po chwili wyskakuje mi błąd, że pamięć zapełniona. Jak wykasuję aplikację, to mam 2,5 gb wolnego. Onedrive też zapełnia pamięć iphona ?

Użytkownik Trancex edytował ten post 10 czerwca 2016 - 22:33

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#5 SeNuke

SeNuke
  • 769 postów

Napisano 11 czerwca 2016 - 12:30

Nie. OneDrive nie zapycha pamięci iPhone. Ja mam go od prawie 2 lat a cały czas waży 128mb.

Użytkownik SeNuke edytował ten post 11 czerwca 2016 - 12:31

 iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16 /  Apple Watch Series 6 44mm Blue watchOS 9
Game Center: .::.Mike.::.


#6 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 17 sierpnia 2016 - 10:40

W Google Photos jest opcja Ogranicz pamięć cache. Mam ją włączoną i aplikacja zajmuje cały czas 250MB.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych