Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

„Oryginały czy podróbki produktów Apple?”, nieuczciwi sprzedawcy oraz inne opinie o serwisach ogłoszeniowych, aukcyjnych.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5158 odpowiedzi w tym temacie

#76 BlackBox

BlackBox
  • 1 026 postów
  • SkądToruń

Napisano 10 grudnia 2007 - 16:59

bo nie wiem jak wygląda kwestia zastrzegania znaku towarowego i nazwy w obrocie międzynarodowym. Na pewno na terenie USA i Europy wszystko obowiązuje, ale jak jest np. W Chinach.....??


No też nie jestem pewien jak to jest na prawdę. Chociaż jak coś jest międzynarodowe to nie powinno być wyjątków. Możesz przygotować jakiś "referacik" tylko, żeby był poparty faktami :D

#77 r_leszcz

r_leszcz
  • 164 postów
  • SkądWrocław/Kraków

Napisano 10 grudnia 2007 - 17:02

Jeśli już to nie faktami tylko przepisami:) A z prawem międzynarodowym to jest tak, że nie ma tu przymusu i albo państwo do czegoś przystępuje albo nie........... Postaram się w ciągu paru dni Napisać dokładnie co i jak, tylko muszę trochę po przepisach i konwencjach poszperać.

#78 Szelagpaul

Szelagpaul
  • 227 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 grudnia 2007 - 17:06

Zalezy czy dana firma zastrzegla sobie dany znak w danym panstwie czy nie. Oczywiscie istanieje mozliwosc zastrzezenia np. patentu w jednym panstwie i zeby bylo szczerzone w wielu, ale to juz zalezy czy dane panstwo podpisalo umowe.......... www.european-patent-office.org :P Dzisiaj mialem ochrone wlasnosci intelektualnej to cos kojarze:P

Jak bylem w bulgarii to w sklepie muzycznym sprzedawali kopiowane plyty... zreszta tam ciezko bylo kupic cos orginalnego :P I to zgodne z ich prawem :P Chociaz niewiem jak teraz odkad weszli do ue ....

---- Dodano 10-12-2007 o godzinie 19:11 ----
http://www.money.pl/...1,0,235129.html

#79 iAdam

iAdam
  • 415 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 10 grudnia 2007 - 21:57

a co do loga, to to nie jest logo apple - ma odwrocony listek :D

#80 r_leszcz

r_leszcz
  • 164 postów
  • SkądWrocław/Kraków

Napisano 10 grudnia 2007 - 22:33

http://www.money.pl/...1,0,235129.html


I mamy odpowiedź. Tak jak mówiłem prawo międzynarodowe funkcjonuje trochę inaczej niż prawo wewnętrzne, nikt Chin do więzienia nie zamknie za piractwo. Jedynie odpowiednie naciski, sankcje gospodarcze, czy też po prostu pertraktacje mogą coś pomóc, ale to długa droga przez mękę.

#81 lotons

lotons
  • 79 postów

Napisano 15 grudnia 2007 - 03:02

!!!!!!!UWAGA OSZUST!!!!!!! Nick z allegro - ksmgh - PODSZYWA SIĘ POD SPRZEDAWCĘ

Witam, wylicytowałem ostatnio iPhona na allegro (1.0.2 - mam nadzieję, że wrazie co ktoś mi pomoże z odblokowaniem i simlockiem:)), jak wiecie zawsze po zakonczeniu aukcji dostajesz info wygenerowane przez allegro ze wszystkimi danymi. Ku moiemu zdziwieniu 5 min po zakonczeniu licytacji dostaje maila z tytulem "podziekowanie za transakcje" od nieznanego mi uzytkownika z prosba o kontakt wcelu sfinalizowania transakcji. Pomyślałem, że coś tu śmierdzi bo byłem w kontakcie z osobą, która sprzedawała i to napewno nie była ona - rozmawiałem z kobietą, a "fake" dostałem od jakiegoś gościa (nazwiska były rózne tylko miejscowość ta sama). Patrze w profil u tego "oszusta", że konto zostało założone dosłownie chwile po tym jak zakonczyła się aukcja bez pełnej aktywacji czyli dane nie potwierdzone. Wysłałem więc maila z pytanie o jaką transakcję chodzi bo za bardzo nie wiem, po jakimś czasie dostałem odpowiedź z wklejonym tematem z aukcji numerem konta i danymi HAHAHA 24h po zakończeniu aukcji. Pisze on, że paczka zostanie wysłana od razu po zakończeniu aukcji, to mu napisałem, że ja chce za pobraniem, oczywiście się nie zgodził, to zaproponowałem, że odbiore osobiście bo będę w tych rejonach słuzbowo za 2 dni, odpowiedzi nie dostałem. Mając dane delikwenta zadzwoniłem do biura numerów z porśbą o podanie mi nr telefonu do niego, okazało się, że taki adres w tym mieście w ogóle nie istnieje, a osoby o takim nazwisku nawet w tym mieście nie ma.
Oczywiście sprawa zgłoszona!

Napisałem ten post w celu ostrzeżenia wszystkich przed takimi próbami podszywania się pod sprzedających i wymuszeń pieniędzy. Teraz nie trafił na naiwnego klienta, ale na moim miejscu mógł być ktoś inny. Tak więc uważajcie na tego typu historie, najlepiej jakiś czas przed zakończeniem aukcji nawiązać kontakt ze sprzedającym, poznać imię nazwisko adres mail, tel, ewentualnie dogadać się co do wysyłki w razie późniejszej wygranej, a później jak dostaniemy dziwnego maila to porównać dane wcześniejsze z tymi, które teraz przyszły, maila, uważać na niewpełnii aktywowane konta i zero komentarzy, jeśli ten ktoś prosi o wpłatę na konto to poprosić o paczkę za pobraniem, jak zacznie coś kręcić to od razu zgłaszać do allegro.

Życzę udanych zakupów. Pozdrawiam:)

#82 phuong

phuong
  • 11 postów
  • SkądGdynia

Napisano 15 grudnia 2007 - 08:49

Wystarczy ,ze w mailu otrzymanym od allegro po wygraniu aukcji sprawdzimy jaki jest email zwrotny i jego bedziemy sie trzymac... bo gdy po zakonczeniu aukcji przyjda 2 maile informujace o wygraniu aukcji to wiemy ,ze cos tu brzydko pachnie :)

#83 sonicgt

sonicgt
  • 1 321 postów

Napisano 18 grudnia 2007 - 19:07

Tutaj mam coś ciekawego, może nie dokońca oszust ale bardzo pomysłaowy sposób na sprzedanie nieorginalnego iPhona w cenie iPhona:
http://www.allegro.p...ka_gratis_.html

#84 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 grudnia 2007 - 21:40

Przecież to nie jest iPhone!

#85 tukan

tukan
  • 772 postów

Napisano 18 grudnia 2007 - 21:45

Tutaj mam coś ciekawego, może nie dokońca oszust ale bardzo pomysłaowy sposób na sprzedanie nieorginalnego iPhona w cenie iPhona:
http://www.allegro.p...ka_gratis_.html


ja juz zglosilem to ;)

"manipulacja slowami kluczowymi"

#86 jajcys

jajcys
  • 350 postów

Napisano 18 grudnia 2007 - 22:15

to jest juz przegiecie... jaka manipulacja? facet jako 1-sze zdjecie podstawia pudelko iPhone, w opisie jest napisane ze to iPhone, musisz dopiero sie mocno przyjrzec zeby zauwazyc ze to fake. "biznesmen"...

#87 tukan

tukan
  • 772 postów

Napisano 19 grudnia 2007 - 01:30

to jest juz przegiecie...

jaka manipulacja? facet jako 1-sze zdjecie podstawia pudelko iPhone, w opisie jest napisane ze to iPhone, musisz dopiero sie mocno przyjrzec zeby zauwazyc ze to fake.

"biznesmen"...


no ale ja do takiej skargi to zaliczylem na allegro. zawsze mozna inna wybrac...

#88 jajcys

jajcys
  • 350 postów

Napisano 19 grudnia 2007 - 18:18

raczej kwalifikacja jako podróbka. odpowiedział mi, że kupił to coś z opakowaniem iPhone :)

#89 sonicgt

sonicgt
  • 1 321 postów

Napisano 20 grudnia 2007 - 00:25

Tak, napewno i w dodatku w sieci AT&T...

#90 lotons

lotons
  • 79 postów

Napisano 20 grudnia 2007 - 19:00

Zobaczcie cene za to cacko...heheh...kosmos:)http://aukcja.onet.p...?item=286757527

#91 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 20 grudnia 2007 - 19:18

Zobaczcie cene za to cacko...heheh...kosmos:)http://aukcja.onet.p...?item=286757527


Jesli prawdą jest to co pisze:

"Teraz fakty. Iphone 8GB. Typ MB217D/A. Wersja 1.1.2. Kupiony legalnie bez simlock’a w Niemczech pod koniec listopada. Można go było wtedy kupić tylko przez 9 dni. Posiada fakturę/paragon, który przekażę Kupującemu w celach gwarancyjnych. Simlock nigdy nie był usuwany, bo go nigdy nie było. Ma cztery języki: angielski, niemiecki, francuski i ten czwarty - może być dowolnie inny. I rzecz wyjątkowa: ma gwarancję firm Apple/T-Mobile. Dlatego wszystko musi działać! Możliwy odbiór osobisty w Warszawie – oczywiście jeszcze przed Świętami."

to w sumie cena jest chyba dobra, mozna bylo dostac za chyba 999 Euro a pozniej za 690Euro ale moge sie mylic

#92 tukan

tukan
  • 772 postów

Napisano 20 grudnia 2007 - 19:29

no ale cena jest troche przesadzona... ;/

#93 avalan

avalan
  • 48 postów
  • SkądPasłęk

Napisano 20 grudnia 2007 - 20:34

Za 4 tys. to można kupić zablokowanego iPhone'a, TurboSIM i może na Maka by starczyło :)

#94 duzypl

duzypl
  • 8 postów

Napisano 20 grudnia 2007 - 22:27

Witam

Looknijcie na to [url]http://www.swistak.pl/aukcje/3159612,Apple-iPhone-8-GB-Nowe-USA-Gwarancja-.html[/url]

Koleś już drugi raz identyczną aukcje zrobił. Na pierwszej nie odpowiadał na moje pytania o odbiór osobisty i dodatkowy kontakt i zaraz pojawił się "słup" - kupujący. Tu raczej to samo.

Ale najgorsze jest to że moderatorzy Świstaka nie zwracają uwagi na moje apele.

#95 Gerard

Gerard
  • 75 postów

Napisano 20 grudnia 2007 - 23:16

Witam

Looknijcie na to http://www.swistak.p...Gwarancja-.html

Koleś już drugi raz identyczną aukcje zrobił. Na pierwszej nie odpowiadał na moje pytania o odbiór osobisty i dodatkowy kontakt i zaraz pojawił się "słup" - kupujący. Tu raczej to samo.

Ale najgorsze jest to że moderatorzy Świstaka nie zwracają uwagi na moje apele.


Witam!

Tak, jest to ewidentny "wałek", kolejny raz ten użytkownik wystawia iPhone'y, rejestruje nowego użytkownika i "kupuje" jeden z 5 [bo tyle oferuje na aukcjach], co najprawdopodobniej ma wzbudzić zaufanie. Poprzednio zarejestrował użytkownika "guziczek72".

Potwierdzam również, że jakiekolwiek próby kontaktu kończą się fiaskiem (w opisie mowa jest o Warszawie, więc zapytałem o możliwość odbioru osobistego - odpowiedzi się nie doczekałem).

Poza tym cena... 1150 PLN powinna wzbudzić niepokój.

Pozdrawiam!

#96 oris-rake

oris-rake
  • 10 postów

Napisano 21 grudnia 2007 - 00:11

Cena nawet jeszcze nie jest podejrzana bo w sumie za 1200 idzie kupić 1.1.2 z BL 4.6 z Ebay ;) i to nawet jak sie dobrze popatrzy to z przesyłką ;)

#97 sonicgt

sonicgt
  • 1 321 postów

Napisano 21 grudnia 2007 - 17:25

KTO JEST Z KRAKOWA:
http://www.allegro.p..._najtaniej.html

Taka okazja dwa razy się nie zdaża!!!

#98 lotons

lotons
  • 79 postów

Napisano 23 grudnia 2007 - 16:00

białe opakowania to refurbished??

#99 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 23 grudnia 2007 - 16:07

Tak,ale nie tylko. Jesli to hmm bardziej elegancka biel tzn ze ktos kupil to w zestawie jako Special Gift. Czyli zamawiasz na apple.com iphone ale do tego oni dodaja Ci ladne opakowanie,zebys nie musial np juz sie meczyc z pakowaniem prezentu pod choinke :)

#100 sonicgt

sonicgt
  • 1 321 postów

Napisano 29 grudnia 2007 - 09:10

Co o tym sądzicie bo dość przystępna cena. Tylko ta ilość sztuk mnie przeraża czy to nie jakiś przekręt tego allegrowicza
http://www.allegro.p..._najtaniej.html




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych