Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

browsersfeedback.com - włącza reklamy w nowej karcie, feedback przeglądarki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 raven-mac

raven-mac
  • 4 postów

Napisano 01 czerwca 2015 - 00:03

Tak jak w temacie. W safari nagle włącza mi się dodatkowa karta, z ankietą. Jak wyśledzić to i wykasować? puszczam właśnie antiwirus avg i avast, ale spodziewam się ze nie dadzą rady.

 

 

Dodaje też zrzut z EtreCheck:

Spoiler

 

Załączone pliki


Użytkownik raven-mac edytował ten post 01 czerwca 2015 - 00:09


#2 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 01 czerwca 2015 - 01:01

Wywal antywirusy, przyjrzyj się pluginom - wywal niepotrzebne.

Upewnij się, że router nie jest zawirusowany.


Nie ma czegoś takiego jak iPhone 2g

#3 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 01 czerwca 2015 - 11:18

1. Przestań skanować niepewnymi antywirusami i pozbądź się ich, jak kolega powyżej radzi, a zamiast tego przeskanuj AdwareMedikiem i zobacz, czy pokaże cokolwiek

2. Na pewien czas wyłącz lub zupełnie odinstaluj rozszerzenie Safari Ultimate Status Bar; sprawdź, czy jest zmiana.

3. Używasz aktywnie wtyczek AdobeAAMDetect, AdobePDFViewer czy tylko zainstalowały Ci się jako część większego pakietu typu Adobe Creative Cloud? Jeżeli nie używasz, wyrzuć, jeżeli używasz – upewnij się, że posiadasz najnowsze ich wersje.

4. Zaktualizuj Flash Playera, sprawdź aktualność wtyczki Java – pamiętaj, że każda starsza wersja to potencjalna furtka dla nowych zagrożeń, bo nowsze mogą zawierać poprawki bezpieczeństwa.

5. Camtasia 2 i produkt Adobe z pewnych źródeł, mam nadzieję? Jeżeli nie, również – nie muszą, ale mogą być zagrożeniem.

6. Zaznacz, proszę ten tekst: 

/Library/Application Support

z prawoklikowego menu kontekstowego wybierz Usługi > Pokaż w Finderze. Podziel się zawartością katalogu.

7. W Preferencjach systemowych, w ustawieniach Ochrona i prywatność radziłbym zmienić pozycję Dopuszczaj programy pobrane z: na MAS i od zidentyfikowanych autorów. Pojedynczym aplikacjom niepodpisanym zawsze można zezwalać na instalację wybierając Otwórz z menu kontekstowego i potwierdzając w wyskakującym monicie.

8. W aplikacji Terminal (znajdziesz ją w katalogu Programy > Narzędzia albo najprościej przez Spotlight) wpisz:

open -e /etc/hosts

Otworzy się okno notatnika TextEdit, zawierające kilka linijek tekstu. Skopiuj go i również podziel się tutaj.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych