Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

„Oryginały czy podróbki produktów Apple?”, nieuczciwi sprzedawcy oraz inne opinie o serwisach ogłoszeniowych, aukcyjnych.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5158 odpowiedzi w tym temacie

#26 iSzym

iSzym
  • 1 244 postów
  • SkądRadom / New York

Napisano 07 grudnia 2007 - 19:37

sam już nie wiem... lipa straszna - nie kumam tych zajawek z blokowaniem - powinno być normalnie jak z innymi telefonami... Niby chwalą się że zrobili coś rewolucyjnego ale tylko dla wybranych... Tak jak by chcieli żeby ludzie kombinowali... A jak ludzie kombinują to nie zawsze w tą samą stronę - jedni hakują soft, inni starają się "zhakować frajera" i sprzedać mu kaszanę...
a gdyby podejść do tematu rozsądnie - Stivi by zarobił więcej - a my moglibyśmy normalnie iść do sklepu i zakupić gadżet...


oczywiście pisząc "hakowaniu frajera" nie miałem nikogo konkretnego na myśli :)


Zapraszam do Niemiec i Francji po iPhone'y fabrycznie bez sim-locka..

#27 Chester

Chester
  • 173 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 grudnia 2007 - 19:54

Słyszałem że tylko we Francji są w sprzedaży odblokowane - w Niemczech sąd któreś instancji jednak powiedział że jednak można ograniczyć sprzedaż tylko do tych z aktywacją... Jak by nie było - jechać do Francji po telefon - to trochę dziwnie brzmi... ale popytam znajomych - może się ktoś wybiera...

#28 iSzym

iSzym
  • 1 244 postów
  • SkądRadom / New York

Napisano 07 grudnia 2007 - 20:52

Słyszałem że tylko we Francji są w sprzedaży odblokowane - w Niemczech sąd któreś instancji jednak powiedział że jednak można ograniczyć sprzedaż tylko do tych z aktywacją...

Jak by nie było - jechać do Francji po telefon - to trochę dziwnie brzmi... ale popytam znajomych - może się ktoś wybiera...


Chyba bliżej niż do USA?

Miałeś pretensje, że Apple nie sprzedaje telefonów bez sim-locków - jak widzisz - sprzedają..

A to, że niema w Polsce to szereg innych następstw..

#29 b4it

b4it
  • 537 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 grudnia 2007 - 21:39

Jak by nie było - jechać do Francji po telefon - to trochę dziwnie brzmi... ale popytam znajomych - może się ktoś wybiera...

Po telefon nie, ale po iPhona tak - warto. ;) Poza tym mało opłacalny jest zakup iPhona bez simlocka. Przynajmniej takie jest moje zdanie.

#30 Chester

Chester
  • 173 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 grudnia 2007 - 21:45

po pierwsze nie była to pretensja - napisałem że nie rozumiem polityki, po drugie przejechanie 2000km po telefon to jak dla mnie lekka przesada - według mnie powinni sprzedawać wszystkie swoje produkty a nie wybrane... co do sprzedaży telefonów bez locków - fakt sprzedają, ale jak na razie tylko w jednym kraju i po przejściach sądowych... ale masz rację co do tego że pisanie takich postów jak mój raczej niczego nie zmieni... zostańmy przy konkretach :)

#31 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 07 grudnia 2007 - 22:10

Kolega sprzedający na allegro pewnie sam kupił nie wiedząc o tym że iPhone fabrycznie z 1.1.2 nie da się zdjąć sim-locka i teraz chce wcisnąć innym żeby tylko sprzedać towar :D

#32 iAdam

iAdam
  • 415 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 08 grudnia 2007 - 00:43

Witam.
Dlaczego uważasz mnie za oszusta? Przecież podaje że wersja jest 1.1.2 a czy ktoś to odblokuje wcześniej czy później to jest juz jego sprawa a odblokują to oprogramowanie człowiek to wymyślił i człowiek to złamie. Nawet nie masz pojecia kolego co sie dzieje w sklepie Apple w New York kazdy kupuje i nikt w to nie wnika ze poki co z telefonu nie mozna ściągnąć simlocka.
Pozdrawiam
"oszust z Allegro"
Zapraszam na moje aukcje boniek-29
P.S. jeśli masz ochotę to zadzwoń do mnie do USA porozmawiamy...

Pozdrawiam


A bardzo chętnie bym porozmawiał. Na przykład o podczerwieni, mmsach, czy kartach pamięci.
A przede wszystkim porozmawiałbym z Panem za miesiąc-dwa, jeśli okaże się, że softu 1.1.2 się odblokować nie da. To już od prawie miesiąca jest kwestia kilku dni, tygodnia, dwóch i nadal z telefonów dzwonić się nie da.

a 1500 zł to jest mała kwota ale widocznie nie wszystkich stać i dlatego mają czas żeby wypisywać takie głupoty o oszustach.


Myślę, że dla żadnej z obecnych tu osób 1500zł nie jest kwotą małą. Zwłaszcza, jeśli są to pieniądze wydane na telefon, który nie dzwoni.

W mojej opinii jest Pan zwykłym naciągaczem.
I skoro nie widzi Pan w tym nic złego, to życzę z całego serca, aby Pan kiedyś kupił od "uczciwego sprzedawcy" produkt "działający" analogicznie do Pańskich iPhone'ów.
Życzę jak najmniej sprzedanych telefonów, a co za tym idzie jak najmniej oszukanych ludzi.

#33 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 08 grudnia 2007 - 15:32

A co do porownania - czemu nie trafione? Jest to celowe ukrycie niepozadanej cechy produktu przez sprzedajacego. Takie zachowanie cwaniaczka z bazarku.

Nie ta relacja cenowa. No chyba że mówiąc o tamtej lodówce miałeś na myśli taką za 20 tysięcy złotych. To może... Miałeś? :)

przemek, czy ty nie jesteś znany w świecie jako "wujek dobra rada"? :P
wypowiedź utrzymana w tym tonie ;)

Hehe, coraz lepiej. A co proponujesz - prawne usankcjonowanie tego typu spraw? Zakaz importu albo może w ogóle sprzedaży "kontrowersyjnych" towarów (takich, przy których są najmniejsze wątpliwości jak działają?). Albo zmiany w regulaminie Allegro, by możliwe było blokowanie aukcji których opis Ci się nie podoba? :D

Idźmy dalej - jak można biednym ludziom wciskać kit, że Apple sprzedaje komputery? Przecież gry od kolegi, który ma komputer (sam składał!), nie zainstaluję. Oszustwo! I nie ma internetu! (internet to taki program pod Windows, jak wiadomo).

Itd. itd. Życzę powodzenia w "naprawianiu" świata, he he.

#34 Klimer

Klimer
  • 848 postów

Napisano 08 grudnia 2007 - 22:43

teraz jeszcze wedle tradycji tego forum ktoś powinien znaleźć coś niezgodnego z licencją :>

#35 bandit01

bandit01
  • 10 postów

Napisano 09 grudnia 2007 - 00:09

TurboSIM

jeżeli to jedyna wada to nie ma tragedii - sima i tak widzi się teoretycznie dwa razy - pierwszy przed pierwszym uruchomieniem telefonu i drugi - po ostatnim wyłączeniu telefonu - świat idealny :)

czy cała reszta - aktualizacje softu i wszystkie gadżety działają??

---- Dodano 07-12-2007 o godzinie 21:05 ----
przeczytałem teraz że warunkiem powodzenia jest posiadanie karty SIM sprzed 2002 roku... czyli generalnie lipa...


skąd ta informacja o karcie sprzed 2002 roku?? oby napewno dotyczyło to TS? bo z tego co pamiętam to problem dotyczył odblokowywania przez klonowania kart i z tym były problemu z kartami wyprodukowanymi po 2002r.

#36 Bad_Boy

Bad_Boy
  • 540 postów
  • SkądGermany

Napisano 09 grudnia 2007 - 00:40

Poza tym mało opłacalny jest zakup iPhona bez simlocka. Przynajmniej takie jest moje zdanie.

a dlaczego ???

#37 Chester

Chester
  • 173 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 grudnia 2007 - 10:16

jak znalazłem info o kartach sim sprzed 2002 roku pomyślałem zrobię sobie bookmarka do tego - ale zaraz potem myślę - pewnie wszyscy o tym wiedzą skoro od razu rozkminili że chodzi mi o TurboSima... no i nie mogę znaleźć tego linka...

---- Dodano 09-12-2007 o godzinie 12:18 ----
MAM MAM http://gospodarka.ga...05,4481824.html - drugi akapit tekstu

#38 b4it

b4it
  • 537 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 grudnia 2007 - 10:47

a dlaczego ???

Bo nie widzę sensu kupowania iPhona z legalnie zdjętym simlockiem w cenie dwóch zwykłych (czyli simlock zdjęty przez np. AnySIM'a).

#39 Chester

Chester
  • 173 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 grudnia 2007 - 11:04

kwestia prawdopodobieństwa: mogą zrobić w końcu takie zabezpieczenie którego nie da się złamać w ciągu powiedzmy 3 miesięcy - masz wtedy iPoda... mogą wprowadzić ogólnie dostępne iPhone-y z jakimś nowym softem i brakiem możliwości upgrade-u starszych wersji... sam nie wiem - mocno, bardzo mocno zastanawiam się nad wymianą mojej e90 na iPhone - ale im więcej czytam forum tym bardziej nie mogę się zdecydować co kupić...

#40 born2fight

born2fight
  • 443 postów
  • SkądILL WIND US

Napisano 09 grudnia 2007 - 11:52

"Etyczne byloby jednak wspomniec na aukcji, ze na dzisiaj nie ma mozliwosci usuniecia sim-locka z tego telefonu." ale to tak nie po Polsku...

#41 sonicgt

sonicgt
  • 1 321 postów

Napisano 09 grudnia 2007 - 16:38

Zobaczcie to, TO JEST DOPIERO OSZUST:
http://www.allegro.p...one_okazja.html

#42 sombrero

sombrero
  • 26 postów

Napisano 09 grudnia 2007 - 17:15

Nie ma napisane ze to Apple pewnie ktos jak kupi to dostanie: http://www.allegro.p...enu_iphone.html tzn troche "inszy" Iphone :)

#43 sonicgt

sonicgt
  • 1 321 postów

Napisano 09 grudnia 2007 - 17:19

No nie ma napisane ale ma realfoto, to chyba o czymś świadczy. ps. pewnie skopiowane z jakiejś innej aukcji.

#44 sombrero

sombrero
  • 26 postów

Napisano 09 grudnia 2007 - 17:29

Moze to faktycznie okazja:) taniej niz w USA:) no i juz ktos sie skusil:)

#45 sonicgt

sonicgt
  • 1 321 postów

Napisano 09 grudnia 2007 - 17:35

Napisałem do kolesia prosząc o kilka informacji, oto odpowiedź:

----- Original Message ----
From: teatrlit@yahoo.co.uk

Witam

Wersja oprogramowania 1.0.2
Pojemność 8 GB
Koszt wysyłki pokrywamy my.
Jeśli chodzi o simlock - osoba która sprowadza dla nas telefony (polak) dostarczyła telefony już odblokowane.
Jeśli bardzo Panu zależy na tej informacji to skontaktuje się z tą osobą w celu zasięgnięcia informacji.

Pozdrawiam


WIĘC CO O TYM SĄDZICIE, JAK DLAMNIE TO OSZUSTWO!!!

#46 Chester

Chester
  • 173 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 grudnia 2007 - 17:46

ja też napisałem - szybko odpowiedział... praktycznie tymi samymi słowami. Może to jakaś promocja :) trzeba sprawdzić - niestety na pytanie czy jest możliwy odbiór osobisty: niestety nie jest to możliwe...

#47 sonicgt

sonicgt
  • 1 321 postów

Napisano 09 grudnia 2007 - 18:30

Zapytałem się jeszcze co zawiera zestaw:

----- Original Message ----
From: teatrlit@yahoo.co.uk

Witam,

telefony mają usuwaną blokadę i są ponownie foliowane przez nas.
W skład zestawu wchodzi:
Telefon
Ładowarka
Słuchawki stereo
Stację dokującą
Instrukcja producenta + na płycie instrukcja w j.polskim (prezent od nas)
Gwarancja producenta + roczna pisemna gwarancja od nas.

Jednym słowem wszystkie akcesoria, które producent dodaje do telefonu. + instrukcja w j.polskim i dodatkowa pisemna roczna gwarancja od nas

Pozdrawiam


TO JUZ CAŁKOWITY PRZEKRĘT

#48 BlackBox

BlackBox
  • 1 026 postów
  • SkądToruń

Napisano 09 grudnia 2007 - 18:39

Jest jeden sposób zgłosić do Allegro. Jak dostaną kilkanaście zgłoszeń to zrobią porządek.

#49 sombrero

sombrero
  • 26 postów

Napisano 09 grudnia 2007 - 18:46

A moze z "TIR-a wypadly" tzn czy nie slyszano o jakims napadzie na salon firmowy apple:)

---- Dodano 09-12-2007 o godzinie 20:35 ----
No i to 100szt X 1000zl = 100000 calkiem okragla sumka:)

#50 tukan

tukan
  • 772 postów

Napisano 09 grudnia 2007 - 20:13

to jest nie mozliwe. tym bardziej ze gosc nie pisze sie na odbior osobisty. ja juz zglosilem do allegro!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych